ASTATIC

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
daniel e36
Posty: 140
Rejestracja: 2010-07-31, 20:34
Lokalizacja: kalisz

ASTATIC

Post autor: daniel e36 »

Witam jak w temacie Astatic a dokładnie RD 104E , mam ich 3 szt i w każdym ta sama przypadłość .A dokładnie siadają przyciski ptt . Mimo iż co jakiś czas psiknę kontaktem lub środkiem do czyszczenia styków , problem pojawia się ponownie . Zaczyna trzeszczeć i przerywać w trakcie rozmowy tnie modulację . U respondentów jest nie miłe trzeszczenie na początku wciśnięcia i jak puszczam przycisk Ptt. Hm myślałem iż moje łapy są jakieś radioaktywne , ale u mojego kolegi jest to samo ten sam objaw . Jeden jest już leciwy ma z 3 lata to mu odpuściłem i wymieniłem włącznik ptt . Ale nowy ma to samo po okresie 3 miesięcy już muszę mu psiknąć co jakiś czas . Trochę to irytujące iż raz na tydzień muszę tam zaglądać . Posiadam KPO nm 452 i Pana 432 mt i tam takich problemów nie mam . A Astatica mam dla tego iż pasuje z moją barwą głosu , na tamtych majkach strasznie buczę , mam basowa za niską modulację . Moje pytanko to czy tylko u mnie są takie objawy , i na co tu zmienić innego . Co by szło ostro i miało potężne wzmocnienie . Chodzi mnie o porządny mikrofon solidny który pójdzie ostro na AM i w SSB. Myślałem o ASTATIC MOD.575-M6 ale boję się iż znów będzie problem z ów nieszczęsnym przyciskiem ptt. Wydam jakąś kasę i mnie krew zaleje . Może ktoś z Was ma jakiś sposób na te przełączniki lub propozycje na porządny mikrofon . Dodam iż majk lata z Cobra 200 gtl dx oraz z Alinco dr 135dx. Astatic +Cobra pięknie współpracują w odróżnieniu do Pana czy też wspomnianego KPO w starej budzie . Majki typu FD 2060 2018 i tego typu podobne mam i tuning mnie jakoś nie leży . Wolę dołożyć parę groszy a kupić coś porządnego i solidnego z mocnym wzmocnieniem . Wiem iż może Astatic RD104E pępkiem świata nie jest i jakimś cudem techniki , ale wykonanie jest całkiem no może poza wspomnianym przyciskiem .
1 mobil- President George President Missouri PAN DM 432 MT i głośnik Benefon
2 mobil cobra 200 GTL DX SS 1200 KPO NM 452 filipińczyk ASTATIC ROAD DEVIL RD 104
3 mobil Alan 18 President Missouri Astatic Road Devil RD 104
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”