Zlikwidowanie zakłóceń.

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
StusiQ
Posty: 78
Rejestracja: 2016-01-09, 19:20
Znak/ranga: Amator :)
Lokalizacja: Lublin\Chełm

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: StusiQ »

Odpisuje po długiej przerwie, ponieważ testowałem nowe rozwiązanie. Został wymieniony wzmacniacz. Przy "akceptowalnych" (czyli powiedzmy, że da się porozmawiać) poziomach głośności wzmacniacz nie wprowadza większych zakłóceń - śmiem stwierdzić, że są to zakłócenia pomijalne o ile wgl są. Przy wyższych poziomach głośności zaczyna wprowadzać zakłócenia, ale nie tak jak poprzedni - z tym że to dla mnie i tak bez różnicy bo po prostu nie słuchać głośnika cb radia.
Jacu przygaszanie jest spowodowane kiepską rezystancją blachy i defacto małym przekrojem powrotu -> u mnie temat zdecydowanie widać gdy masę puścimy karoserią światła przygasają, gdy masę puścimy bezpośrednio przewodem 35mm^2 wszystko jest elegancko. A zaznaczę, że w szczycie osiągnąłem jakieś 680-700W na nowej konfiguracji (oczywiście nie da się tego słuchać codziennie z takim natężeniem dźwięku) do daje jakieś 50-55A - wskazania amperomierza. Dwa, goście którzy bawią się w car audio mówią, że kondensator poniżej 10F to zabawka działająca placebo. Efekty dają baterie kondensatorów z olbrzymią pojemnością ale to raz nie do takich mocy, dwa $$, trzy jest to średnio bezpieczne, cztery samochód musi być odpowiednio przygotowany tzn wyczerpane już wszystkie możliwości z etapów wcześniej typu BIG3 czy odpowiednie przekroje przewodów zasilających. Pozdrawiam!
Mobil:
Harry III ASC + Albrecht CB-250 + OMEGA 27 Black
AT-6666 + SIRIO TITANIUM 1200 + DENSEI EC-2002 [MOD]
jacu1234567890
Posty: 51
Rejestracja: 2013-02-28, 19:49

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: jacu1234567890 »

Zgadza się dlatego takie instalacje wykonuje się dwoma przewodami a nie jednym. Później światło mi przygasa itp. To jest tak jakby zrobić instalację elektryczna w domu - dać tylko przewód fazowy a neutralny "aa.. z grzejniczka se pociągne".
Awatar użytkownika
jacekviola
Posty: 126
Rejestracja: 2008-09-25, 17:55
Lokalizacja: zabrze

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: jacekviola »

a ja mam inny prblem.
W vectrze c miałem zestaw uniden 520 + omega27 ( sporadycznie minisnake ) i dodatkowo kamerka DOD LS360.
I wszystko działało bez szumów i zakłóceń.
Niestety musiałem zmienic samochód.
I nagle się okazał że zasilacz kamerki potwornie zakłóca radio. Wszystko jest podłączone tak jak było w VC. Nie ma to chyba nic wspolnego z instalacją auta i silnikiem bo zaklocenia są także przy wyłączonym silniku i znikają przy odłączeniu zasilania kamery.

Zmieniła się tylko jedna rzecz - na dachu stoi zamiast omegi - pirat.

Czy ten fakt moze mieć jakieś znaczenie?

dzięki
onwy mk1/3, herbatnik, alany , taylor, yosan pro110, 120, tti 880, harry II classic, mtech legend II, III, i pewnie jeszcze parę
jest: U520xl + ml145 (Fiat Tipo SW), anytone smart + omega27 (toyota yaris II)
Awatar użytkownika
art2310
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-23, 23:58
Lokalizacja: Stare Bojanowo

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: art2310 »

No to odpowiedz już masz.
Mobil:Eurocb Oceanic MK III + President Alaska
Rezerwa:Farun Lord 2+Farun FD2020
Diver900
Posty: 10
Rejestracja: 2020-10-20, 15:31

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: Diver900 »

zasilacz kamerki potwornie zakłóca radio. Wszystko jest podłączone tak jak było w VC. Nie ma to chyba nic wspolnego z instalacją auta i silnikiem bo zaklocenia są także przy wyłączonym silniku i znikają przy odłączeniu zasilania kamery
czy ten problem został rozwiązany ? u mnie jest identycznie, przy włączonej kamerce tragedia, nie wiem jak z tym sobie poradzić, prześledziłem ten post i nie znalazłem lekarstwa a szkoda, dużo jeżdzę i CB by się przydało,
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: Turtles »

podłącz kamerkę do powerbanka
Diver900
Posty: 10
Rejestracja: 2020-10-20, 15:31

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: Diver900 »

może i to jest wyjście :lol:
Awatar użytkownika
jacekviola
Posty: 126
Rejestracja: 2008-09-25, 17:55
Lokalizacja: zabrze

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: jacekviola »

Diver900 pisze: czy ten problem został rozwiązany ? ,

tak.
Zmieniłem zasilacz kamery.

A później auto.
onwy mk1/3, herbatnik, alany , taylor, yosan pro110, 120, tti 880, harry II classic, mtech legend II, III, i pewnie jeszcze parę
jest: U520xl + ml145 (Fiat Tipo SW), anytone smart + omega27 (toyota yaris II)
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: motomat »

Koledzy mam problem z zakłóceniami. Podczas jazdy przy każdym dodaniu gazu (reakcja na pedał gazu) następuje buczenie, bardziej gwizd w radiu. W miarę dodawania gazu staje się on silniejszy. W głośniku jest ozdwierciedlenie jady można powiedzieć. Występuje to tylko jak używam ręczną blokadę szumów. Jak włączę ASC to nie słyszę zakłóceń. Na dole opiszę co już sprawdziłem.
Posiadam:

Octavia III 1.4 benzyna 2017 (więc w miarę świeże auto).
Harry III (zasilanie + przez bajpas w wolny bezpiecznik, masa - pod śrubę przy skrzynce bezpiecznik)
Sirio ML-145 na główce Sirio bezpośrednio otwór w klapie bagażnika

Sprawdziłem multimetrem, nie ma zwarć na wtyczkach, kablu, masa pomiędzy klapą, a karoserią bardzo dobra. Na przewodach zamontowałem pierścienie ferrytowe bo akurat miałem w domu to założyłem. Antena zestrojona - SWR na 1, 20 i 40 na poziomie 1,1 - 1,2. Zmieniłem też ML na As-100 lecz SWR miałem 2,5 - 3,0 musiałbym ją dostroić.
Antenę przeniosłem na dach na podstawę magnetyczną - można powiedzieć, że to samo.
Zmieniłem radio z Harrego III na Tommego bo akurat miałem pod ręką - to samo.

Rozważam jeszcze podpięcie kabli na szybko do akumulatora bezpośrednio oraz podpięcie radia pod zwykłe 230v w garażu poprzez adapter wtyczka z gniazdem zapalniczki. Macie jakieś pomysły? Alternator czy antena czy ja już nie wiem...
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: maraft1 »

Obstawiam alternator, dziś mnie już nic nie zdziwi a już na pewno sądzenie że świeże auto to jest wszystko ok. Jeśli tego nie było a się pojawiło to najprawdopodobniej to.
]
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: cassiopeia »

Bez anteny to samo?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: motomat »

Bez anteny to samo ale zdecydowanie mniej. Antena jakby stawała się "wzmacniaczem". Swoj zestaw wlozylem do auta ojca. U niego zero zaklocen. U mnie przy dodawaniu gazu gwizdze. Na skali radia pojawiaja sie 2 kwadraty S/RF czyli 1 i 3. Musze jezdzic z wlaczonym ASC w moim Harrym 3 zeby byl komfort jazdy.
Zamontowalem filtr przeciezakloceniowy Abasco F7A - podpięty jak nalezy i nadal nie pomaga.

Zdjalem antene z klapy i wlozylem na magnes na dach- to samo. Bez anteny mniej ale tez gwizdze. Filtr nie pomogl. Jakies pomysly?
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: motomat »

Nagrałem krótki film z zakłóceniami: https://youtube.com/shorts/Bi37mVXnOgc?feature=share
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: SQ9RNU »

motomat pisze: 2022-01-28, 09:04 Bez anteny to samo ale zdecydowanie mniej. Antena jakby stawała się "wzmacniaczem". Swoj zestaw wlozylem do auta ojca. U niego zero zaklocen. U mnie przy dodawaniu gazu gwizdze. Na skali radia pojawiaja sie 2 kwadraty S/RF czyli 1 i 3. Musze jezdzic z wlaczonym ASC w moim Harrym 3 zeby byl komfort jazdy.
Zamontowalem filtr przeciezakloceniowy Abasco F7A - podpięty jak nalezy i nadal nie pomaga.

Zdjalem antene z klapy i wlozylem na magnes na dach- to samo. Bez anteny mniej ale tez gwizdze. Filtr nie pomogl. Jakies pomysly?
Nie masz czasem wpiętej jakiejś nawigacji , ładowarki od telefonu itp ?

Miałem kiedyś taki przypadek , wrażenie jakby alternator - a po odłączeniu zasilania od navi wszystko ustało.
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: motomat »

Wideorejestrator mam wpiety kablem usb w tylne gniazda usb ktore sa w tunelu srodkowym dla pasazerow z tylu. Natomiast mam jeszcze podpiety bajpasem w bezpiecznik emulator systemu start/stop. Odlacze faktycznie wideo jak i ten emulator i zobacze. Ale nie pasuje mi jedno. Dalem zasilanie zewnetrzne radia do gniazdka 230v w garazu poprzez adapter i nad to samo przy dodawaniu gazu. Ale faktycznie odepne te 2 rzeczy i zobacze.
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”