Licencja

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

koszmar pisze:fakt jest faktem, byle matoł dzisiaj idzie i zdaje
to prawda, jestem jednym z takich matołów :mrgreen:
wszystko pozostałe zależy od człowieka

albo nawet CZŁOWIEKA

i jego podejścia do tematu
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

koszmar pisze:Kwękaniem to zajmują się ci co dużo ryczą. Ja mam inną wizję rozwiązania problemu. Praca u podstaw. Zajrzyj do sznurka w banerze.
A fakt jest faktem, byle matoł dzisiaj idzie i zdaje. Potem efekty słychać w eterze. I nie mam pretensji do matoła, tylko do systemu. :->
Masz rację owszem . Jest jednak jedno małe ale .
Okoliczny klub KF w mojej miejscowości (w którym i ja mam zaszczyt się udzielać) dostał za darmo pomieszczenie od Burmistrza , warunkiem jedynym było krzewienie myśli i kultury technicznej wśród okolicznej młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W szkołach średnich patrzyli na chłopaków jak na dinozaurów ( na jednej ze szkół średnich byłem osobiście). Okoliczne Technikum Elektryczne , owszem zainteresowanie było podczas prelekcji i pokazu , padały pytania itd . Myślisz , że chociaż jedna osoba odwiedziła klub ??
Gimnazja , posłuchali , podrzemali i z trzech gimnazjów mamy JEDNEGO !!
młodego adepta przychodzącego do klubu w regularnie.
Najwięcej zainteresowania wzbudziliśmy wśród najmłodszych dzieci , które raczej podziwiały sprzęt . Tych najbardziej zainteresowanych milusińskich wzięliśmy na wycieczkę na okoliczne pagórki . Podczas wycieczki było rozwijanie anten drutowych , oraz stawianie masztu na Yagi na 2m . Po rozwinięciu i postawieniu anten nie minęła godzina , a mali się pytali kiedy będzie grill bo są głodni .
Dlaczego o tym napisałem , a dlatego że tak zakrojone ambitne plany jak Ty masz trzeba mieć z kim przeprowadzić . U nas z kilku podstawówek , trzech gimnazjów i trzech średnich szkół ( z czego jedna elektryczna) mamy jednego ambitnego adepta naszego hobby .
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1764
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

januwojt pisze:U nas z kilku podstawówek , trzech gimnazjów i trzech średnich szkół ( z czego jedna elektryczna) mamy jednego ambitnego adepta naszego hobby.
Kolejny przykład braku jakiegokolwiek zainteresowania czymkolwiek wśród naszej młodzieży :-( Bez komentarza.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Maniekk
Posty: 105
Rejestracja: 2009-05-30, 19:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Maniekk »

Eloł :)
Miło mi być jednym z tzw. "matołów". Przygotowania technicznego specjalnego nie miałem a wszystkiego musiałem się nauczyć i nie mówię tu o ryciu na blachę pytań i odpowiedzi "na siłę". Oprócz tego egzaminu nie zdały 4 osoby na ok. 20 zdających... To chyba nie każdy matoł zdaje ;-)
.........................................................................
Mobil: Herbert I + Turbo 5000 + maas 2029
Baza: k-po dx5000 II gen + sirio gain master
Awatar użytkownika
pieronas
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-27, 21:29
Lokalizacja: gniezno okolice

Post autor: pieronas »

januwojt pisze:
koszmar pisze:Kwękaniem to zajmują się ci co dużo ryczą. Ja mam inną wizję rozwiązania problemu. Praca u podstaw. Zajrzyj do sznurka w banerze.
A fakt jest faktem, byle matoł dzisiaj idzie i zdaje. Potem efekty słychać w eterze. I nie mam pretensji do matoła, tylko do systemu. :->
Masz rację owszem . Jest jednak jedno małe ale .
Okoliczny klub KF w mojej miejscowości (w którym i ja mam zaszczyt się udzielać) dostał za darmo pomieszczenie od Burmistrza , warunkiem jedynym było krzewienie myśli i kultury technicznej wśród okolicznej młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W szkołach średnich patrzyli na chłopaków jak na dinozaurów ( na jednej ze szkół średnich byłem osobiście). Okoliczne Technikum Elektryczne , owszem zainteresowanie było podczas prelekcji i pokazu , padały pytania itd . Myślisz , że chociaż jedna osoba odwiedziła klub ??
Gimnazja , posłuchali , podrzemali i z trzech gimnazjów mamy JEDNEGO !!
młodego adepta przychodzącego do klubu w regularnie.
Najwięcej zainteresowania wzbudziliśmy wśród najmłodszych dzieci , które raczej podziwiały sprzęt . Tych najbardziej zainteresowanych milusińskich wzięliśmy na wycieczkę na okoliczne pagórki . Podczas wycieczki było rozwijanie anten drutowych , oraz stawianie masztu na Yagi na 2m . Po rozwinięciu i postawieniu anten nie minęła godzina , a mali się pytali kiedy będzie grill bo są głodni .
Dlaczego o tym napisałem , a dlatego że tak zakrojone ambitne plany jak Ty masz trzeba mieć z kim przeprowadzić . U nas z kilku podstawówek , trzech gimnazjów i trzech średnich szkół ( z czego jedna elektryczna) mamy jednego ambitnego adepta naszego hobby .





jak byście opowiedzieli o nowych grach na x boxa i że każdy może przyjść i wypróbować za darmo do woli ile chce drzwi trzeba było by zabić deskami i okna też i to ni byle jakimi :hopla:
Mobil: Jackson I 5 band+ Santiago 1200 +FD 1818
koszmar

Post autor: koszmar »

januwojt, wydaje się iż błędem jest założenie, że z każdej prelekcji do klubu będą walić tabuny adeptów. Nie ma na to szans, bo nasz produkt wymaga zaangażowania i myślenia. A to jest największym kłopotem wśród dzisiejszej młodzieży. Nie mamy złudzeń, że masowo z x-boxem, czy play station nie wygramy. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, a projekt traktować jako długo falowy.
Poza tym, jeśli jak twierdzisz dzieciaki się znudziły, to może warto zastanowić się nad zmianą formuły zajęć.

Btw. matołów, sam jestem dzieckiem obecnego systemu, ale uważam że HAM's powinien uczyć się PRZED egzaminem, a nie po. Bycie krótkofalowcem zawsze oznaczało posiadanie pewnej wiedzy i pewnych umiejętności. Dzisiaj nie oznacza nic, bo byle matoł może iść i zrobić licencję. A co gorsza, może potem występować jako "fachowiec" np. na takim forum jak to i snując początkującym opowieści dziwnej treści...
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Dlatego właśnie powzięliśmy decyzję o plenerowych zabawach z radiami .
Koszmar nie poddajemy się , wyłuskamy jeszcze z tej szarej masy jakieś rodzynki . Nasz najmłodszy pozyskany adept już dwa razy przyszedł z kolegami .
Jednak łatwo nie jest .
koszmar

Post autor: koszmar »

januwojt, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. ;-)
Ale skoro się nie poddajecie, to zapraszam na Reaktywację. Dajemy gotowy plan, wykaz doświadczeń i sposób prowadzenia zajęć.
Projekt jest jak linux, nie należy do nikogo i nikt go nie firmuje. Można do niego dołączyć, ale nie można go uwłaszczyć.
pzdr. i powodzenia
bobik

Post autor: bobik »

Swietna inicjatywa koszmar.
Awatar użytkownika
marti101
Posty: 628
Rejestracja: 2009-07-03, 16:30
Lokalizacja: JO81HU/Leszno
Kontakt:

Post autor: marti101 »

Tu chyba trzeba mieć też odpowiednią siłę przekonywania, tudzież musi wystąpić odpowiedni wpływ środowiska :mrgreen:
Mój syn (lat 14) w życiu nie dotknął żadnego z moich TRX-ów, bo go to totalnie nie interesowało, w głowie miał tylko piłkę nożną. Jeden wakacyjny wyjazd z kolegami z klubu SP3KWA ich Starem, grupa pracujących dzieciaków na ich klubowej R-140 (to im się najbardziej podobało) z moim potomnym włącznie i nie szło go oderwać od radiostacji. Nie wspomnę już o setkach pytań do dnia dzisiejszego związanych z radioamatorstwem. Nie wiem, jak to chłopaki z KWA zrobili, ale mi się to nie udało przez wiele lat :mrgreen:
Więc jak koszmar napisał, nie ma się co poddawać, bo nieraz na wyniki trzeba trochę poczekać... u mnie przyszły z zaskoczenia i bardzo się z nich cieszę ;-)
Wpływ środowiska jest ogromny, bo ja antycontestowy pod wpływem tłumu w Starze R-140 wziąłem udział w contest HQ :mrgreen:
Mało, że zrobiłem wymagane 6 pasm obiema emisjami dla SN0HQ, to jeszcze rozdałem kilka punktów stacjom zagranicznym. Każdy jest reformowalny... :mrgreen:
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą...

Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

noid pisze:te znaki przyznaje UKE. Jednak w paśmie CB posługujesz się znakiem klubowym, jak np 161CBF... w przypadku naszego forumowego klubu. Takie kluby nie są nigdzie zgłaszane i zawsze możesz stworzyć swój własny. Jednak przed wykonaniem takiego kroku należy sprawdzić czy nie istnieje już klub o tej samej nazwie.
Wiec jakie wymagania trzeba spełniać żeby przystąpić do takowego klubu CBF ? i kto przynzaje numerki ? do kogo się zgłaszać ? No i podejrzewam że jakbym przystąpił do takowego klubu prefix miałbym inny ... - 2CBFxxx?
pozdr.
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

KaeRZet pisze:
noid pisze:te znaki przyznaje UKE. Jednak w paśmie CB posługujesz się znakiem klubowym, jak np 161CBF... w przypadku naszego forumowego klubu. Takie kluby nie są nigdzie zgłaszane i zawsze możesz stworzyć swój własny. Jednak przed wykonaniem takiego kroku należy sprawdzić czy nie istnieje już klub o tej samej nazwie.
Wiec jakie wymagania trzeba spełniać żeby przystąpić do takowego klubu CBF ? i kto przynzaje numerki ? do kogo się zgłaszać ? No i podejrzewam że jakbym przystąpił do takowego klubu prefix miałbym inny ... - 2CBFxxx?
pozdr.
topics36/regulamin-klubu-cb-forum-vt5318.htm
Baza: Xiegu G90 + dipole.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”