Który mikrofon do Johny III?

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

osta
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-05, 18:15

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: osta »

Witam

Szukam mikrofonu do President Johny III gdyż oryginalny przestał działać, urwały się kabelki

Czy warto kupić mikrofon ze "wzmocnieniem"? Co te "wzmocnienie" daje?
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: Olo.. »

Zawsze warto, ale warto tez naprawić oryginalny.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Który mikrofon do Johny III?

Post autor: Speed »

osta pisze:Czy warto kupić mikrofon ze "wzmocnieniem"? Co te "wzmocnienie" daje?
Wzmocnienie daje głośniejszą modylację. Do fabrycznego Johnny'ego III nie warto.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Który mikrofon do Johny III?

Post autor: maraft1 »

A ja się nie zgodzę, wymieniłem w J III oryginał na Farun fd1818 i jest duża różnica a sprawdzałem z radiem na bazie obydwa.
]
osta
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-05, 18:15

Re: Który mikrofon do Johny III?

Post autor: osta »

Olo.. pisze:Zawsze warto, ale warto tez naprawić oryginalny.
Właśnie chciałbym go naprawić, ale nie wiem czy jak zlutuje kabelki to czy nie będzie jakichś zakłóceń przy użytkowaniu.
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: DR-DM »

Gdy zrobisz wszystko tak jak trzeba, to będzie śmigać.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: Który mikrofon do Johny III?

Post autor: Olo.. »

osta pisze:
Olo.. pisze:Zawsze warto, ale warto tez naprawić oryginalny.
Właśnie chciałbym go naprawić, ale nie wiem czy jak zlutuje kabelki to czy nie będzie jakichś zakłóceń przy użytkowaniu.
Nic nie będzie zakłócać jeśli zrobisz to jak było.
P.s. W radiu modulacja fabrycznie jest dość przyblokowana. Można to podciągnąć i też będzie ładnie "szło".
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Który mikrofon do Johny III?

Post autor: AntekPabianice »

maraft1 pisze:A ja się nie zgodzę, wymieniłem w J III oryginał na Farun fd1818 i jest duża różnica a sprawdzałem z radiem na bazie obydwa.
President, jak i większość producentów, stosuje wkładki marnej jakości. Wystarczy wymienić na np Panasonic WM61A i będzie znaczna poprawa (dużo większa czułość wkładki). Tak samo wymiana mikrofonu na jakiś ze wzmocnieniem spowoduje, że modulacja będzie ładniejsza, czystsza, lecz niewiele głośniejsza. Tu już trzeba ingerować w radio (tor nadawczy). H III/J III mają mocno ograniczoną modulację fabrycznie - jest sporo na ten temat na forum, np. w tematach dotyczących ww trx-ów. Na temat wkładki Panasonica też jest dużo napisane. Szukajka forumowa działa.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: rafalszczypinski »

Możesz też zrobić mały niskoszumny przedwzmacniacz do mikrofonu i modulacji nie poznasz. W sieci jest sporo schematów a jak to za trudne są gotowe Kit-y do kupienia (nie wypowiadam się o gotowych ze znanego portalu aukcyjnego bo wolę samemu pogrzebać niż kupić gotowca).
Lincoln I, Harry III, Alan 18
skaczacy
Posty: 27
Rejestracja: 2016-10-20, 08:31
Znak/ranga: 161OS217
Lokalizacja: Rzeszów

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: skaczacy »

Miałem to radio, polecam Ci KPO NM452 ze wzmocnieniem i echem - daje nie porównywalny efekt dużo głośniej i czyściej cię wszyscy słyszą i lepiej przebijasz się przez szumy. Do tego warto jak masz kogoś kumatego elektronika, a nie masz już gwarancji - lub ci na niej nie zależy, odblokować w środku radia modulacje, bo fabrycznie jest ścięta na około 80%. KPO będziesz musiał w środku wykleić, i najlepiej tą blachę ekranującą dolutować do masy i będzie śmigać super.
161OS217
Baza: Rabbit DX + Antena Sirio Gain Master 5/8
Mobil: CRT 9900 + Antena Sirio Turbo 3000
osta
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-05, 18:15

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: osta »

Mówisz o tym?

http://www.konektor5000.pl/index.php?p8 ... nt-kpo-452" onclick="window.open(this.href);return false;


Nie wiem czy warto wydawać 150zł na mikrofon ze wzmocnieniem. Czy rzeczywiście jest przepaść pomiędzy użytkowaniem takiego mikrofonu a użytkowaniem seryjnego mikrofonu do Johny III? Czy to tylko zbędny bajer dla przeciętnego użytkownika? Robię w miesiącu 3-4 trasy po 800km (jednorazowa trasa)
skaczacy
Posty: 27
Rejestracja: 2016-10-20, 08:31
Znak/ranga: 161OS217
Lokalizacja: Rzeszów

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: skaczacy »

Jest przepaść, seryjny beż żadnych udziwnień/ulepszeń idzie jak tuba, bez wysokich tonów, musisz mówić do niego głośno żeby być dobrze słyszanym. W przypadku słabych anten i jakiejś odległości nie przebijasz się przez szumy. Mikrofon ze wzmocnieniem podbija ci modulacje, nawet przy słabym sygnale jesteś lepiej słyszanym. To oczywiście moja ocena i moje odczucia, nikogo na siłę do nich nie przekonuje. Ja podobnie nie wierzyłem w to dopóki ktoś mi tego nie pokazał. Znajdź kogoś kto ma taki mikrofon z jakimś presidentem, niech ci zapnie twój i swój a ty posłuchaj na swoim radiu - mi tak właśnie to zademonstrowali. Ale jak tak zrobisz to napisz mi (możesz na pw) o swojej ocenie po takim odsłuchu.

Mikrofon dla zarejestrowanych użytkowników naszego forum kosztuje:
KONEKTOR poleca! K-PO NM 452 WZMOCNIENIE, CYFROWE ECHO, mikrofon do CB radia 6-PIN President (KPO 452) cena 130 zł

edit:
Ja to odbieram tak, ktoś cię słyszy dalej i wyraźniej to ci odpowie. Niektórzy jak słyszą stację która ledwie się przebija nawet nie odpowiadają. Jak ktoś usłyszy czysty donośny głos, łatwiej zrozumie o co ci chodzi bez wsłuchiwania się i Ci odpowie.

Pozdrawiam
161OS217
Baza: Rabbit DX + Antena Sirio Gain Master 5/8
Mobil: CRT 9900 + Antena Sirio Turbo 3000
anulka
Posty: 15
Rejestracja: 2014-10-29, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: anulka »

W dziale giełda Hasan ma do sprzedania mikrofony.

Densei EC-2002 TUNING KONEKTOR wersja PLUS zasilanie z radia -140zł +kw. Polecam , używam taki z H III i różnica jest zauważalna do oryginału . A po drugie nie ma baterii , mikrofon jest lżejszy i nie trzeba jej wymieniać . Porównując do mikrofonów z wzmocnieniem.

Taniej K-PO NM 532 6-pin - 50zł+kw.

A jak potrzeba tylko do ,,Jak tam dróżka?" lub ,,Słychać mnie?"polutuj wtyczkę w oryginalnym i też ktoś odpowie.
pin 1 -żółty
pin 2 -czarny
pin 3 -czerwony
pin 5 -bez izolacji (oplot )

Pozdrawiam.
osta
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-05, 18:15

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: osta »

Dzięki za odpowiedzi.

A czy są jakieś mikrofony ze wzmocnieniem żeby nie było trzeba wymieniać baterii? Bo w przypadku KPO NM452 trzeba wymieniać baterię to trochę lipa :-?
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Który mikrofon do Johny III?

Post autor: Olo.. »

Raz w roku to jest problem?
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”