Farun FD2020

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Farun FD2020

Post autor: Marek »

Mikrofon z wzmocnieniem , zasilany baterią 9v , chinska podróbka Mass-a.
Ale działa lepiej niz zwykły mik.
Mam dwa ale czy polecam.....................
Szybko baterie padają , i zero regulacji wewnatrz poza wzmocnieniem na obudowie.

Prosty w obsłudze i tani.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum .
( zamiast lepić pierogi ja tu o mikrofonach , zona mnie zabije ;) ) . Dobra , mam pytanie , co sądzicie o mikrofonie Farun FD 2020 ? Ktoś używa ? Mam taki i chyba nie jestem zadowolony ;( . Mik. pracuje z Unidenkiem 520 i antenką na magnesie sirio ml-145 . Zastanawiam sie czy oryginalny mikr. od unidenka nie był lepszy ? Bateria w tym nowym zbyt szybko się wyczerpuje - tak mi się wydaje . Nie znam sie na elektronice , niestety,wcale :( Dwa kable połącze , trzy zepsuję ;( Czy ktoś go ulepszał ( FD 2020) czy ktos dał mu zasilanie z radia ? Jesli tak to jak to zrobić ? Ewentualna odpowiedź proszę pisać jak dla 6 latka :) . Może jakies zdjecie w tym temacie .
Z okazji świąt wszystkiego naj , naj , dużo zdrowia , zdrowia i jeszcze raz pieniędzy .
Szerokości i dobrej łączności . Pozdrawiam .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

z tego co inni mówią to 2020 to porażka :) zmień na 2060 to będzie lepiej.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

kgb14, mam FD2020 i baterie wymienia po ok. 2 m-cach , ale zależy kto ile używa , zasilanie z radia to dobre rozwiązanie, ale jak to jeszcze nie wiem . Poszukam jak co dam znac.

[ Dodano: 2007-12-23, 20:21 ]
Ktoś zamontował zasilanie mikrofonu w radiostacji, musisz poszukać miernikiem względem masy gdzie masz na pinach gniazda mikrofonu zasilanie +12v. Jak znajdziesz to musisz odłączyć to zasilanie z gniazda w radiu. Albo odłączyć kabelek w wtyczce mikrofonu który łączy się z tym pinem w gdzieździe radia.


Praktycznie robi sie to tak:
Trzeba wewnątrz radia od gniazda mikrofonowego odlutować przewód którym idzie sygnał z mikrofonu i założyć tam kondensator separujący.
Potem podłączyć zasilanie od stronu gniazda - kondensator odseparuje napięcie od reszty radia.
W mikrofonie w miejsce wkładki dynamicznej zakładasz pojemnościówkę. Gotowe. Trzeba pamiętać, żeby nie podłączać innych mikrofonów ze względu na napięcie w gnieździe.
Obrazek
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Dzieki koledzy . Widze , że to forum jest ,prawie oblegane'' nie spodziewałem sie tak szybkiej odpowiedzi . Marek licze na Ciebie . Ze swojej srony tez mam jednego magika , ale przed swiętami i NR to pewnie nie da rady nic zrobić ;( Myślę z tym kumplem o jakimś dodatkowym wzmocnieniu tego mikr. Bo po wywaleniu ewentualnie baterii będzie dużo miejsca . Nie wiem kiedy to będzie - praca , dom ,praca , dom sami wiecie .............. Pozdrawiam jeszcze raz .
ps. może jeszcze ktoś coś jeszcze napisze z uzytkowników tego fona , licze na rozwój dyskusji .

[ Dodano: 2007-12-23, 20:26 ]
jak wys. pop. posta to instrukcji jeszcze nie było :) pozdrawiam , dzieki , wezmę się za to zaraz po świętach . Dzieki

[ Dodano: 2008-01-20, 22:06 ]
Witam.
Święta minęły , Sylwester i ........ nie zrobiłem zasilania z radia z dwóch powodów .
1. radyjko mam w teorii na gwarancji :mrgreen2: i nie chciałem grzebać .
2. okazało się , że miałem jakąć lipna baterię ( niby alkaiczna ale pewnie leżała za długo ) . Po wymianie jest ok. Działa już miesiąc i nie ma zmian w nadawaniu .

Ale jak juz gdzieś pisałem lubię udziwnienia .
W to moje chińskie cudo wsadziłem tą płytkę za 7,99 z allegro . Wydaje mi się , że jest lepiej . Jestem przed testami ze stacją bazową . Poprzednio było mnie słychać ( słabo ) z 16 km. ( w linii prostej , sprawdzone programem na komp. ) Zaznaczam , że teren mieszany tzn. po drodze bloki , 2 wioski , troche lasu i jedna sieć trakcyjna PKP . Był wieczór .
Dlaczego lepiej , bo wczoraj kolega stwierdził , ze było mnie słychać w miejscu z którym nigdy nie miałem łącznosci .
Czy fachowcy mogą się wypowiedzieć na temat tego ,,fenomenu'' :mrgreen2: , czy muszę sobie sam sprawdzić jak pisałem wyżej .
Pozdrawiam .

[ Dodano: 2008-01-23, 20:08 ]
z uwagi na prośbę o skonkretyzowanie , precyzuję .
Czy możliwe jest , że w mikrofonie będzie działało poprawnie wzmocnienie i wskazana płytka ??
Słyszałem opininie , że nie i , że może ?
co myślicie ?
Pozdrawiam.
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

dodaj ze ta plytka z allegro za 7,99 to wersja bez zasilania.. ale podobno rewelacyjna.. wczoraj przyszla mi poczta i bede moze jutro montowac.. na necie sa juz dostepne ewentualne przerobki dla dolozenia ew. zasilania z radia i dla wkladki dynamicznej..
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
unkas
Posty: 567
Rejestracja: 2008-02-20, 20:34
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: unkas »

Witam
Ja do swojego dorobiłem zmiane kanałów, co do działanie to nie narzekam z 20km z mobilem modulacja czysta, czytelna. Wiem bo byłem w tym mobilu :lol:
Mobil:Rover 25,uniden pro 520 XL+Sirio ML-145+HFS-12+PA
Baza: Kenwood TS-450SAT+ Lemm AT-48,Icom IC-2725
Ręczniak: Cobra 38WXST+Wouxun KG-UVD1P
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

wiec mowicie ze bateria szybko pada.. a probowal ktos mierzyc czy w stanie spoczynku (czyli jak nie nadajesz) mic tez ciagnie cos z bateri?? bo i z takimi cudami sie spotkalem.. ze czy gadasz czy nie.. to ciagnie z bateryjki
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Nie wiem czy coś ciagnie w stanie spoczynku :lol: :lol: :mrgreen:
wydaj mi się że nie powinien - jeśli tak to możesz mieć jakieś niewiem-mini zwarcie czy coś - :shock: :shock:

Bateria nie pada szybko . Pisałem , że mi padła - ale się wyjaśniło , bateria była do d.....

Pozdrawiam .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

mi jutro przyjedzie radyjo Galaxy wlasnie z takim mikrofonem wiec go przetestuje..
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”