Policja a CB radio

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Mati43 pisze:Dokładnie mysle tak samo. Zastanawia mnie jeszcze jazda po Germani. Z tego co wyczytałem 950e kary
Można jeździć po DE z cb musisz mieć tylko deklaracje zdogności i moc nie większa niż 4W
oczywiście w odpowiednim paśmie
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Mati43

Post autor: Mati43 »

Tak wiem, ale mimo wsyztsko radio ma większą moc, co z tego że ustawie sobie mniej. Ale nic czekam na złączki i radio w schowku ląduje kabel wyprowadze w konsoli od mika.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

LBL, tam są łobuzy....2 mam w robocie :-)
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

KiMCIO pisze:LBL
Biłgoraj? hehe w wielkopolsce też są ewenementy np pct i pnt sieją śmierć na drogach
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

hehe...PCT ?? to same ciamajdy, wiem bo mam tam rodzinę, jeżdżą jak ćwiklińscy :-)

Jak zobaczysz czerwoną jettę na ZMY to uciekaj od razu na pobocze :-)
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

KiMCIO pisze:uciekaj od razu na pobocze
mam doświadczenie w lataniu i to dosłownie po polu:D jak to rzekł ktoś wyżej postawiony niż ja " zaorałeś pole i to całkiem fachowo" a to wszystko przez opla calibrę numer rej PNT i dalej nie pamiętam bo zakończyłem podróż na dachu :mrgreen: A tak poza tym jest cała litania numerów rejestracyjnych od których trzeba się trzymać z daleka :mrgreen:

[ Dodano: 2012-03-27, 18:56 ]
Mati43 pisze:Argumentem ich było to że radio ma niedozwoloną moc. Moje pytanie brzmi: czy mogę legalnie podróżować z tym radiem,lub innymi typu jackson,alan87 po polsce.
W świetle przepisów możesz posiadać takie radio ale nie możesz go używać. Do obrotu masz dopuszczone radyjka 4/12W a jeżeli nadajesz z większą mocą musisz mieć zezwolenie z UKE o ile dobrze pamiętam.
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

na szybko bo roztrzasacie g... w trawie ile mielisie kontroli i ile pytań o radyjoko? Ja miałem kilka nawet z psami (patrol strazy granicznej) szukali nie wiem czego.... W połowie nikt nie zapytał mnie o co kolwiek. Tylko albo dmuchanko albo straz graniczna bez przedstawiania się. I za kazdym razem pyt. "pan to ma długą tą antenke" a ja wiadomo..... a jak zajzał do środka to kopara na doł i tyle. A jak jestescie bandytami to macie prawo się bać.... Takie moje zdanie. a swiat się nie kończy na przedstawianiu papierków tylko z radyjka....... :-P

[ Dodano: 2012-03-27, 20:30 ]
A na chwilę obecną czytając posty to sami robicie sobie pod górę :mrgreen: nic pomyslunku nic panie.... ech.... Ta młodzież to kulawa jakaś jest najpierw robi a później pyta... :mrgreen:
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Hummer130 pisze:Ja miałem kilka nawet z psami (patrol strazy granicznej) szukali nie wiem czego....
Ja minimum raz w miesiącu mam kontrole z takich instytucji że jakby Ci wlecieli do samochodu zamkneli by Ci go. Straż graniczna ale mi straszne sanepid wpuść do auta a dopiero Ci je wytrzepią. A to że przepisy są przestrzegane jak są to już nie nasz problem.
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

adikpn pisze: Do obrotu masz dopuszczone radyjka 4/12W

Do obrotu a jak nie sprzedajesz a posiadasz ? Jest to duża różnica .

adikpn pisze:jeżeli nadajesz z większą mocą musisz mieć zezwolenie z UKE o ile dobrze pamiętam.
Kiedyś większą mocą mogli dysponować ratownicy drogowi bodajże 12W
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

A sanepid się czepia radyjek....? bo mówimy o radyjkach czy czystości twojej budy skoro wozisz spozywkę?

[ Dodano: 2012-03-27, 21:53 ]
adikpn pisze:
Hummer130 pisze:Ja miałem kilka nawet z psami (patrol strazy granicznej) szukali nie wiem czego....
Ja minimum raz w miesiącu mam kontrole z takich instytucji że jakby Ci wlecieli do samochodu zamkneli by Ci go. Straż graniczna ale mi straszne sanepid wpuść do auta a dopiero Ci je wytrzepią. A to że przepisy są przestrzegane jak są to już nie nasz problem.
To moim zdaniem nie znasz odpowiedzi na ich pytania..... jak odpowiesz mądrze i jeszcze przy okazji zadasz madre pytanie skoro tacy znawcy to zobaczysz :mrgreen: ....
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Hummer130 pisze: czystości twojej budy skoro wozisz spozywkę?
Nie wożę spożywki tylko krew i mnie dotyczą bardziej restrykcyjne przepisy z sanepidu niż spożywkę. Mogą mi zarzucić że coś oddziałuje na aparaturę medyczną którą mam na pokładzie i co wtedy? A tak po za tym nie słyszałem jeszcze o tym żeby misiaki komuś zarekwirowały radio
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

To na bombach walisz i pytasz jak tam dróżka czy jak...? Bo głupi jestem w takim razie....
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
koszmar

Post autor: koszmar »

Ponadto wszyscy posiadający licencję mogą kupić to radio na KF, więc nie widzę powodu, dla którego to radio nie powinno być w obrocie. Idąc tym tropem powinno się zabronić sprzedaży radii KF
Formalnie urządzenia używane przez HAM'sów powinny być poblokowane do pasm amatorskich. Formalnie, bo praktyka mówi o tym, że niektóre sklepy szczycą się tym, że mają w ofercie urządzenia pozwalające na nadawanie w całym zakresie, łącznie z częstotliwościami pogotowia czy straży pożarnej. A kupić to może byle Bolek z ulicy. Potem zdziwienie, że na przemiennikach bekacze, a na qrv pogotowia hejnał Mariacki...
Defcio
Posty: 340
Rejestracja: 2012-01-07, 18:01
Lokalizacja: Piła/Nowy Tomyśl

Post autor: Defcio »

I tu powierdzam, kiedyś licencjonowane urządzenie można było nabyć tylko po uzyskaniu licencji a teraz wystarczy popatrzyć na allegro, jak schodzą ręczne urządzenia ukf wykorzystywane do paintball'a, motolotni itd i wszystko bez licencji bo prawie każdy wie że UKE ma wszystko gdzieś.
Midland 77-092, Onwa K6111b.
Mati43

Post autor: Mati43 »

[quote="Hummer130"

[ Dodano: 2012-03-27, 20:30 ]
A na chwilę obecną czytając posty to sami robicie sobie pod górę :mrgreen: nic pomyslunku nic panie.... ech.... Ta młodzież to kulawa jakaś jest najpierw robi a później pyta... :mrgreen:[/quote]

Nie wiem czy to do mnie?
Chodz z twoja wypowiedzią się zgadzam. Jesteś bandyta-boj się aczkolwiek zadalem pytanie ponieważ na innym forum i o innej tematyce zazucili mi paserstwo i to że chwale się w bialy dzien nielegalnym sprzętem i że Niby rozpowiadam że nikt i nic mi nie zrobi wożąc taki sprzęt.
otóż z tego co rozmawialem z kumplem policjantem powiedział że odkąd pracuje (12)lat w policji nie miał przypadku żeby komuś rekwirowali chyba że kradzione.
Dlatego w D...pie mam to czy radio ma 4 czy 30att bo zaden Kowalski nie jest w stanie sprawdzić mocy golym okiem, a np.sztucznego obciążenia nie wozi... i z tego co mówił do rekwiracji CB powinien być czlowiek z papierem czyli ktoś z UKE.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”