CRT one + sirio omega 27

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Jacoo3410
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-26, 20:32

CRT one + sirio omega 27

Post autor: Jacoo3410 »

Witam. Mam problem z dostrojeniem tego zestawu. SWR wychodzi na 20 1.7 i słabo odbiera. Antena zamontowana jest na uchwycie dorobinym z blachy do zawiasy klapy bagażnika w Berlingo. Mam moje stare radyjko jakis tam overmaks i na nim SWR wychodzi jakieś 1.2 na kanale 20. Dodaj ze strojach CRT one wysuwalem promiennik wsuwalem i niżej niż 1.7 nie jestem wstanie osiągnąć. Może cos doradzicie. Zastanawiam się jeszcze nad jakąś wada radia,dodał ze radio CRT jest nowiutkie a overmaks traci zasilanie dla tego postanowiłem kupić drugie
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: CRT one + sirio omega 27

Post autor: AntekPabianice »

Jacoo3410 pisze:Dodaj ze strojach CRT one
A po polsku?

Masz dobre połączenie uchwytu pod tym zawiasem z blachą karoserii?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: CRT one + sirio omega 27

Post autor: Speed »

AntekPabianice pisze:
Jacoo3410 pisze:Dodaj ze strojach CRT one
A po polsku?
A po polsku to była literówka i bodajże chodziło o "Dodam, że strojąc". Serio z całego problemu jaki ma autor tylko to wychwyciłeś?
Jacoo3410 pisze:Mam moje stare radyjko jakis tam overmaks i na nim SWR wychodzi jakieś 1.2 na kanale 20.
Mam rozumieć, że na dwóch radiach jest różny swr na tej samej antenie, tak samo zamontowanej?
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Jacoo3410
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-26, 20:32

CRT one + sirio omega 27

Post autor: Jacoo3410 »

Dokładnie tak. Ogólnie wczoraj rozwiązałem problem.wywaliłem uchwyt z blachy ,zrobiłem dziurę w tylnej części dachu po środku auta i radi wystroilo się wręcz idealnie ,tzn knał 20 SWR na poziomie 1.1 natomiast 1 40 SWR ok 1.5
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

CRT one + sirio omega 27

Post autor: Olo.. »

Wszystko pięknie, ale radia nie stroimy. ;-)
Jednak duży plus za otwór w dachu.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

CRT one + sirio omega 27

Post autor: AntekPabianice »

Speed pisze:Serio z całego problemu jaki ma autor tylko to wychwyciłeś?
Post napisany bardzo chaotycznie, a to już było apogeum, stąd cytat.
Jacoo3410 pisze:a overmaks traci zasilanie
Też ciężko cokolwiek wywnioskować, jednak można domniemywać, że z radia wychodzi mała moc, stąd takie wskazania reflektometru. Ale to wróżenie z fusów.
Jacoo3410, następnym razem staraj się dokładniej opisywać problem, będzie łatwiej. :bravo: za dziurkę - najlepszy sposób montażu i najpewniejsze połączenie anteny z przeciwwagą.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”