Jak przekonać administratora budynku.

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
mklos
Posty: 85
Rejestracja: 2015-11-22, 12:56
Znak/ranga: 161BD782

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: mklos »

Być może, ale nie chce mi się kombinować. Zbyt duża inwestycja - jak się nie sprawdzi, to będzie słabo. Widziałem, że na rogach dachu stoją anteny. Trudno powiedzieć co to jest... Jakiś internet czy co?
161 BD 782
Mobil: RCI-2950DX + Sirio Turbo 2000
Baza: AT-6666 + Sirio Turbo 5000
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: AntekPabianice »

O zakłócaniach z mobila nic nie pisz.
Zgłoś w Wydziale Infrastruktury i Budownictwa, czy jak to się u Ciebie nazywa, że chcesz stawiać antenę na dachu (zgłoszenie budowlane - zgodnie z prawem budowlanym wszelkie urządzenia pow. 3 m wymagają takiego zgłoszenia), potem stawiaj.
dziejko196 pisze:tym bardziej że oni i tak o budynki nie dbają tylko czynsze biorą
Właśnie dlatego nie masz się co przejmować. Jeśli ktoś z administracji się zainteresuje, co to i jakim prawem, to się powołaj na Kodeks Cywilny ( Art. 268 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks Cywilny - Dz. U. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), do poczytania http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=56316#p56316" onclick="window.open(this.href);return false; i wyszukiwarka Google. Poproś o podstawę prawną, na jakiej Ci każą zdjęć antenę. Zagroź, że jeśli sami zdejmą, to ich oskarżysz o zabór mienia znacznej wartości, a to już jest karalne. Niech się wtedy ustosunkują.
Życzę powodzenia.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: kedar1 »

walka na paragrafy być może jest słuszna, bo sprawiedliwość jest po twojej stronie,
ale zajmie dużo czasu i osłabi twoje morale ;-)

spróbuj się umówić na osobiste spotkanie z adminem.
przydatny jest plan montażu i przeprowadzenia instalacji ( np. skirn z google maps z twoim dachem i lokalizacje poszczególnych elementów instalacji naniesione w paincie)
wydrukowane karty katalogowe anteny i pozostałych elementów instalacji.

jeśli masz jakieś uprawnienia, typu badania wysokościowe, twoje lub kumpla, którego wpiszesz jako osobę będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie montażu. to też wrzucasz.
857d
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: olo_r »

przerabiałem temat i poleglem bo wierzyłem w sprawiedliwośc. Włazisz, montujesz prawidłowo żeby nikt sie do niczego nie przyczepił i potem niech ci udowodnią dlaczego masz zdjąć bo inaczej to masz 50/50

50 to Twój zapał a drugie 50 to dobra wola zarządcy

Poza tym żadne zakłocenia i badania dla anten CB do mocy w antenie zgodnie ustawa Ciebie nie obowiązują.

Prawo budowlane nie odróżnia masztu od anteny i masztu dlatego jak ma byc powyżej 3 m to zgłośc a jak GP lna krótkim maszcie razem do 3 m to sie nawet nie fatyguj.

Jedynie co to dobrze rozwiąż prowadzenie feedera i uziom i nie czepiaj sie byle komina bo jak będzie cwaniak to zacznie sie czepiać o zmianę kwalifikacji komina.

Amen
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
skoti
Posty: 16
Rejestracja: 2009-06-28, 11:40
Lokalizacja: małopolska

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: skoti »

Ja walczyłem z Spółdzielnią Mieszkaniową przez parę lat i za każdym razem SM nie wyrażała zgody na montaż .
Po częściowej wymianie władz w SM napisałem podanie jeszcze raz . Tylko że tym razem do podania z opisem technicznym montażu , dołączyłem krótkofalarską licencje nasłuchową SWL i na jej podstawie od razu otrzymałem zgodę na montaż , powtarzam nasłuchowa ,która nie ma nic wspólnego z nadawaniem na tych pasmach . Jest to tylko licencja wydana przez PZK ze znakiem nasłuchowym którą w razie problemu można dołączyć do podania .
Panowie sprawa wygląda tak ,że jeżeli masz spoko sąsiadów i nikt nigdzie nie doniesie można stawiać bez żadnej zgody i pozwolenia , jeżeli nie ma doniesienia to nie będzie żadnych problemów nikt z władz SM interweniował nie będzie , może stać spokojnie przez lata . Natomiast jeżeli ma się sąsiadów takich sk........ jak ja , to zgodę niestety trzeba sobie załatwić żeby nie mieć problemów .
Procedura prawna wygląda tak, że najpierw trzeba uzyskać zgodę właściciela budynku , a następnie w Starostwie Powiatowym piszemy podanie o pozwolenie na budowę . Jeżeli przez 30 dni SP nie wniesie sprzeciwu ,to po 30-stu dniach możesz stawiać bez problemu , jest to tak zwana milcząca zgoda , wówczas możesz sobie na dachu postawić nawet czołg .



73....
dziejko196
Posty: 29
Rejestracja: 2015-09-13, 09:03

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: dziejko196 »

Witam,chciałbym się podzielić dobrą wiadomością i zarazem PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM za wsparcie zarówno duchowe jak i porady .Koledzy i Koleżanki mam zgodę od admina budynku na montaż anteny,pozostało załatwienie spraw w wydziale budowlanym ,bez zgody admina budynku nie ma po co iść do budowlanki,zgoda to pierwszy warunek. Pozdro i 73.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: AntekPabianice »

:bravo: i dalekich, potwierdzonych.

A co skłoniło administratora do wyrażenia zgody?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Speed »

Przegrałeś bitwę, ale wygrałeś wojnę :bravo:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: DR-DM »

Gratki dziejko196.
AntekPabianice pisze:A co skłoniło administratora do wyrażenia zgody?
Przyłączam się do pytania.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
skoti
Posty: 16
Rejestracja: 2009-06-28, 11:40
Lokalizacja: małopolska

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: skoti »

dziejko196 pisze:Witam,chciałbym się podzielić dobrą wiadomością i zarazem PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM za wsparcie zarówno duchowe jak i porady .Koledzy i Koleżanki mam zgodę od admina budynku na montaż anteny,pozostało załatwienie spraw w wydziale budowlanym ,bez zgody admina budynku nie ma po co iść do budowlanki,zgoda to pierwszy warunek. Pozdro i 73.

Gratuluje ,wygranej wojny , lecz pozwolę sobie na mała sugestię .
Domniemam że antena będzie stawiana w skupisku miejskim czyli w bloku .
Jeżeli masz możliwość sprawdź czy w obrębie w którym mieszkasz nie występuje lokalny QRM . Nie powiel mojego błędu bo możesz być srodze zawiedziony po pierwszym uruchomieniu bazy .Ja tego nie zrobiłem po pierwszym uruchomieniu ,ROZPACZ !! , QRM wali non-stop przez 24godz w okolicach ósemki.
I na tę chwili baza do likwidacji graty na sprzedaż bo tego co zamieszcza poniżej na linku po prostu uszy moje nie wytrzymują . Zamiast dalekich DX mam łączności na localu do 15 km , nic powyżej piątki nie jestem w stanie usłyszeć .
Tak że taka moja drobna rada, przed montażem i zakupem jeżeli jesteś w stanie to sprawdź jaki masz odbiór w swoim QTH


73....

https://www.youtube.com/watch?v=e_lIvRJ ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Szpadyzor11 »

I tak musi prowizorycznie sprzęt rozłożyć żeby sprawdzić czy są zakłócenia. Nie ma innej możliwości sprawdzenia.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
dziejko196
Posty: 29
Rejestracja: 2015-09-13, 09:03

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: dziejko196 »

DR-DM pisze:Gratki dziejko196.
AntekPabianice pisze:A co skłoniło administratora do wyrażenia zgody?
Przyłączam się do pytania.
W związku z powyższymi pytaniami to sprawa miała taki oto przebieg
Najpierw napisałem prośbę w paru zdaniach -efekt wiadomy,odpowiedz typu nie bo nie i basta ,poczytałem porady kolegów łącznie z odnośnikami do innych temu podobnymi tematami,w dodatku okazało się iż mój admin ponoć jest jakimś prawnikiem czy coś w tym stylu więc dołożyłem się do napisania ponownej prośby ,tym razem przedstawiłem paragrafy i artykuły ,które były w postach kolegów z forum.Myślę że duży wpływ na zmianę decyzji miało również to że osobiście dostarczyłem pismo ,i spotkanie z adminem w trakcie którego ostatecznie omówiono sposób montażu anteny.
Bumelant

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Bumelant »

Super, że udało się ogarnąć temat. Natomiast przed zakupem czegokolwiek sprawdź swoje QTH jak pisze kolega. Ja zmieniałem lokalizację - wszystko pięknie było radiowo po czym sąsiad od października wynajął studentom lokum, którzy prawdopodobnie odpalili swoje wifi czy coś w tym stylu i mam "smażenie" do 7s - pozostała na razie praca w terenie - o jakichkolwiek łącznościach DX można zapomnieć....
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: olo_r »

mklos pisze:Ważne jest, aby załączyć deklarację zgodności radia. Trzeba w to trochę pracy włożyć. Po co? Bo będą musieli się do niego ustosunkować i będą mieć twardy orzech...

Kolega już sie dogadał ze spółdzielnią ale sami się wpędzacie w poczucie winy - w paśmie CB nie ma żadnego zagrożenia - jedynie techniczne przy montażu masztu i prowadzeniu kabli - i tego boją się zarządcy bo...lubią mieć spokój i na zebraniach boja się pytań lokatorów, na które nie znaja odpowiedzi. Cała reszta to bufonada i ciemnota.

Dlatego skoro ktoś ma dostęp do dachu i prawo do tego dachu i zamontuje antenę zgodnie ze sztuka i ją uziemni tak samo prawidłowo to żadna siła mu tego nie zdejmie - no chyba że tornado albo cichaczem "robolki" z działu administracji.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”