CB bez deklaracji, kontrola sprzętu

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Sądząc z przytaczanych przepisów to powinienem swoje radio rocznik 1988, które mam z dziada pradziada, wywalić na śmietnik albo wysłać do UKE na badania? Przecież wiadomo, że na taki zabytek żadnych certyfikatów czy homologacji nie ma.Głupota.
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
koszmar

Post autor: koszmar »

ramol pisze:Przecież wiadomo, że na taki zabytek żadnych certyfikatów czy homologacji nie ma
A to ciekawe, bo ja taki certyfikat mam...
:mrgreen:
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

Każdy sprzęt z tych lat miał certyfikat - homologację.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

koszmar pisze:
ramol pisze:Przecież wiadomo, że na taki zabytek żadnych certyfikatów czy homologacji nie ma
A to ciekawe, bo ja taki certyfikat mam...
:mrgreen:
Podzielisz się z kolegą ? Ładnie się :-D
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
koszmar

Post autor: koszmar »

ramol pisze:Podzielisz się z kolegą ?
Nie mogę, bo to certyfikat wydany konkretnie na jeden egzemplarz. W dodatku imiennie... :roll:
Witek3212 pisze:Każdy sprzęt z tych lat miał certyfikat - homologację.
Nie każdy. Myślę, że sprzętu niehomologowanego było znacznie więcej niż tego z papierami. W moim przypadku dysproporcja była ogromna. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Takie buty....
To mogą się do mnie przyczepić o tą Cobrę? Głupio mieć kwit na rezerwowego Quera, a dostać manto za poczciwego cb-emeryta.
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
koszmar

Post autor: koszmar »

Daj spokój, wszystkie urządzenia w tym kraju pracują w rastrze niezgodnym z krajowymi przepisami, a ty się przejmujesz brakiem papierku... :mrgreen:
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

ramol, A wiesz ile grozi za podrabianie dokumentów

Kod: Zaznacz cały

§ 1. „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
§ 2. „Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, zaopatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa”.
§ 3 „Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”
Więc nie wiem czy warto pokazywać coś co jest nie zgodne z prawem za deklaracje mozesz iść siedzieć a za jej brak zabiorą ci radyjko co jest wielce nie prawdopodobne bo nie spotkałem sie jeszcze żeby policjant zapytał o taki papierek.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

ROMAN06, szczerze mówiąc nie wiem o co Ci chodzi... O kwit na Quera? Dostałem przy zakupie radia, był w pudełku wraz z instrukcją. A o Cobrę się pytałem, bo słyszałem, że "nie było, nie ma i nie będzie..."
Koszmar, nie przejmuję się :mrgreen: . Traktuję sprawę rekreacyjnie.
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

Chodziło mi o
ramol pisze:Podzielisz się z kolegą ? Ładnie się :-D
to że kopia to nie dokument a wielu kolegów albo kupują jakieś kosmiczne deklaracje lub sami drukują co jest już w ogóle ................................... nie mądre.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Nie napisałem nigdzie, że miałem zamiar tego używać. Czynu nie popełniłem, więc par. 1 i 2 nie ma zastosowania. A odnośnie par.3 - nie do udowodnienia w tym przypadku. Z racji zawodu bardzo uważam na słowa, których używam :-D . Tak jak napisali inni koledzy, nie przejmuję się deklaracjami, bo i misiaki mają to gdzieś. I masz rację, że kopia to nie dokument i w związku z tym zdecydowaną większością deklaracji znajdujących się w pudełkach z radiem nie powinno się posługiwać. Przecież praktycznie wszędzie wkładane są, niepotwierdzone za zgodność z oryginałem, kserokopie.
Poza tym, warto się sprzeczać o takie pierdoły kolego ???
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

Poza tym, warto się sprzeczać o takie pierdoły kolego ???
Ale to nie zemną ja z nikim się nie sprzeczam tylko wygłaszam swoja rację i staram się wyprowadzić kolegów z błędu [pod warunkiem że sam w nim nie jestem] :-P
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Masz rację. Sorki, źle odebrałem Twój wpis. Sam wychodzę z założenia, że lepiej stracić radio za kilka stów, niż być ciąganym za "lewy" kwit. Pozdrawiam :-)

[ Dodano: 2012-05-25, 16:45 ]
Ostatnio poełniłem do UKE zapytanie o treści:


"Witam.

Proszę o wyjaśnienie kilku kwestii, które wzbudzają moją wątpliwość, wzwiązku z umieszczoną na Państwa stronie listą wyrobów niezgodnych zwymaganiami zasadniczymi.

1. Zapis:" Zakaz dalszego przekazywania wyrobu użytkownikowi,konsumentowi i sprzedawcy na okres nie dłuższy niż 2 miesiące (na podstawieart.40k ust.1 ustawy)". Jeśli przykładowo powyższa decyzja została wydana1 stycznia 2005 roku, to po upływie 2 miesięcy(czyli przykładowo po 1 marca2005 roku) powyższy zakaz wygasa(zakładając, że nie została wydana innadecyzja) i dany towar może być dalej używany i wprowadzany do obrotu?


2. Rubryka "Producent". Jeśli wpisane jest:" ProducentXXXX, kraj pochodzenia Chiny", to dopuszczone jest do obrotu i użytkutakie samo urządzenie tego samego producenta, ale wyprodukowane w innym kraju?


Pozdrawiam i czekam na wyczerpującą i pozwalającą rozwiać mojewątpliwości odpowiedź

A oto odpowiedź:
"Szanowny Panie,



Ad.1. Jeżeli wyrób nadal figuruje na liście wyrobówniezgodnych to znaczy że pozostaje wyrobem niezgodnym z zasadniczymiwymaganiami na czas nie określony (producent lub podmiot wprowadzający go doobrotu na rynek UE nie usunął niezgodności). Jeżeli niezgodności zostałyusunięte wtedy wpis jest usuwany z listy. We wzmiankowanej rubryce jest podanapierwsza decyzja dotycząca wyrobu. W zdecydowanej większości przypadków sprawakończy się dobrowolnym wycofaniem wyrobu z obrotu przez wprowadzającego iumorzeniem postępowania. Jeżeli podmiot odpowiedzialny nie podejmie działańnaprawczych lub nie wycofa wyrobu z obrotu, wydawana jest decyzjaadministracyjna o wycofaniu wyrobu z obrotu.



Ad.2 Wydana decyzja zawsze dotyczy konkretnego wyrobu(producent, typ, model itp.). Jeżeli jest to ten sam wyrób od tego samegoproducenta to kraj gdzie został wyprodukowany nie ma tu znaczenia. Informacja opochodzeniu podawana jest w celach informacyjnych.



Z poważaniem,

Joanna Lesiak"


To chyba wszystko wyjaśnia
pozdrawiam
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”