Densei Ec-2018 4PIN -> 6PIN

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Densei Ec-2018 4PIN -> 6PIN

Post autor: Sesjusz »

Witam,

Dostałem mikrofon Densei Echo EC-2018. Sam mikrofon, używany, pewnie dość stary,4 pinowa wtyczka mikrofonu. Parę fot mikrofonu zrobiłem:

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

W aucie mam president harry III, w domu CRE 8900. Chcę mikrofon podłączyć pod Harry III. Czy ktoś jest mi w stanie poradzić jak podlutować te 4 kabelki do wtyczki 6-pinowej, tak by działał w Harry III ? Mikrofon ma 2 wewnętrzne potencjometry, jeden opóźnienie echa, drugi chyba od siły wzmocnienia. Jest tez potencjometr zewnętrzny - suwak - chyba siła echa.

Nie za bardzo mogę wyszukać specyfikacji mikrofonu, czym on się różni od wersji "Turbo" ? Czy ma też funkcję "talkback" umożliwiającą odsłuch swojej nośnej ? W aucie mam akutalnie K-PO NM532 i podejrzewam, że ten Densei może nieść ładniejszą modulację w eter.
Baza: CRE 8900, Sirio New Tornado, Ham-Master ZETAGI ABV-131S
Auto: President Johnny III, Sirio T3, President Maryland, Super Santiago
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Densei Ec-2018 4PIN -> 6PIN

Post autor: AntekPabianice »

http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=27&t=7164" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=27&t=307" onclick="window.open(this.href);return false;

Tematy przyklejone, zaraz na początku działu. Można poszukać
Harry III i CRE mają taki sam rozkład pionów
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Densei Ec-2018 4PIN -> 6PIN

Post autor: Sesjusz »

Dziękuję Antek. Poprzeglądałem te strony ale mam wrażenie kakofonii informacji, z której nie wynika jasna wskazówka ;)

Mój mikrofon to Densei 2018 bez Turbo, mam inne kolory jak ten z turbo (wg. informacji z Twoich linków). Tak więc mam:

- niebieski
- czerwony
- biały
- masa

Natomiast znów wg. informacji tam zawartych, cytuję :) :

Kod: Zaznacz cały

Densei EC 2018 TURBO ma tak:

1 - czerwony 
2 - niebieski 
3 - biały 
4 - wolny 
5 - czarny + oplot 
6 - wolny

ORAZ dalej, wtyk 6-pin np. President 
1 (audio) - biały 
2 (RX) - czarny 
3 (TX) - czerwony 
4 - pusty 
5 (masa) - oplot 
6 - pusty 

Kolego w Harrym III: 
1. Audio - modulacja
2. RX 
3. TX 
4. Zmiana kanałów 
5. Masa - oplot 

Kolejna informacja do Harry III:
1. Audio - modulacja
2. RX 
3. TX 
4. Zmiana kanałów 
5. Masa - oplot 
6. Zasilanie

Kolejna informacja, w denseiu wygląda to tak:
1 żółty 
2 biały 
3 czerwony 
4 pusty 
5 oplot 
6 niebieski
Nie mogę sobie poradzić z tymi informacjami :( Kabelków jeszcze nie łączyłem w mikrofonach, z tego co czytałem kiedyś - różni producenci mają różne kolorki a co gorsza różne nieustandaryzowane podłączenia kolejności do pinów. Czy do pinu 6 mam podłączać u siebie zasilanie jeśli mam baterię w środku ? Chyba nie ? Myślałem, że może ktoś miał identyczny mikrofon i też przerabiał na 6 pin i napisze pod który pin jaki kolor. Ale nie ma tak łatwo ! ;)
Ostatnio zmieniony 2015-07-28, 10:16 przez Sesjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Baza: CRE 8900, Sirio New Tornado, Ham-Master ZETAGI ABV-131S
Auto: President Johnny III, Sirio T3, President Maryland, Super Santiago
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Densei Ec-2018 4PIN -> 6PIN

Post autor: AntekPabianice »

Rozpoznawanie przewodów:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

jak jest bateria, to zasilania nie podłączasz
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Densei Ec-2018 4PIN -> 6PIN

Post autor: januwojt »

Miernik uniwersalny z omomierzem masz ?? Identyfikujesz masę , zazwyczaj oplot kabla ma przejście na pin minusowy w klipsie od baterii (czarny kabelek przy baterii) i resztę kabelków mierzysz do masy omomierzem.
Przy rozwartym (nienacisnietym PTT ) szukasz kabelka zwartego do masy , jak znajdziesz to jest RX i jego podpinasz na pin 2 we wtyczce /.
Przy zwartym PTT (nacisniętym) szukasz kabelka zwartego do masy , (poprzedni teraz będzie rozwarty) to jest TX inaczej PTT i lutujesz na pin 3 we wtyczce .
Teraz PTT zostawiasz i szukasz żyły (kabelka ) który ma jakąś rezystancję względem masy - od kilku do 10 kom , a może tez pokazać zwarcie niezależnie od położenia PTT ( ta zmienna rezystancja zależy od położenia podkówki wzmocnienia w mikrofonie) , ten kabelek powinien być owinięty oplotem , to modulacja i ją lutujesz na pin 1 we wtyczce .
Pozostała żyła , czyli oplot to masa i ona powinna być dolutowana do pinu 5 we wtyczce.
W Harrym III żyłę RX możesz pominąć , bo Harry III ma odbiór i bez RX-a.
Ot i cała historyja .
Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Densei Ec-2018 4PIN -> 6PIN

Post autor: Sesjusz »

Dziękuję Panowie, wtyk 6 pin idzie do mnie pocztą, omomierz mam. Tylko dojdzie wtyczka i zabieram się do roboty :) Pozwolę sobie jeszcze tu napisać jeśli będę miał jakieś niejasności, chociaż wszystko teraz wygląda klarownie.
Baza: CRE 8900, Sirio New Tornado, Ham-Master ZETAGI ABV-131S
Auto: President Johnny III, Sirio T3, President Maryland, Super Santiago
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Densei Ec-2018 4PIN -> 6PIN

Post autor: Kasztelan »

Można też zrobić przejściówkę w 4, 5, 6 pin itd jakie są potrzebne, poglądowe foto https://www.google.pl/search?q=przej%C5 ... 3uHn4pM%3A" onclick="window.open(this.href);return false;, jak ma w ten sposób porobione , 1 mikrofon pasuje tym samym do kilku cb. :).
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”