Antena w innymi miejscu - większe szumy.

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Antena w innymi miejscu - większe szumy.

Post autor: motomat »

Kolegi i koleżanki zmieniłem w moim mobilu Skodzie Octavii I po lifcie miejsce montażu anteny. Zlikwidowałem SF-40 na klapie ze względu na korozję i lakierowanie klapy. Zamontowałem antenę na środku klapy na stałe.

Antena Midland ML-145 + radio Uniden 520xl

Obrazek

Obrazek

Zauważyłem, że po włączeniu radia są większe szumy. Na kontrolce radia świeci się 1 i czasami 2. Muszę bardziej skręcić szumy i zmniejszyć moc anteny ns radyjku. Wtedy jest w miarę. Poziom SWR w zakresie 1.1 na wszystkich kanałach.

Czy jest to normalne czy coś pozmieniać? Dodam, że sposób podłączenia radia się nie zmienił.

Czy na owe objawy może mieć wpływ nieco inna długość przewodu? Bo musiałem wymienić LC-27 i uciąć kilka cm kabla ze względu na korozję. Reszta wporzo.
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Antena w innymi miejscu - większe szumy.

Post autor: Olo.. »

A nie doszło Ci jakieś nowe urządzenie typu rejestrator, ładowarka itp?
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Antena w innymi miejscu - większe szumy.

Post autor: AntekPabianice »

Podłącz radio normalnie, nie przez zapalniczkę, bo raczej tu tkwi przyczyna. Być może ten rozgałęźnik, sprawdź.
Mam Octavię 1,9 tdi i w ogóle nie sieje zakłóceniami. Radio mam we wnęce pod radiem FM, a zasilanie z tegoż właśnie radia. Przy wyłączonych filtrach szumów prawie nie ma.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena w innymi miejscu - większe szumy.

Post autor: Sahim »

A po tym lakierowaniu nie jest czasem tak, że klapa, a co za tym idzie antena, nie ma masy? Sprawdź połączenie elektryczne między klapą a resztą samochodu.

.. wytapane Tapatalkiem ..
Awatar użytkownika
fikudoto
Posty: 260
Rejestracja: 2011-05-14, 14:57

Antena w innymi miejscu - większe szumy.

Post autor: fikudoto »

motomat pisze:Zauważyłem, że po włączeniu radia są większe szumy.
a sygnały użyteczne też nie słyszysz z dalszej odległości? Może antena dopiero teraz zaczęła "słyszeć" i co logiczne szumy też się pokazały...
http://www.nowanadzieja.com.pl/podopiec ... awski.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Antena w innymi miejscu - większe szumy.

Post autor: motomat »

Koledzy wiem, że to śmieszne ale wczoraj zbiegły się takie okoliczności jak: niezaciekawa pogoda oraz rejon prób. Okazało się, że dzisiaj w trakcie jazdy po mieście i różnych miejscach sytuacja się poprawiła.

Ale dziękuję za odpowiedzi.

Także temat do zamknięcia.
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Antena w innymi miejscu - większe szumy.

Post autor: AntekPabianice »

Czyli śmieci eterowe, a nie generowane przez auto ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Antena w innymi miejscu - większe szumy.

Post autor: motomat »

Tak jak mówisz. To tak samo jak obok staje autobus albo stoję przy metalowej wiacie śmietnika. Są wtedy zwiększone szumy.
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”