CRT ONE - zmiana mikrofonu

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
j23pl
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-15, 19:03

CRT ONE - zmiana mikrofonu

Post autor: j23pl »

Witam!
Jestem od kilku lat posiadaczem radyjka CRT ONE. Jest po tuningu i ma 400 kanałów oraz moc ok. 8- 10 W. Chwalę sobie to radyjko bo ma wszystko czego potrzebuję na drodze. No - może prawie wszystko. Jak wiadomo ma mikrofon zamontowany na stałe. To wprowadza pewne ograniczenia, tym bardziej, że przełączanie kanałów w gruszce jest tutaj niezbędnie bo odpowiada za sporo innych funkcji. Nie wiem czy da się w nim wykorzystać wkładkę elektretową tzn. czy trzeba ciągnąć zasilanie czy może ono jest już w mikrofonie i da się je wykorzystać. Myślałem również o zainstalowaniu gniazda RJ a potem przejściówki. Ktoś, coś na ten temat?
Pozdrawiam.
Witek.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

CRT ONE - zmiana mikrofonu

Post autor: januwojt »

Tam jest wkładka eletretowa czyli zasilanie jest w mikrofonie , jak CI brakuje kopnięcia w modulacji to przejrzeć alieexpres , tam pełno jest płytek ze wzmocnieniem o dużej tolerancji zasilania .
Na przykład takie cos : https://pl.aliexpress.com/i/32732472453 ... 74d5n5STUu" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
j23pl
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-15, 19:03

CRT ONE - zmiana mikrofonu

Post autor: j23pl »

Dziękuję bardzo - szukałem po necie i były informacje, że to mikrofon dynamiczny.
Pozdrawiam
Witek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”