regulacja FD 1818

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Post autor: Florek »

U znajomego w aucie jest turbo5000, densei po modach i wszystko działa jak powinno na wzmocnieniu ustawionym 75-80%. Sprawdz magnez od spodu i wyczyść go.
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

no_name pisze:magneS
;-)
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Janosik pisze:KaeRZet, a dlaczego kabel nie może być zwinięty nie kumam ??? co ma do tego kabel i antena jak mu buczy co innego jak by mu piszczało , jeżeli kupował antenkę w sklepie to nie mam chyba mowy o zwarciu jak by mu kabel poszedł to by nie miał sygnału albo b y było przerywanie .
bartel89, podłącz inny mikrofon i zobacz jak działa .
Ups . przepraszam, źle zrozumiałem... piszczenie przy nadawaniu... :-/ nie uważnie przeczytałem...
aczkolwiek skoro było dobrze i nagle jest źle , mimo wszystko proponuje sprawdzić całą instalacje od A-ntenty do M-ikrofonu przez R-adio...

P.S. Kabel antenowy , czy kto jak woli, przewód antenowy... słyszałem że nie powinien być zwinięty "w kłębek" pod fotelem czy w bagażniku, gdyż wpływa to negatywnie na strojenie antenny [czy współgranie anteny z radiem... zwał jak zwał coś może w tym być ... ].
To jest to co słyszałem , a czy jest na to wzrór matematyczny? nie wiem...

Janosik pisze:

bartel89, podłącz inny mikrofon i zobacz jak działa .
bartel89 pisze: .... Wina na pewno leży po stronie mikrofonu, ponieważ z słabszym mikrofonem słychać mnie ok.
Dodam że jak nadaję z radia wydobywa się słaby pisk.

Ciekawostka w piątek działał ok przez godzinę później coś się stało i przestało działać.
Przestało działać w trakcie jakiejś rozmowy, czy przestałeś na chwilę gadać, poszedłeś po zakupy, wróciłeś i było inaczej... Pamiętasz jakie miałeś ustawienia czułości zanim się pogorszyło ???

Powodzenia w rozwikłaniu zagadki :> daj znać jak znajdziesz defekt.

Pozdrawiam .
krzys72pl

regulacja FD 1818

Post autor: krzys72pl »

Są dwie peerki.
Prawa wzmocnienie mam na 80% a lewa od czego jest? Ma ktoś ustawienia takie optymalne?
Albo może z tym mikiem herbert asc?
Jak ustawić peerki i echo level,tak żeby nie skrzeczeć do mobili:)
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: regulacja FD 1818

Post autor: Pietern »

krzys72pl pisze:Są dwie peerki.
Prawa wzmocnienie mam na 80% a lewa od czego jest? Ma ktoś ustawienia takie optymalne?
Albo może z tym mikiem herbert asc?
Jak ustawić peerki i echo level,tak żeby nie skrzeczeć do mobili:)
Wzmocnienie masz dobre (najczęściej się spotkałem, że całkiem w prawo i trochę cofnąć. Lewa to długość echa. Najczęściej zalecają całkiem w lewo.
"Najczęściej", to wg netowych opisów.
Ja też tak miałem, bo w 1818 regulacja długości echa jest fikcją, znaczy można to zrobić, ale zaraz po ruszeniu peerki w prawo echo robiło się szpetne. Natomiast poziom wzmocnienia jaki możesz bezpiecznie ustawić zależy od wielu czynników, min od jakości instalacji antenowej. I to warto ustalić eksperymentalnie. Z Walkerem miałem na 70%, a w Jacksonie na max.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
krzys72pl

Re: regulacja FD 1818

Post autor: krzys72pl »

Pietern pisze:
krzys72pl pisze:Są dwie peerki.
Prawa wzmocnienie mam na 80% a lewa od czego jest? Ma ktoś ustawienia takie optymalne?
Albo może z tym mikiem herbert asc?
Jak ustawić peerki i echo level,tak żeby nie skrzeczeć do mobili:)
Wzmocnienie masz dobre (najczęściej się spotkałem, że całkiem w prawo i trochę cofnąć. Lewa to długość echa. Najczęściej zalecają całkiem w lewo.
"Najczęściej", to wg netowych opisów.
Ja też tak miałem, bo w 1818 regulacja długości echa jest fikcją, znaczy można to zrobić, ale zaraz po ruszeniu peerki w prawo echo robiło się szpetne. Natomiast poziom wzmocnienia jaki możesz bezpiecznie ustawić zależy od wielu czynników, min od jakości instalacji antenowej. I to warto ustalić eksperymentalnie. Z Walkerem miałem na 70%, a w Jacksonie na max.
Ok dziękuję.To według Ciebie lewą peerkę zmienić na minimum czy niech jest na 100%.Jak radzisz?
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

regulacja FD 1818

Post autor: Pietern »

Na minimum.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
krzys72pl

Re: regulacja FD 1818

Post autor: krzys72pl »

Pietern pisze:Na minimum.
Dziękuje .Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”