Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: olo_r »

no problem bo ja USA na balkonie na 5s czasem słyszałem ale to wiadomo, co w polu to w polu :shrek:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: Kasztelan »

Mam tak zamontowane jak na foto i gitara, a na Sirio Thunder szkoda pieniedzy.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
bert1125
Posty: 48
Rejestracja: 2012-09-24, 10:25
Znak/ranga: 161BD897
Lokalizacja: JO93VG94JC
Kontakt:

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: bert1125 »

Zrób tak jak ja, ja pare dobrych lat temu najpierw mialem przy oknie pseudo-boomeranga, poźniej poszedł na dach przymocowany do czapy dachu, pozniej przyszło Sirio Boomerang 27a na metrowym maszcie a wczoraj na dach zarzuciłem właśnie Lemm'a AT-94, Lemm jest krótszy dosłownie o 20-30cm od piorunochronów na antenach zbiorczych, tyle lat juz moje anteny na dachu stoją i mam spokój a nawet o zgode spółdzielni nie pytalem, sam wszystko montowałem, oczywiście obejmy kominowe, bez ingerencji w dach ale to dlatego ze u mnie prezes SM jest baaardzo ugodowy.

tak wygladała ta Sirio:

Obrazek

A tak wyglada teraz Lemm AT-94:

Obrazek
Baza (161 BD 897 | op.Patryk):
- President Lincoln I
- mic. Densei EC-2002 (KNKTR)
- RM KL 203-P (+ATX 350)
- RM 27/586
- Lemm AT-94 RingoLemm (~18m n.p.g.)
- Sunker CDM550
- ZS-5 5/7A
-----
- Baofeng UV-5R & Nokia SP-3 + Dipol 2/70

Obrazek
Awatar użytkownika
Malkontent Kraków
Posty: 66
Rejestracja: 2014-08-19, 12:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: Malkontent Kraków »

bert1125 pisze:
Obrazki anten.

Podoba mi się. Ja niestety mam dość skomplikowaną sytuację mieszkaniową. Tam gdzie mieszkam, nie jestem nawet zameldowany. Poza tym mieszkam tam dopiero od 5 miesięcy i nie chciałbym skłócić się z nowymi sąsiadami. Teoretycznie dobra byłaby Sirio Boomerang i nie dawać jej całkiem wysoko. Co za tym idzie miałbym w zasadzie łączność tylko z południa i płd-wsch/płd-zach.
Czyli konkretnie Małopolska i trochę Podkarpacie i Śląsk.
Pozdrawiam...

M-tech Legend III plus SONAR LS-350
Sirio ML-145 magnes
Montaż: http://tnij.org/pired75" onclick="window.open(this.href);return false;
Wcześniej tti TCB-880
20 lat wcześniej Jimmy/Alan 28 na bazie


Obrazek
Awatar użytkownika
Malkontent Kraków
Posty: 66
Rejestracja: 2014-08-19, 12:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: Malkontent Kraków »

Kasztelan pisze:Mam tak zamontowane jak na foto i gitara, a na Sirio Thunder szkoda pieniedzy.

Gdzie to foto? :-/
Pozdrawiam...

M-tech Legend III plus SONAR LS-350
Sirio ML-145 magnes
Montaż: http://tnij.org/pired75" onclick="window.open(this.href);return false;
Wcześniej tti TCB-880
20 lat wcześniej Jimmy/Alan 28 na bazie


Obrazek
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: Almighty »

Malkontent Kraków pisze:Czy w takim przypadku też jest wymagana zgoda administracji?
1. Administracja (jak nazwa wskazuje) jest od administrowania - czyli organizowanie wywozu śmieci, rozliczania wody, wkręcanie żarówek, sprzątanie klatek, sprzątania psich kup z trawników - wykonywania poleceń właścicieli mieszkań, bo za to płacą - tego się trzymaj.

2. Gdybym to ja miał robić na balkonie, to kupiłbym maszt teleskopowy 4-5m, a na maszcie Imax 2000. Po czym zadzwoniłbym do administracji, niech przyślą montera do podłączenia zestawu do instalacji odgromowej, albo niech dają klucze na dach to sam wyślesz montera z papierami.

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: SP9 »

Lepiej żyć w zgodzie z ludźmi niż potem sie użerać, nie zawsze opłaca sie isc z ludźmi na "udry", dla świetego spokoju zapytać, blok to nie dom
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Re: Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: Kasztelan »

Malkontent Kraków pisze:
Kasztelan pisze:Mam tak zamontowane jak na foto i gitara, a na Sirio Thunder szkoda pieniedzy.

Gdzie to foto? :-/

Gdzieś w temacie o Sirio Signal Keeper z opisem montażu.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: olo_r »

Almighty pisze:zestawu do instalacji odgromowej, albo niech dają klucze na dach to sam wyślesz montera z papierami.

No to byś się zdziwił jak ja - nie mam odgromówki a kazali mi się uziemnić hahahahahahaha - no i co- jajco wielkie jajco.

A poza tym to masz rację- łatwiej wleźć na dach i zamontowac bez brawury antenę (nie zaraz tyczkę co straszy lokatorów) i niech mi udowodnią, ze zagraża niż prosić o pozwolenie droga formalną.

Wiem co piszę bo mnie wydy....li.

Włazić ale zrobić to po Bożemu i wtedy to cię mogą w D pocałować. Ale musi być na bank uczciwie instalacja zrobiona a nie tak, żeby zaraz miał się komin rozlecieć

Powiem uczciwie - myślałęm, że żyjemy w państwie prawa i demokracji- radzili mi starzy wyjadacze - właź nei pytaj - a ja swoje - nieeeeeee i nie, w papierologie się zabawiałem to skończyłęm tak jak zacząłem - na balkonie.

Mam ustawy obcykane ale 2 punktów ne przeskoczę bo mnie załatwili tak - że niby pozwalają ale jak się odniosę do odgromówki i doszło jeszcze zakaz puszczania kabla po elewacji bo to ochrona konserwatora - także ja mam pozamiatane ale niech nikt juz nie robi tego błędu.

Amen
Malkontent Kraków pisze: Tam gdzie mieszkam, nie jestem nawet zameldowany

to nie ma znaczenia bo ja tez nie jestem zameldowany ale jestem członkiem spółdzielni

a kierunki mamy takie same południe zachód wschód a za plecami północ co nei zmienia faktu, ze na lokalu słyszę północna częśc miasta a przy propie Szwecja szła jak złoto :)

Tym sie nie kieruj bo to się cuda dzieją i w miescie przty tych interferencjach to się można zdziwić.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Malkontent Kraków
Posty: 66
Rejestracja: 2014-08-19, 12:46
Lokalizacja: Kraków

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: Malkontent Kraków »

Na chwilę obecną widziałbym coś takiego. Antena bumerang, mocowana na balkonie, ale wystająca powyżej linii dachu.

Obrazek

Chociaż wszystko się może zmienić. Jutro ściągnę magnesówkę z mobila i zobaczę jak to poleci. Drugi post w tym wątku coś mówi na ten temat
http://www.dx.katowice.pl/forum/viewthr ... post_22109" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam...

M-tech Legend III plus SONAR LS-350
Sirio ML-145 magnes
Montaż: http://tnij.org/pired75" onclick="window.open(this.href);return false;
Wcześniej tti TCB-880
20 lat wcześniej Jimmy/Alan 28 na bazie


Obrazek
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: olo_r »

aaaaaaaaa no to inna bajka - maszcik do góry i na maszcie keeperka i porównać z boomerangiem albo wersja nr3 - GP własnej roboty czyli pełnowymiarowy GP - bo keeper jest skracany cewką i ma takie krótkie - 1/8 przeciwwagi, które są antenkami śródcewkowymi. Mam tu fotki chyba na forum jak testowałem keepera na krótkim wysięgniku i dokładałem mu dłuższe przeciwwagi.

Keeperka nad dach koniecznie tak żeby dół przeciwwagi był nad dachem. Tam nei ma możliwości regulacji kąta tylko dostrajasz promiennikiem chyba tak na 153 cm się idealnie stroi na SWR 1,3.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Malkontent Kraków
Posty: 66
Rejestracja: 2014-08-19, 12:46
Lokalizacja: Kraków

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: Malkontent Kraków »

Cytat z innego mojego postu:

"Miotam się między ceną, wymiarami i osiągami. Bardziej podobał mi się Keeper, ale jest prawie dwa razy droższy od boomeranga. Boomeranga w Krakowie można dostać za 115 zł. U Hasana Keeper kosztuje z wysyłką 207 zł. Nie oczekuję od anteny jakichś cudów, więc ten boomerang robi się coraz bardziej atrakcyjny. Tutaj jest sporo ciekawych masztów http://www.antellux.pl/maszty-c-4_40.ht" onclick="window.open(this.href);return false; ... =1&sort=2a W sumie wszystko na miejscu, w Krakowie, nie trzeba niczego sprowadzać."

Czyli kasa misiu, kasa :-P Trzeba ciąć koszty.
Pozdrawiam...

M-tech Legend III plus SONAR LS-350
Sirio ML-145 magnes
Montaż: http://tnij.org/pired75" onclick="window.open(this.href);return false;
Wcześniej tti TCB-880
20 lat wcześniej Jimmy/Alan 28 na bazie


Obrazek
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: olo_r »

na qrz giełdzie masz za 80 PLN uzywkę boomeranga, a za 99 masz masena półfalówkę - o ile dojdziesz do wniosku, że jak juz ryzykować gniew sąsiadów, to żeby był konkretny powód. :evi:

Czytałem te posty z Grupy DX-Katowice

Przerabiałem temat- mobilówka w linii elewacji to gorzej niż na samochodzie a ta blacha 40x40 cm zbędna. Wystarczy uchwyt relingowy, głowka i jak najdalej od elewaqcji się odstawić - 1,5 m -2 m ale mobilówka to dla nałogowców jak ewidentnie musi pogadać a juz nie ma z czego to z braku laku.

Nad dach to na blaszanym opierzeniu na magnesie można mobilówkę przykleić ale to pósrodek - lepiej maszcik i juz coś zbliżone do GP - nawet z jedna noga czyli wpsomniany Boomerang.

A już zupełne eldorado to ta półfalówka - skoro mowa o kosztach.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Malkontent Kraków
Posty: 66
Rejestracja: 2014-08-19, 12:46
Lokalizacja: Kraków

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: Malkontent Kraków »

Na budynku w którym mieszkam znalazłem takie cudo. Ciekawe, czy zgięta antena to efekt zemsty sąsiadów, czy raczej została zgięta po skończeniu działalności przez właściciela.

Fotki robione komórką stąd słaba jakość.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam...

M-tech Legend III plus SONAR LS-350
Sirio ML-145 magnes
Montaż: http://tnij.org/pired75" onclick="window.open(this.href);return false;
Wcześniej tti TCB-880
20 lat wcześniej Jimmy/Alan 28 na bazie


Obrazek
Awatar użytkownika
pikustbg
Posty: 752
Rejestracja: 2014-04-12, 15:48
Lokalizacja: KO00UO

Hipotetyczny montaż anteny bazowej

Post autor: pikustbg »

wątpię żeby sąsiedzi aż tak byli złośliwi :-P ale taki montaż też nie byłby głupi
PIKUŚ 161CBF144
AnyTone AT-6666 - DENSEI EC-2002 KNKTR
SIRIO Hi-Power 4000 PL - Solarcon Prowler 204
Uniden UBC 72 XLT - Nagoya NA-707

najszybszy kontakt przez GG:930025.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”