Przemiennik trochę nietypowy :)

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kbc_seba
Posty: 490
Rejestracja: 2013-02-09, 11:19
Lokalizacja: Bochnia

Przemiennik trochę nietypowy :)

Post autor: kbc_seba »

Hej,
Jak pewnie wiecie (niektórzy na pewno tak) uwielbiam naszych południowych sąsiadów (Czechy i Słowacja).
Jakis czas temu zwiedziałem się, że nadają jeszcze na długich falach, konkretnie 270kHz.
Mam w domu odbiorniki, które pracują w tym paśmie, ale... postanowiłem zrobić coś swojego :)

I wyszło!! Mniej więcej tak jak to sobie założyłem :)

Obrazek
Obrazek

Wzbogaciłem go o przedwzmacniacz do transmittera FM z regulacją wzmocnienia. Mój ulubiony Radiozurnal nadaje ciszej niż PR1, więc transmitter nie był odpowiednio nasycony i radio na którym odbierałem miało za dużo szumu zamiast treści. Teraz jest miodzio i mogę sobie elegancko słuchać :)
Idealny do tego okazał się kit Velleman 1803, a za transmitter robi Jabel J-73 przestrojony na górny zakres 88-108 :) W takiej konfiguracji przez 10 godzin pracy odpływy czestotliwosci są w ogóle nie do zauwazenia - CIESZY TO BARDZO :)


Poprzednia wersja:

Obrazek

Jak to funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=-P8OXNlKl5U" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=M9AwgXZnqeA" onclick="window.open(this.href);return false;


W sumie dotarlo do mnie ze zrobilem sobie... przemiennik :-) Bo odbiera jakis zakres czestotliwosci i nadaje w innym zakresie :-) W koncu nie musze targac za soba duzego odbiornika do lazienki jak sie kapie czy cokolwiek, tylko zabieram telefon albo UV5R :-)

73!!
Baza:
1: INTEK HR5500 + Farun FD1818 + Sirio Boomerang 27A + Pihernz 35SW
2: Baofeng UV-5RE + dipol 1/4
Mobil:
1: CRE 8900 + Farun FD1818 + President WA-27 + Akumulator i Alternator
2: INTEK KT-960 PLUS + Midland MA22-K + LEMM AT291 + Baofeng 3800mA/h

SQ9PXL / 161CBF134
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”