Słaby zasieg

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

szyba2012
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-15, 19:54
Lokalizacja: Radzionków

Słaby zasieg

Post autor: szyba2012 »

Witam, zmieniłem pracę i jeżdżę jako kierowca dużego firma nie duża bo 4 zestawy Ale już przy odbiorze z salonu wszystko jest tz jest na dachu jakaś nie za dluga antena montażowa lemm Ale radio president johnny 3. A zasięg na autostradzie 2km przez co ciężko się o coś dopytać często też słabo słychać czy urywa zdania. Ja w renault trafic mam instalację polecona tutaj mianowicie montażowa na dachu sirio super 900 i radio legend 3 i do dziś jest super. A tutaj nie wiem co wymyśleć? Radio chyba spoko, a antena ? Jaka? Gdzie? I jak zamontować ? Pacjent to ciągnik siodłowy mam tgx w dużej kabinie xxl. Ja już się zastanawiałem na motylku z uchwytu odkręcić tego lemma i dac takie sirio? Co Wy na to może przerabial ktoś już taki temat ?
Trafic: Legend III+Sirio Super 900
szyba2012
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-15, 19:54
Lokalizacja: Radzionków

Słaby zasieg

Post autor: szyba2012 »

ktoś, coś?
Trafic: Legend III+Sirio Super 900
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Słaby zasieg

Post autor: cassiopeia »

najważniejsze w tym wszystkim co opisałeś- to zastosowanie jednej i najważniejszej rzeczy: INTERPUNKCJI!!! :mrgreen:

a poza tym to poczytaj:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=156&t=14577" onclick="window.open(this.href);return false;
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
szyba2012
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-15, 19:54
Lokalizacja: Radzionków

Słaby zasieg

Post autor: szyba2012 »

sorry zawsze chce dobrze, a pisze niechlujnie. Coś mi to naświetliło przydały by się jakieś fotki albo czy może są jakieś takie uchwyty oryginalne na lusterko czy coś?
Trafic: Legend III+Sirio Super 900
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Słaby zasieg

Post autor: AntekPabianice »

pierwsze pozycje z listy ;-)
http://www.konektor5000.pl/index.php?d= ... wy&x=6&y=7" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
szyba2012
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-15, 19:54
Lokalizacja: Radzionków

Słaby zasieg

Post autor: szyba2012 »

AntekPabianice myślałem o tym http://konektor5000.pl/index.php?p2725, ... -wiercenia" onclick="window.open(this.href);return false; ale słyszałem, że nie ma sensu ponieważ nie ma masy. A te lusterkowe, które pokazujesz chyba nic z tego bo lusterko ma ramiona grube plastikowe. O tutaj samochód:
Obrazek
Trafic: Legend III+Sirio Super 900
szyba2012
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-15, 19:54
Lokalizacja: Radzionków

Słaby zasieg

Post autor: szyba2012 »

witam ponownie na razie zamówiłem antene sirio flex log 3 i adapter dv. Jak przyjdzie to montujem i będe musiał poszukać kogoś w okolicy kto ją ustawi. Ciekawe co z tego wyjdzie ? hmm
próbnikiem sprawdziłem że teraz obecnie ma tam mase i w razie ,,WU" w drzwiach kierowcy gdzie można zamontować lustro rampowe też jest masa Ale dzwoniłem do konektora i masa to nie wszystko musi być przeciwwaga :D
Trafic: Legend III+Sirio Super 900
młodyAKP
Posty: 48
Rejestracja: 2012-12-27, 08:08
Znak/ranga: 161CBF168
Lokalizacja: Fredrikstad, Norwegia

Słaby zasieg

Post autor: młodyAKP »

Antena musi być zamontowana na stałe czy nie? Ja jeżdżę Fh 4 w najwyższej budzie i mam sirio performer 5000 (2m) na dachu ale na podstawie magnetycznej. Pochylona podczas jazdy do około 30* w niczym nie przeszkadza i zasięg momentami ponad 15km (rozmowa z kolegą z podobną anteną 2m). A na postoju przekręcam główkę i jest pionowo w górę i wtedy można się bawić w łowy :)
Pozdrawiam, Szymek Norwegia.



Duży mobil: Alan 87 + Maas km 2020 + Sirio Performer 5000
Mały mobil: Intek hr5500 + densei 2002 + kl 203p + Santiago 1200 na środku dachu
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Słaby zasieg

Post autor: AntekPabianice »

młodyAKP pisze:Antena musi być zamontowana na stałe czy nie?
Nie. Przy montażu na stałe masz pewność, że nie spadnie w czasie jazdy. Ale przy takim pochyleniu raczej nie ma obawy, za to polaryzacja chyba zaczyna się zmieniać ;-)
Przy mikrofonach ze wzmocnieniem czasem może się sprzęgać, ale jak nie masz fego efektu, to nie ma co się martwić, tylko cieszyć łącznościami :-D
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
młodyAKP
Posty: 48
Rejestracja: 2012-12-27, 08:08
Znak/ranga: 161CBF168
Lokalizacja: Fredrikstad, Norwegia

Słaby zasieg

Post autor: młodyAKP »

Hehe się nie zrozumieliśmy troszki. :) Ja się kolegi o to pytałem czy On musi mieć na stałe czy nie. U mnie niestety w grę wchodzi tylko podstawa magnesowa. Chyba ze dwa dni mi zajęło znaleźć na dachu odpowiednie miejsce gdzie na pochylonej antenie nadawanie było galante. Swr w okolicy 2.0, niżej już nie dało się zejść. Za to jak ją postawię do pionu swr spada do 1.2. Magia :) Niestety wtedy jazda nie wchodzi w grę, gdyż auto by miało prawie 6m wysokości a na trasie na której latam jest ponad 30 tuneli z max wysokością 4,2. Ta sirio i tak już 30cm od końca jest w 3 miejscach pozaginana trochę od uderzeń przy dużej prędkości ale swr jest ok więc musi tak zostać.

P.S. jak wysyłaliście coś ze sklepu do Radomska ostatnio 2 razy to dla mnie. ;)

Pozdrawiam, Szymek Norwegia.
Pozdrawiam, Szymek Norwegia.



Duży mobil: Alan 87 + Maas km 2020 + Sirio Performer 5000
Mały mobil: Intek hr5500 + densei 2002 + kl 203p + Santiago 1200 na środku dachu
szyba2012
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-15, 19:54
Lokalizacja: Radzionków

Słaby zasieg

Post autor: szyba2012 »

no raczej chciałbym na stałe
zobaczymy co to będzie auto mam w średniej budzie i z tą anteną ustawioną w pionie będzie miało ok 4,30m (hmm te pieprzone tunele) póżniej zostanie tylko albo metalowa na dach zamiast tej albo myślałem jeszcze (podpowiedziano mi czy też po samochodach podpatrzyłem na drzwiach kierowcy w miejsce na lusterko rampowe) ale wtedy to bez obaw albo halikalna 1,25m albo jakaś metalowa 2m
Trafic: Legend III+Sirio Super 900
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”