ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Bumelant

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: Bumelant »

Zgadza się. Tamten ładował i z mobila i bazy. Na razie chociaż obecnie nieczęsto słucham 19 - był spokój. A ten pijaczyna dość słabo tutaj dolatuje ale kojarzę sprawę.
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to j

Post autor: edek1977 »

dzisiaj piątek więc oczywiście się nie obyło od hu.., ale sygnał nie jest mocny i widać po sygnale że się przemieszcza, słychać że to nie ten sam debil co w tamtym roku. Żeby mądrość była tak zaraźliwa jak głupota ;-)
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to j

Post autor: Almighty »

edek1977 pisze:Żeby mądrość była tak zaraźliwa jak głupota ;-)
<OT>
Nie ma tak dobrze, głupota jest darem Bożym, tego się nie da nauczyć, tym się nie można zarazić :mrgreen:
</OT>

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
161CBF156
Posty: 447
Rejestracja: 2014-09-29, 18:23
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: 161CBF156 »

Reklama prawnika (w Strykowie pod Łodzią) idzie chyba ze stacji benzynowej przy rondzie.
CB: At-6666
Antena: 1/4f własnej konstrukcji (mosiężno-aluminiowo-stalowa) - najlepsza z moich konstrukcji , Sirio DV 27S, Sirio Performer 1000.
Obrazek
161CBF156
darmal
Posty: 28
Rejestracja: 2013-10-16, 19:58
Lokalizacja: Kraków

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: darmal »

edek1977, a gdzie go słyszałeś? Bo ja koło 17 słyszałem na 90% "starego" chu*a - sygnał był mocny w okolicach Ruczaju a za chwilę ktoś mówił że jest gdzieś koło tandety, więc do niego pasuje...
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to j

Post autor: edek1977 »

W piątki kręcę się po mieście miedzy 10-14, słyszałem go od Łagiewnik do zjazdu na autostrade z zakopianki, raz sygnał był słabszy, raz mocniejszy.
Rzeczywiście brzmi podobnie do starego z zeszłego roku, który nadawał gdzieś z okolic tandety, kto wie może znowu mu się zachciało... Ciekawe że w inne dni jest spokój.
TheVoytekBear
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-20, 19:23

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: TheVoytekBear »

Panowie, UKE-sruke. Próbowałem tego gościa z Krakowa (ch**,ch**,ch**) załatwić jak biały człowiek. Niestety odpowiedź UKE była następująca:
From: Le*** Joanna [mailto:J.L***@uke.gov.pl] On Behalf Of Skrzynka_UKE
Sent: Wednesday, November 4, 2015 9:27 AM
To: 'w.*** <w.***>
Subject: FW: Zagłuszanie kanału 19 CB radia w Krakowie

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że sposobu używania radia CB nie regulują żadne przepisy prawne a jedynie regulaminy stowarzyszeń i użytkowników CB, w których użytkownicy zrzeszają się dobrowolnie. Urząd Komunikacji Elektronicznej nie ma wpływu na treści nadawanych rozmów, prawnych możliwości walki z nie kulturalnym zachowaniem i łamaniem zasad współżycia społecznego.
Według Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 12 grudnia 2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 1843) zakres częstotliwości 26,96 – 27,41 MHz, w którym pracują radia CB, jest tzw. pasmem uwolnionym co oznacza, że używanie radia CB nie wymaga uzyskania pozwolenia radiowego, zakres ten nie podlega ochronie przed zakłóceniami, z tego powodu użytkownicy tego pasma muszą zaakceptować zakłócenia i zaburzenia elektromagnetyczne występujące w tym paśmie.


Z poważaniem,
Joanna L****
Główny Specjalista
Gabinet Prezesa
Urząd Komunikacji Elektronicznej
http://www.uke.gov.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpowiedź przygotowana przez Departament Kontroli
Na kretynów z CB rady nie ma, bo każda reakcja ich tylko nakręca. Na reklamy przeważnie staram się reagować kontrreklamą, np. roztaczając wizję dolegliwości gastrycznych w knajpie, której automat właśnie skończył nadawać :evi:
Po tym, jak mi raz taki automat zagłuszył info o misiakach, nie mam najmniejszych wyrzutów sumienia.
Stabo XM 3001 + Sirio Triflex
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: SP9 »

:bravo: za dobre chęci i poświęcony czas....ale to niestety prawda, pasmo niechronione ogółem wolna amerykanka - zostaje tylko ignorować gościa....albo namierzyć i odwiedzić :mrgreen: .... może podzieli się swym problemem i wspólnie znajdzie się jakieś jego rozwiązanie ?????????? :rofl:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
mklos
Posty: 85
Rejestracja: 2015-11-22, 12:56
Znak/ranga: 161BD782

Re: ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to j

Post autor: mklos »

TheVoytekBear pisze:Panowie, UKE-sruke. Próbowałem tego gościa z Krakowa (ch**,ch**,ch**) załatwić jak biały człowiek. [...]
Na kretynów z CB rady nie ma, bo każda reakcja ich tylko nakręca. Na reklamy przeważnie staram się reagować kontrreklamą, [...]
Codziennie poruszam się "obwodnicą" Warszawy (S8/S2). Dolatują tam co najmniej 3 automaty reklamowe, ale ogólnie są nieszkodliwe, bo nie nadają zbyt często. Sposobu na to nie ma, jeżeli nadają z dopuszczoną mocą. Na szczęście nie wszyscy "reklamodawcy" (a także inni) są tego świadomi. Czasami pojawia się koleś, którego określiłbym mianem pospolitego trola (gdyby rzecz toczyła się w internecie), tacy są gorsi, bo widzą na radiu godzinami (czasami). Jak zmarł Kiszczak, to zdarzyło mi się jechać na północ. Mam radyjko RCI-2950DX i antenę Sirio Turbo 2000. W okolicy górki śmieciowej na warszawskim Bemowie miałem kolesia na 3/4 skali (przy rf gain na połowie pokrętła), słyszałem jeszcze bardzo dobrze daleko za Łomiankami i "bezesowo", ale pod Płońsk doleciał. Bluzgał każdemu, kto się na radiu odezwał i próbował go uciszyć. Po jakimś tygodniu słyszałem go już w okolicach Dolinki Służewieckiej w Warszawie. Prawdopodobieństwo, że nadaje dopuszczalną mocą jest zerowe (względem akcji, którą przeprowadził 5-tego listopada, dopał musi mieć godny).
Koleś nadaje gdzieś z Legionowa, przedstawia się jako Darek. Ogólnie jest znany, bo pojawia się stosunkowo czego. Puszcza dźwięk z filmów youtube (miksuje), beka do mikrofonu i rzuca prostackie teksty. Czasami zachowuje się normalne i "przedłuża" informacje (ciekawe czy prawdziwe). Ku mojemu zdziwieniu jest nie do ruszenia, bo znalazłem wątek na gazeta.pl z 2006 roku opisujący go.
161 BD 782
Mobil: RCI-2950DX + Sirio Turbo 2000
Baza: AT-6666 + Sirio Turbo 5000
Bumelant

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: Bumelant »

Ten kolega miał już odwiedziny. Podejrzewam, że ktoś sobie j... robi. Bez trudu można nadawać rownież nagranie. Były takie przypadki. Mi przedewszystkim nie pasuje samochód. Podobno "dojechana" osoba poruszała się Mazdą srebrną + bazówka. Ja praktycznie jestem pewien, iż jest rownież białe partner/berlingo, które miałem na widelcu jakieś 100m odemnie. Gość palił mi full, bez anteny na Lolku z włączonym lokalem. Gdy podałem jakim autem się porusza nastała cisza do następnego dnia. Coś tu nie gra.
Awatar użytkownika
mklos
Posty: 85
Rejestracja: 2015-11-22, 12:56
Znak/ranga: 161BD782

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: mklos »

Mijałem jakiś czas temu w Pułtusku coś białego, ze stosunkową dużą anteną. Cewa była taka, że pewnie z 5kW w antenę można by przyłożyć. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie, co to była za marka, ale jakiś dostawczak pokroju VW Transporter chyba - nie większy. Mobilny czy stacjonarny automat zrobić jest bardzo prosto. Podejrzewam, że spokojnie poniżej 3000 PLN można zrobić zestaw, który będzie pruł 200W w eter.
Co do trola. Słyszałem go wczoraj słyszałem go tu: KO02MH07, na 3/4 skali (wzmocnienie połowa pokrętła). Rzucił klasycznym (dla niego) szatańskim głosem "Mobile jak dróżka odby..wa" i potem postawił nośną na jakiś czas. W tle słychać było jakby ktoś oglądał telewizję...
161 BD 782
Mobil: RCI-2950DX + Sirio Turbo 2000
Baza: AT-6666 + Sirio Turbo 5000
Jonasz
Posty: 2
Rejestracja: 2016-01-26, 21:58

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: Jonasz »

Podobny problem był kilka lat temu w Poznaniu, w szczególności okolice Rataj i Nowego Miasta. Udało się klienta zlokalizować i wybić mu głupie pomysły z głowy. Jak się okazało potem, klient przeniósł się potem w okolice Łodzi..
smugler
Posty: 274
Rejestracja: 2016-01-03, 13:06
Znak/ranga: dkc063

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: smugler »

Skaner z Signal Stalker albo close call.
Można kupić już za 200 zł.
Ja miałem radioshacka małego mobilnego to bardzo fajnie sie ustalało lokalizacje z samochodu.
Baza: Alan87 + Sirio 27d dipol
Mobil: Yosan Micro + CB PIRAT helikalna/Peiying CB003/Thunderpole TANK WHIP
--------------------------/MIASTO/------------/TRASA/------------/MOBIL-DX/---------
smugler
Posty: 274
Rejestracja: 2016-01-03, 13:06
Znak/ranga: dkc063

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: smugler »

http://wiki.radioreference.com/index.php/Signal_stalker" onclick="window.open(this.href);return false;
tutaj masz źródło,
a w skrócie to jest wykrywanie mocnych sygnałów.

Wykrywa pobliskie sygnaly, można ustawić tłumienie innych sygnałów i tylke te sledzic które nas interesują

https://www.youtube.com/watch?v=dVJqwDkE-V8" onclick="window.open(this.href);return false;
tutaj film

Uniden ma taka funkcję, nazywa się CloseCall
Baza: Alan87 + Sirio 27d dipol
Mobil: Yosan Micro + CB PIRAT helikalna/Peiying CB003/Thunderpole TANK WHIP
--------------------------/MIASTO/------------/TRASA/------------/MOBIL-DX/---------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”