Zakłócenia w nowym aucie.

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

pawcio203
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-30, 19:10

Zakłócenia w nowym aucie.

Post autor: pawcio203 »

Witam, nie wiem czy dobry dział, jeśli nie to przepraszam i proszę o wybaczenie :-P

Problem nie dotyczy konkretnego modelu radia bo zarówno na harrym 2 i 3 mam ten sam problem.
Nabyłem nowego civica pół miesiąca temu i ku mojemu zdziwieniu w aucie radio ciągle ma zakłócenia, wskaźnik (te kreski, które jak się nadaje albo odbiera to pokazują wszystkie na full).
Antena omega 27 na stałe do klapy bagażnika. Dla odmiany wpiąłem też magnesówkę ohio i to samo.
Gdyby nie ASC to radio ciągle by szumiało. Pomaga jak RF GAIN skręcę do minimum, wtedy kreski spadają do minimum.
CB wpięte na krótko do akumulatora i to samo.
Możecie coś doradzić?
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Zakłócenia w nowym aucie.

Post autor: Speed »

Bez anteny to samo? Nie zwracaj uwagi na komentarze w stylu zmień "auto" :-P przynajmniej na razie :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
pawcio203
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-30, 19:10

Zakłócenia w nowym aucie.

Post autor: pawcio203 »

Po odkreceniu promiennika zakłócenia ustają.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zakłócenia w nowym aucie.

Post autor: Hasan-Łódź »

To normalne, bo wtedy nic nie słyszysz - ani sygnału użytecznego ani zakłóceń. Tyle, że wyjaśniło się, że zakłócenia wchodzą przez antenę a nie zasilanie.

Niestety Honda stosuje elektryczne wspomaganie, które zakłóca działanie CB radio - temat znany i nierozwiązany.

Można to tuszować doborem odpowiedniej anteny i radia - ale zakłócenia zawsze będą.

Jak jesteś z Łodzi to możesz podjechać i możemy popróbować różnych modeli CB.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
pawcio203
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-30, 19:10

Re: Zakłócenia w nowym aucie.

Post autor: pawcio203 »

Wspomaganie może przeszkadzać jak jest uruchomiony silnik. Tutaj nawet kluczyk w pozycji 1 przeszkadza. Ledy odpadają bo sprawdzałem.
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Zakłócenia w nowym aucie.

Post autor: maraft1 »

Problemem może być wszystko co się załącza po włączeniu zasilania może być jakiś przekaźnik, moduł. Przerabiałem u kolegi w Opolu i sytuacja była nie do opanowania , chyba żebyśmy wyciągali pokolei moduły elektroniczne.
]
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Zakłócenia w nowym aucie.

Post autor: AntekPabianice »

Speed pisze:Nie zwracaj uwagi na komentarze w stylu zmień "auto" :-P
Dlaczego? To by pewnie skutecznie rozwiązało problem :mrgreen:
Można się przesiąść na Yanosika ;-)
A na serio, to, jak już Hasan-Łódź napisał, rado z lepszymi filtrami może zmniejszyć trochę dokuczliwość zakłóceń generowanych przez auto.
Poczytaj: http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... i+filtrami" onclick="window.open(this.href);return false; - może znajdziesz jakąś wskazówkę.
Ew. może coś tu znajdziesz: http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... i+filtrami" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zakłócenia w nowym aucie.

Post autor: Hasan-Łódź »

Zajrzyj na forum Hondy - tam wszyscy z nowymi modelami mają mega problem z tym wspomaganiem+ CB radio.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”