mikrofon z A48+multi Do Johnny II

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

mikrofon z A48+multi Do Johnny II

Post autor: fedor079 »

Witam.
Piszę tutaj ponieważ nie mogę znaleźć na forum odpowiedzi oraz rozwiązania mojego problemu.
Do rzeczy. Posiadam mikrofon EM-410-6P zakupiony do radia Alan 48 + multi. Radia się pozbyłem a mikrofon mi został. Posiadam również Johnnego II w którym potrzeba jest wymienić kabel (jest twardy i spękany).Ten EM-410 jest prawie nie używany i mięciutki. Problemu by nie było gdyby nie inne kolory przewodów.
Pytanie: wiecie może co do czego przylutować żeby nie popsuć radia ( czytałem że niekiedy jest taka możliwość).
Chodzi mi o zmianę kabla (gruszka musi zostać presidenta) a nie przelutowanie wtyczki (aczkolwiek to też trzeba będzie zrobić).
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

mikrofon z A48+multi Do Johnny II

Post autor: Sahim »

Jeśli chcesz zamienić kabel z EM-410 do mikrofonu Presidenta to musisz rozkręcić w tym ostatnim mikrofon i wtyczkę, potem zobaczyć jaki kolor przewodu idzie gdzie w mikrofonie i potem do którego pinu we wtyczce. Zanotować, potem polutowac odpowiednio nowy kabel w te same miejsca. Kolory kabli nie mają w takim przypadku większego znaczenia.
Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

mikrofon z A48+multi Do Johnny II

Post autor: fedor079 »

Dzieki. Tak wlaśnie zrobiłem.
Dla potomnych. Układ pinów w obu przypadkach we wtyczce jest taki sam. Różnica tylko w tym cosiu z szescioma bolcami od nadawania. Niewielka bo dwa kabeli sie różnią.
Pozdrawiam.
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”