Mikrofon,przetarty kabel,brak nadawania.

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

To-Masz1980
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-12, 11:32

Mikrofon,przetarty kabel,brak nadawania.

Post autor: To-Masz1980 »

Witam. Mam problem z nadawaniem. Jestem wręcz pewny na 100% że nikt mnie nie słyszy. Zestaw to sirio 100 oraz radio sunker elite 2. Cb używa sporadycznie,kilkanaście razy w roku. Pierwszy problem,usterkę zdiagnozowałem. Podczas ściągania podstawy zerwałem kabel,tj. gorącą żyłę. Jakość odbioru była znikoma,czasem kogoś usłyszałem.Lutownica i odbiór przywrócony ale niestety nikt mnie nie słyszy. Rozebrałem mikrofon i zauważyłem jeden z kabli (czarny) jest w pewnym miejscu odkryty. Czy brak izolacji tego przewodu może być przyczyną problemów z nadawaniem? Wiem ,najprościej spróbować inny mikrofon ale nie mam akurat od kogo podmienić (mój mam 5 pinów) Czy to może jednak końcówka mocy? Jest możliwość sprawdzenia końcówki mocy? Chce uniknąć kupowania w ciemno mikrofonu,miernik posiadam.
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Mikrofon,przetarty kabel,brak nadawania.

Post autor: Kasztelan »

To-Masz1980 pisze:Czy brak izolacji tego przewodu może być przyczyną problemów z nadawaniem?
Tak, przewód bez izolacji może dotykać do innego, płytki itp. Na początek ten odkryty fragment oklej taśmą izolacyjną.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mikrofon,przetarty kabel,brak nadawania.

Post autor: AntekPabianice »

To-Masz1980 pisze:Jest możliwość sprawdzenia końcówki mocy?
Podłącz radio pod reflektometr z możliwością pomiaru mocy wychodzącej z radia, zamiast anteny sztuczne obciążenie, wtedy nie będzie przekłamania odczytu.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
To-Masz1980
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-12, 11:32

Mikrofon,przetarty kabel,brak nadawania.

Post autor: To-Masz1980 »

Dzieki za informacje. Prawdopodobnie znalazłem przyczynę braku nadawania. Wtyczka z tyły radia ma nakrętkę , niestety poluzowaną co spowodowało że lut na wtyku (chyba od żyły gorącej) był przerwany. Poprawiłem na nowo cyną,dokręciłem wtyczkę i zaraz idę sprawdzić czy mnie ktoś usłyszy. Myślicie że to mogło być powodem braku nadawania? Końcówka mocy wizualnie w porządku. Łudzę się że może obejdzie się bez zakupu mikrofonu,chociaż za 30zł idzie już nabyc gruszkę.
To-Masz1980
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-12, 11:32

Mikrofon,przetarty kabel,brak nadawania.

Post autor: To-Masz1980 »

Problem rozwiązany. Nie chodzi faktycznie o wtyczkę ale o gniazdo w radiu. Poprawiłem luty i radio ożyło w obie strony. Dziękuje za próbę pomocy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”