Prezentacja Astatic D104-M6B

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mateuszs
Posty: 12
Rejestracja: 2012-06-05, 17:59
Lokalizacja: Świebodzin

Prezentacja Astatic D104-M6B

Post autor: mateuszs »

Pragnę zaprezentować mik który niedawno odkupiłem od "prowodyra tego zamieszania" pozd4Przemek!
Mikrofon ręczny na "sprężynce" o solidnej obudowie z charakterystyczną chromowana siatką.

Wyposażony we wkładkę ceramiczną, której parametry i możliwości oceniane przez wielu
jako bardzo dobre z uwagi na czystość przenoszenia dźwięku.
Charakteryzuje go dość sopranowa modulacja, trochę "słomiasta" ale bardzo wyraźna.

Solidny i zarazem smuklejszy od wielu sprzedawanych obecnie mikrofonów.

Zawiera wzmocnienie realizowane na jednym nisko szumnym tranzystorze, dzięki temu
nie jest tak prądożerny a zasilany kryjącą się we wnętrzu baterią 9V instalowaną solidnie w "gniazdku"
a nie jak w innych mikrofonach na "przewodowej wtyczce". Bateria nie "lata" we wnętrzu.
Współpracuje z wieloma radiami, poziom sygnału nie jest bardzo wysoki wiec radia nie "tną" jego modulacji.

Z uwagi na wyższe tony modulacji polecany do pracy DX-owej.
Porównując do mikrofonów oryginalnych dynamicznych jest zdecydowanie głośniesniejszy.

Wazy około 220g i ma wymiary: 86x60,5x27mm.
Do kupienia za ceny średnie od 180 do 220 zł w różnych sklepach w internecie.

Ceny egzemplarzy używanych oscylują wokół 150zł.
Foto dla zobrazowania z czym mamy do czynienia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zostało przygotowane nagranie. Posiadany przeze mnie mikrofon pożyczyłem dla 161NR037
aby powiedział parę słów a ja go nagrałem urządzeniem rejestrującym dźwięk tuz obok radia cb służącego
za odsłuch tak aby nie nagrywac komputerem tylko pokazać jak w radiu ten mikrofon "gada".
Plik w formacie MP3.
Polecam.
Pozdrawiam!
Mateusz z klubu November Romeo
Mateo 161NR123
Baza: yaesu 450d + Galaxy Saturn
Mobil: Czarna Fabia Combi +DX5000v1 + WA-27
Truck: Scania R420 = chwilowy brak radia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”