CB w Niemczech

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

Niemcy są bardzo upierdliwi, nie zobaczą nadrukowanej trąbki nad panelem przednim i po radyjku...
Polskie prawa jazdy zabierali jako fałszywe, gdy miałeś kreskę w rubryce: "termin ważności"... u nas wiadomo - bezterminowo, u nich czegoś takiego nie ma.
Ja bym nie ryzykował.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
Glenroy
Posty: 18
Rejestracja: 2011-11-06, 16:06
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Glenroy »

O właśnie o to mi chodziło :) Czyli dla mniejszego zła wezmę inne radyjko, pozbyłem się yosana i midlanda 102, w zamian wkrótce zawita albrecht AE 6890 właśnie z myślą o takie wyjazdy :)
Pozdr.
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Dla Niemców radio wcale nie musi mieć FM. Może być i w AM, byle max 1W i praca w "5".

Czyli taki Johnny II czy III też się nadaje :)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Ryszard.70
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-25, 14:44
Lokalizacja: miasta

Post autor: Ryszard.70 »

Ja chcialem dodac ze ostatnio wlasnie stracilem radyjko Stabo 3003 w niemczech. Jechalem busem i kontrola i sie przyczepil ze radyjko pochodzi z nielegalnego handlu . A radyjko bylo kupione od kolegi wszystko bylo ale pudelka ze soab nie woze. oczywiscie jako ze znam jez. niemiecki nie podpisalem ich protokolu i prawie 2 dni tam siedzialem i pod koniec stycznie mam sie zglosic. Pojade ze wzgledu na prawde bo nie oplaca sie po radjo ale chce im pokazac ze radio jest legalne.
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Ryszard.70, bo jest legalne. Czemu nie pokazałeś im, że masz multistandard ? Jeszcze niemiecka nazwa... Chyba nie było trąbki, to się przyczepili.

Ja kiedyś jechałem na zawody strzeleckie z bronią, na którą nie potrzebowałem zezwolenia. Na trasie Olszyna-Monachium kontrolowany byłem 3 razy, za każdym razem próbowano mi wcisnąć, że powinienem mieć zezwolenie. Byli tak ślepi, że nie zauważali specjalnego symbolu (wymyślonego przez Niemców, broń też Made in Germany), który oznacza, że broń jest bez zezwolenia. Jak pokazałem im symbol na lufie, próbowali czepiać się czegoś innego. Jednak szczęśliwie nic mi nie zabrali :-)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Glenroy
Posty: 18
Rejestracja: 2011-11-06, 16:06
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Glenroy »

Tak, a my narzekamy, że w Polsce policja zła ;) jak widać mamy bardzo przyjazne jednostki, miałem na prawdę dużo kontroli, czy to wykroczenia czy po prostu trafiałem na rutynowe kontrole, uwierzcie mam do tego pecha, ale nigdy nie miałem problemu z policją, zawsze jakoś z uśmiechem się z funkcjonariuszami dogadywałem :) A, że trafiał się czasami mandacik? no cóż, od tego tak na prawdę te służby są prawda? :)

Pierdzielę, jeszcze alan 102 leży na półce, najwyżej go zostawię, w razie coś wolę stracić te 190zł a nie 300zł za alana czy coś koło 600zł za albrechta ;)
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

To jest Twoja własność, nie udowodnią Ci, że radio ukradłeś, muszą Ci je zwrócić zwłaszcza, że spełnia normy.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Post autor: BigMonster »

Ale w gole co to za polityka? Od razu ci powinni samochod zabrac i ubranie i komorke i co tylko tam miales bo nie masz dowodu ze nie ukradles. No i zone na komisariat bo moze porwana razem z dzieciakami... A najlepiej od razu ciebie do paki bo moze jestes morderca i terrorysta.

Do sadu ich za takie cos przeciez mozesz ciagnac. Wzieli bo moze masz ukradzione....

Po ktorej stronie muru berlinskiego ty byles...
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
koszmar

Post autor: koszmar »

pasek888 pisze:Może być i w AM, byle max 1W i praca w "5".
Hihihi, i pewnie tu jest pies pogrzebany. Niemcy ostrzegali o tym, że będą egzekwować wymogi prawne? Ostrzegali... Nasze normy równiez nakazują nam prace w rastrze piątkowym, odpada więc mamranie o konwencji wiedeńskiej. :mrgreen:
Ryszard.70
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-25, 14:44
Lokalizacja: miasta

Post autor: Ryszard.70 »

pasek888 pisze:Ryszard.70, bo jest legalne. Czemu nie pokazałeś im, że masz multistandard ? Jeszcze niemiecka nazwa... Chyba nie było trąbki, to się przyczepili.

Ja kiedyś jechałem na zawody strzeleckie z bronią, na którą nie potrzebowałem zezwolenia. Na trasie Olszyna-Monachium kontrolowany byłem 3 razy, za każdym razem próbowano mi wcisnąć, że powinienem mieć zezwolenie. Byli tak ślepi, że nie zauważali specjalnego symbolu (wymyślonego przez Niemców, broń też Made in Germany), który oznacza, że broń jest bez zezwolenia. Jak pokazałem im symbol na lufie, próbowali czepiać się czegoś innego. Jednak szczęśliwie nic mi nie zabrali :-)
Nie bylo dyskusji. Trzymali mnie na autostradzie jakies 30 min a poźniej na komisariat i tam nie chcialem podpisac dokumentu i mnie trzymali az przyszedl ten za zmiane co mnie zatrzymal i dopiero napisal cos tam i sprawa w sadzie . I wszystko bylo bede rzdal odszkodowania jeszcze za nieprawe zatrzymanie sprzetu. Przez zatrzymanie ludzie na czas nie dojechali do pracy i oczywiscie kazdy poszkodowany i jakies ulgi a ja nic ani sprzetu ani kasy .:/

[ Dodano: 2011-12-13, 21:38 ]
Glenroy pisze:Tak, a my narzekamy, że w Polsce policja zła ;) jak widać mamy bardzo przyjazne jednostki, miałem na prawdę dużo kontroli, czy to wykroczenia czy po prostu trafiałem na rutynowe kontrole, uwierzcie mam do tego pecha, ale nigdy nie miałem problemu z policją, zawsze jakoś z uśmiechem się z funkcjonariuszami dogadywałem :) A, że trafiał się czasami mandacik? no cóż, od tego tak na prawdę te służby są prawda? :)

Pierdzielę, jeszcze alan 102 leży na półce, najwyżej go zostawię, w razie coś wolę stracić te 190zł a nie 300zł za alana czy coś koło 600zł za albrechta ;)
Rób jak uwazasz ja juz od tamtej kontroli w niem,czecvh mialem z 5 i radio wlaczone i akurat gadali (jak to gadamy jak jedzie pare busów) i nic sie nie czepjali . Mnie zatrzymnali okolice Hamburgu a ostatnie kontrole byly przy granicy .
koszmar

Post autor: koszmar »

k0nr4d pisze:To jest Twoja własność, nie udowodnią Ci, że radio ukradłeś, muszą Ci je zwrócić zwłaszcza, że spełnia normy.
Hehe, a jeśli urządzenie widnieje na liście skradzionych, to niekoniecznie jest to Jego własność, a oni nic nie musza udowadniać. Ich interesuje odzyskanie sprzętu, a ostatni posiadacz będzie szczęśliwy, jak mu paragrafu za paserstwo nie przykleją. :lol:

A kolega Ryszard.70 niech nam powie, w jakiej emisji, z jaką mocą i w jakim rastrze pracował?

Glenroy pisze:w razie coś wolę stracić te 190zł a nie 300zł za alana czy coś koło 600zł za albrechta ;)
Niom... zapomniałeś o kilkuset ojro klapsa. :mrgreen:
Ryszard.70
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-25, 14:44
Lokalizacja: miasta

Post autor: Ryszard.70 »

koszmar pisze: A kolega Ryszard.70 niech nam powie, w jakiej emisji, z jaką mocą i w jakim rastrze pracował?
radio bylo wlaczone w FM kanal 28.
Awatar użytkownika
jedrek56
Posty: 4
Rejestracja: 2011-12-14, 16:37
Lokalizacja: polska Slupsk

Re: CB w Niemczech

Post autor: jedrek56 »

ar2r_w pisze:Witam. Jak się mają sprawy co do używania CB w Niemczech? Znalazłem na tym forum je :evill: dynie informację sprzed trzech lat. Nic się nie zmieniło od tamtej pory?
bo nic sie nie zmienilo chodzimy w am na kanale 28
Ryszard.70
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-25, 14:44
Lokalizacja: miasta

Post autor: Ryszard.70 »

Albo nie pamietam juz teraz ale na 100% byl kanal 28 a czy FM czy AM to nie pamietam. Ale wiesz to nie ma raczej nic do rzeczy co go obchodzi gdzie i o czym gadam.
koszmar

Post autor: koszmar »

Ryszard.70 pisze:czy FM czy AM to nie pamietam. Ale wiesz to nie ma raczej nic do rzeczy co go obchodzi gdzie i o czym gadam.
W Niemczech ma to zasadnicze znaczenie, dlatego że dość rygorystycznie przestrzegają band planu, który posiadają również dla pasma cb. Mają dokładnie określone limity mocy, ośrodki i kanały wywoławcze dla poszczególnych emisji i zakresy częstotliwości. Zakresy, bo nie wszędzie obowiązuje dodatkowe 40 kanałów FM.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”