co lepsze?

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Bo płacisz za markę nie za towar.

Zawsze się dziwię czemu ludzie dają za Sadelty po 200 do 300 PLN, skoro są tańsze i lepsze mikrofony od nich.

Każda Sadelta ma specyficzną modulację, metaliczną , lekko puszkowatą.

KPO na pewno jest lepszy od sadelty. Jest głośniejszy i nie zniekształca naturalnego głosu mówiącego.

Sadelta dobrze pracuje wtedy gdy podłączysz ją do kamery pogłosowej.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

metaliczny to jest astatic d104 M6B.... sadelta jest basowa... rzecz lezy jednak w dosrojeniu .. z jackiem II sadelte musialem "skrócić" do 7/10 ...


czy za firme ... mysle ze za jakosc wykonania
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

nemiroff pisze:metaliczny to jest astatic d104 M6B....
Metaliczny :shock: :shock: :?:
To jest mikrofon nie warty tych pieniędzy :!: :!:
Być może a raczej na pewno lepiej sprawuje się w SSB ale w modulacji AM jest do kitu :-/ .
nemiroff pisze:czy za firme ... mysle ze za jakosc wykonania
Za przereklamowanie,że ten mikrofon ME-3 jest suuper :roll:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Norbi_Zgierz,
i tu Cie kolego rozczaruje ...nie ma mikrofonu do wszystkiego.... chcesz pracowac na USB bierz astatica ... w AM sadelte ... wszelkie ghadanie ze jakis majk jest najlepszy we wszystkich sposobach modulacji jest poprostu wciskaniem kitu... jak dana rzecz jest do wszystkiego tzn ze jest do niczego.. niestety...
Norbi_Zgierz pisze:nemiroff napisał/a:
metaliczny to jest astatic d104 M6B....

Metaliczny
To jest mikrofon nie warty tych pieniędzy
Być może a raczej na pewno lepiej sprawuje się w SSB ale w modulacji AM jest do kitu .
wart swoich "piniendzy" .. byle byl uzywany wlasciwie ze swoim przeznaczeniem czyl;i USB- wtedy bedzie pociecha
Norbi_Zgierz pisze:Za przereklamowanie,że ten mikrofon ME-3 jest suuper
mam to traktowac jako konstruktywna krytyke ???? postaraj sie kolego . Słyszalem kilka sztuk.. wiem jak to chodzi ... na upartego moglbym zrobic nawet test pomiedzy KPO , Astaticiem a sadelta .. ale czy to jest tego warte ???
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
fellippe
Posty: 24
Rejestracja: 2008-09-27, 15:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: fellippe »

nemiroff pisze:szacunek dla "fachowej" opinii.... pracowalem na obu ... ciekawe czemu za sadelte w dobrym stanie mozna kupic 3 nowe k-po ......
Zamiast czepiac sie bezpodstawnie fachowosci wez lepiej poczytaj opinie osob ktore uzywaly obu to sie dowiesz czemu... Od kiedy cena swiadczy o jakosci kolego... spojrz na passata i skode octavie :) niby to samo a ceny inne :D
President Walker ASC
Sirio Performer 5000 / mag 16cm Alan
Gamma Sirtel / mag 16cm CTE 140 DV
K-PO NM452
Nokia HFS-12
Awatar użytkownika
szpara
Posty: 794
Rejestracja: 2008-01-29, 21:17
Lokalizacja: KO01KX (Tarczyn)

Post autor: szpara »

Piszemy o mikrofonach ale należy pamiętać także, że nie każdy będzie dobrze pracował z każdym radiem. Osobiście używam w aucie richarda z km2018 i bardzo często 'starzy wyjadacze cb' twierdzą, że mam właśnie sadeltę.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

nemiroff, jestem w stanie zrozumieć to , że pewne mikrofony są do odpowiednich typów modulacji , jednak nie bardzo rozumiem jak astaic d104 M6B miałby byc przeznaczony do ssb :?: Tego nie kumam - bo jest to mikrofon z tego co się orientuje marki USA - głównie dla kierowców ciężarówek - czy w USA główną modulacją dla nich jest SSB :shock: :?: :?:

Prosiłbym o jakieś poparcie dla tezy , że ten mikrofon jest dla modulacji ssb .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

fellippe pisze:Zamiast czepiac sie bezpodstawnie fachowosci wez lepiej poczytaj opinie osob ktore uzywaly obu to sie dowiesz czemu...
jakbys Szacowny Kolego przeczytał moje posty w tym wątku od poczatku to pewnie dotarłoby do Ciebie że pracowałem na obydwu ..
fellippe pisze:Od kiedy cena swiadczy o jakosci kolego...
skoro podales temat skody i VW ... porównaj skode z 93-95 roku z jej odpowiednikiem VW z tego samegpo roku ...
Pozdrawiam
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

nemiroff pisze:Norbi_Zgierz,
i tu Cie kolego rozczaruje ...nie ma mikrofonu do wszystkiego.... chcesz pracowac na USB bierz astatica ... w AM sadelte ... wszelkie ghadanie ze jakis majk jest najlepszy we wszystkich sposobach modulacji jest poprostu wciskaniem kitu... jak dana rzecz jest do wszystkiego tzn ze jest do niczego.. niestety...
Tak nemiroff, tylko jak go kupowałem miał mi służyć razem z Unidenem 520.
Nie chodziło mi o to, żeby go używać w SSB :roll:
Ale czytając pochlebne opinie i pełne zachwytu dla tego mikrofonu na forum cb-radio.pl,postanowiłem go kupić.
I okazała się wielka lipa :-/
A mówi się że na naszym forum piszą brednie,widocznie nie tylko :mrgreen: :mrgreen:
Mikrofon a właściwie jego wygląd super,wykonanie pierwsza klasa chociaż przyczepiłbym się do umiejscowienia baterii, która wchodzi bardzo ciasno.
Może on służyć zamiast lewarka,do roztrzygania konfliktów na drodze między kierowcami :-P
nemiroff pisze:wart swoich "piniendzy" .. byle byl uzywany wlasciwie ze swoim przeznaczeniem czyl;i USB- wtedy bedzie pociecha
Ja dałem za niego 1.5 roku temu ponad 200zł.
Czy uważasz że był wart tych pieniędzy :?: :?: :roll:
nemiroff pisze:mam to traktowac jako konstruktywna krytyke ???? postaraj sie kolego
Ale co mam się postarać :?: :?:
Ja nie krytykuje tego mikrofonu,mówimy oczywiście teraz o ME-3 tylko stwierdzam fakty.
Nie dałbym za ten mikrofon używany 180-200zł,jak mógłbym mieć nówkę za mniejsze pieniążki.
Żeby co,chwalić się w podpisie lub w eterze że moduluje z Sadelty :?: :roll:
Posłuchałbyś mojej modulacji z Maasa 2018 za 130zł,byłbyś pod wrażeniem kolego :!:
Może coś o tym powiedzieć RaffOmega z którym często rozmawiałem z tego mikrofonu.
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
sq8ijd
Posty: 82
Rejestracja: 2008-11-09, 22:45
Lokalizacja: jasło

Post autor: sq8ijd »

Najlepszy mikrofon na świecie ma Doda Elektroda :-) Wszedzie o niej głosno wiec sie nie nie sprzeczajcie bo lepszego miec nie bedziecie :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

sq8ijd pisze:Najlepszy mikrofon na świecie ma Doda Elektroda
Jaki mikrofon Jacek,przecież ona w ręku trzyma loda :mrgreen: :mrgreen:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
sq8ijd
Posty: 82
Rejestracja: 2008-11-09, 22:45
Lokalizacja: jasło

Post autor: sq8ijd »

Więc sam widzisz ze dla niej problem typu : jakie radio ,jaka antena, jaki SWR, itd nie istnieje . :mrgreen: :mrgreen: czemu sie sprzeczacie bierzcie przykład z gwiazd
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

PANY trochę OT . Proszę skończyć :evil:
Ostatnio zmieniony 2008-11-15, 21:31 przez kgb14, łącznie zmieniany 1 raz.
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Norbi_Zgierz pisze:Tak nemiroff, tylko jak go kupowałem miał mi służyć razem z Unidenem 520.
Nie chodziło mi o to, żeby go używać w SSB
Ale czytając pochlebne opinie i pełne zachwytu dla tego mikrofonu na forum cb-radio.pl,postanowiłem go kupić.
I okazała się wielka lipa
A mówi się że na naszym forum piszą brednie,widocznie nie tylko
Mikrofon a właściwie jego wygląd super,wykonanie pierwsza klasa chociaż przyczepiłbym się do umiejscowienia baterii, która wchodzi bardzo ciasno.
Może on służyć zamiast lewarka,do roztrzygania konfliktów na drodze między kierowcami
Po pierwsze trzeba wiedziec do czego ma majk sluzyc.. Jezeli z U520 to trzeba bylo wziasc typowo Am-owski majk
Po drugie : Piszesz tu o radio z kreska w sugerujaco negatywnej opini.. To przykre zwlaszcza od Kogos kto święcie sie oburzal na wiadomy temat na "zaprzyjaźnionym "forum.. Poprostu nieładnie ale to Twoj problem
po trzecie.. jakby bateria wchodzila lekko biadolilbys pewnie ze lata
Po czwarte .. co do aluzji z lewarkiem .. odczytuje to jako plu :)
Norbi_Zgierz pisze:Ja dałem za niego 1.5 roku temu ponad 200zł.
Czy uważasz że był wart tych pieniędzy
Każda rzecz jest warta tych pieniedzy które da kupujacy ... podstawowa zasada handlu :)
Norbi_Zgierz pisze:Ale co mam się postarać

wiesz .. tak naprawde rozmowa dotyczy subiektywnych doznan..wiec kazdy ma prawo do wlasnej opinii.. To tak jak bys pytal sie na 19-tce jak nie slychac.. nie wazne ze jestes w FM i stoisz w piatkach.. zawsze znajdzie sie ktos kto powie ze "super cie slychac kolego"
Znów.. Pozdrawiam :))
Ja nie krytykuje tego mikrofonu,mówimy oczywiście teraz o ME-3 tylko stwierdzam fakty.
Nie dałbym za ten mikrofon używany 180-200zł,jak mógłbym mieć nówkę za mniejsze pieniążki.
Żeby co,chwalić się w podpisie lub w eterze że moduluje z Sadelty
Posłuchałbyś mojej modulacji z Maasa 2018 za 130zł,byłbyś pod wrażeniem kolego
Może coś o tym powiedzieć RaffOmega z którym często rozmawiałem z tego mikrofonu.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

nemiroff, a odniesiesz sie do mojego pytania - czy nie :?: - bo mnie to dręczy - nie bardzo znam się na modulacjach w USA :-(
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”