CB W AUSTRII I CHORWACJI

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

parrot
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-18, 20:51

Post autor: parrot »

rokoski pisze:Ja cisnę do Chorwacji i Czarnogóry z moją ekipą, dwa auta, 8 osób lub wiecej ...
Data wyjazdu wyznaczona na 11 lipca.
Jadę najprawdopodobniej również 11 lipca - z okolic Wrocławia do Czarnogóry - na pewno na noc. Za granicą zawsze na #28; Srebrna Toyota Previa - planuję w niej mieć Alan 220 + Sirio 5000; Jeździłem z radiem kilkakrotnie w tym kierunku - żadnych problemów, nikt się batem nie interesował; obecny zestaw to U520XL+Alan9Plus 150cm - ale to na służbowym aucie.
Skrzydło pisze:Słoweni zgadza sie drogi super ale w Chorwacji
Zapewniam, że drogi w Chorwacji są super - mogą być dumni; zarówno A1, jak i drogi lokalne. Bardziej obrazowo - w PL zepsuty CD nie dał się słuchać, w HR nawet nie przeskoczył po ścieżkach (nawet na górskich drożynkach); Jeszcze raz - drogi w HR są bajeczne - super.

Natomiast to forum o CB, więc miłośników Chorwacji zapraszam na http://www.cro.pl/forum

73
rokoski
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-19, 09:55
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: rokoski »

parrot pisze:Jadę najprawdopodobniej również 11 lipca - z okolic Wrocławia do Czarnogóry...
Świetnie na takie posty liczyłem. My wyjedziemy z Sosnowca z 11 na 12 lipca, nie znam jeszcze dokładnie godzin ale to na pewno podam później.

Będziemy jechać srebrnym Volkswagenem Bora Kombi, i Czarną Octavią Kombi.
Ustalmy że też będziemy na 28 w rastrze 0. (czy w piątkach tak jak cała europa?)
Istnieje możliwość że będą rowery na dachu.

Nasza trasa będzie przebiegać przez Zagrzeb do okolic Puli przez kilka dni zatrzymamy się na Jeziorach Plitwickich i na wybrzeżu potem wpadniemy do Czarnogóry.
parrot pisze:Srebrna Toyota Previa
Bedziemy się rozglądać.

Zachęcam innych do kontaktu
Pozdrawiam
rokoski
W kupie siła, no może nie dosłownie ;)
--------------------
President Lincoln
President Alaska
NAJPAWEL
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-14, 08:17
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: NAJPAWEL »

Powróciłem:)
Sporo polaków na radyjku.
Zaliczyłem wyspę Hvar i okolice Dubrownika (tydzień tu i tydzień tam).

Nawet Mobilki z Zielonej Górki załapałem jechali na 3 auta, ja pomykałem na 2.

Pozdrawiam i zachęcam do wypowiedzi może coś ciekawego się Wam przydarzyło.
Nie miałem żadnych przygód z Policjami itp. fakt, że nie mieliśmy też ani jednej kontroli, ale za to ładny konwój był policyjny same BMW 7;)


P.S.
Mobile trzymajmy się razem nawet za granicami
Uniden PC78LTW
Sirio Super Carbonium (na stałe)

Uniden UNIDEN 520 XL
Midland ML 145 (magnes)
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

No mój brat też właśnie z chorwacji wrócił i też z radyjkiem na 2 auta jechał :)
Może widziałeś charakterystyczną floridę na magnesie od sirio AS-100 ? :-D
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB W AUSTRII I CHORWACJI

Post autor: digitec1 »

ceglar1 pisze:Napisałem maila do ambasady i konsulatu w Wiedniu i Zagrzebiu o legalność użytkowania CB w Austrii i Chorwacji jeżeli ktoś chciałby załącznik to proszę pisać na mojego maila ceglar1@interia.pl nie mogę go dodać ponieważ jest w PDF i dostaje odmowę kiedy go wklejam-oto odpowiedziSzanowny Panie

Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu uprzejmie informuje, iż w Austrii konieczne jest specjalne zezwolenie na posiadanie i uzytkowanie CB radia, szczegolowe informajce po adresem (http://www.bmvit.gv.at/telekommunikatio ... index.html) Austria nie akceptuje ponadto odironików/nadajników z możliwością zmiany standardów przez użytkowników. nadajnik CB musi pracowac tylko i wylacznie w modulacji FM. W praktyce problemy z policja moga wyniknąć nawet z posiadania anteny na dachu i rozmowntowanego radia w bagażniku (możliwa kontrol policyjn i konfiskata urządzenia). WK odradza podróżowanie nawet z rozmontowanym CB radiem po Austrii.

Z poważaniem

Marcin Jakubowski
III Sekretarz Ambasady/ III. Botschaftssekretär
Tel. +43 1 870 15 108
Fax.+43 1 870 15 136
m.jakubowski@botschaftrp.at
Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pańskie pytanie dotyczące użytkowania CB radia w Chorwacji informuję, że Chorwacja respektuje uregulowania europejskie dotyczące jw. i zezwala na użytkowanie nadajników dopuszczonych do użytkowania w innych krajach UE (norma CEPT PR 27), na podstawie zezwolenia ogólnego (Opća dozvola), określającego zakresy częstotliwości i moc wyjściową nadajnika. Załączam druk zezwolenia ogólnego, można je wydrukować i posiadać przy sobie aby móc wykazać zgodność parametrów sprzętu (nie tłumaczę, bo techniczne określenia są międzynarodowe, co do dopuszczalnych zakresów frekwencji - słowo "osim" znaczy "oprócz"). Proszę pytać w razie wątpliwości.
Z poważaniem
Paweł Sokołowski
radca
Ambasada RP w Zagrzebiu
czy można na maila dostać te dokumenty w PDfie ?

tomek.rs4@gmail.com
wojmag2
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-13, 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojmag2 »

Ja też poproszę o te dokumenty na emaila: wojmag2@wp.pl
Dzięki.
Alan 109
kalex
Posty: 9
Rejestracja: 2008-06-28, 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kalex »

Witam wszystkich na wstępie. Chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz. Wydaję się że Austria olewa przepisy EU. Bo jeżeli Unia dopuszcza coś do obrotu na terenie wspólnoty to dopuszcza. Więc konfiskata za posiadanie (nie używanie) jest jakimś totalnym absurdem.
lotnik
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-08, 13:44
Lokalizacja: opolskie

Post autor: lotnik »

Nie panikujcie nie jest tak źle nikt się nie czepia cb jeżdżę często i nie słyszałem zęby kogoś się czepili za cb
Johnny II ASC + Sirio ML 145
oszo
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-02, 14:19
Lokalizacja: małopolska

Post autor: oszo »

lotnik pisze:Nie panikujcie nie jest tak źle nikt się nie czepia cb jeżdżę często i nie słyszałem zęby kogoś się czepili za cb
Popieram, byłem od 22 stycznia w Austrii, zatrzymała mnie policja i nikt nie zwrócił uwagi na CB.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

zasadniczo to austriacy są .... dziwnym narodem i różne dziwne historie w mógł bym na ich temat opowiedzieć

tak drastyczne wypadki są jednostkowe ale po tym co sam pare razy z nimi miałem w sumie nie zdziwiło by mnie wcale zamknięcie na 48 za użytkowanie CB bo sam kiblowałem za tak zwany "damskiego człona"
YIP YIP
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Wróciłem właśnie z Austrii. W tamtą stronę anteny zdjęte, bo znajomy się cykał. ( miał mój sprzęt) Mówił coś, że jego brata właśnie policja za radio jak jechał w kolumnie zatrzymała. Uświadomili go, że w Austrii jest właśnie zabronione. Był to jednak zbieg okoliczności, bo godzinę wcześniej w tamtym rejonie Polacy obrabowali bank. Policja myślała, że uciekają i się porozumiewają. Dobrze, że w tamtą stronę miałem ręczniaka :-P :mrgreen: :mrgreen: . Wracając anteny już założone :)
lotnik
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-08, 13:44
Lokalizacja: opolskie

Post autor: lotnik »

Nie panikujcie jeżdżę po Austrii dużo i nie ma tak źle nikt się nie przyczepił. Teraz już wiem dlaczego jadąc i pytając o drużkę do granicy nic nie słyszę a po drodze minąłem naszych z antenami, siedzą jak mysz pod miotłom. :hopla: :hopla: :hopla:
Johnny II ASC + Sirio ML 145
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: digitec1 »

hjeniu pisze:sam kiblowałem za tak zwany "damskiego człona"
hmm, nie chcę zgadywać co to było ?
Mobil 1: M-TECH LEGEND III + Sirio T3-27 + SIRIO MAG 125 DV
Mobil 2: M-TECH LEGEND III + Sirio OMEGA 27 + SIRIO MAG 125 DV
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

digitec1 pisze:
hjeniu pisze:sam kiblowałem za tak zwany "damskiego człona"
hmm, nie chcę zgadywać co to było ?
odklejona folia na ostatniej stornie paszportu kolegi
YIP YIP
Awatar użytkownika
hack
Posty: 4
Rejestracja: 2011-04-27, 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hack »

Co prawda temat dawno skończony, ale ponieważ troszkę się zainteresowałem tematem, znalazłem w necie info, że policja nie może nw żadnym kraju UE negować wyposażenia samochodu zgodnego z przepisami państwa w jakim został on zarejestrowany. Podstawa, Dyrektywa KE. Więc temat mieć czy nie mieć, jest skończony na naszą korzyść. Warto jest mieć "papiery" od radyjka i w drogę.
Harry II classic+Midland ML-145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”