CB W AUSTRII I CHORWACJI

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

ceglar1
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-24, 12:51
Lokalizacja: Lubin

CB W AUSTRII I CHORWACJI

Post autor: ceglar1 »

Napisałem maila do ambasady i konsulatu w Wiedniu i Zagrzebiu o legalność użytkowania CB w Austrii i Chorwacji jeżeli ktoś chciałby załącznik to proszę pisać na mojego maila ceglar1@interia.pl nie mogę go dodać ponieważ jest w PDF i dostaje odmowę kiedy go wklejam-oto odpowiedziSzanowny Panie

Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu uprzejmie informuje, iż w Austrii konieczne jest specjalne zezwolenie na posiadanie i uzytkowanie CB radia, szczegolowe informajce po adresem (http://www.bmvit.gv.at/telekommunikatio ... index.html) Austria nie akceptuje ponadto odironików/nadajników z możliwością zmiany standardów przez użytkowników. nadajnik CB musi pracowac tylko i wylacznie w modulacji FM. W praktyce problemy z policja moga wyniknąć nawet z posiadania anteny na dachu i rozmowntowanego radia w bagażniku (możliwa kontrol policyjn i konfiskata urządzenia). WK odradza podróżowanie nawet z rozmontowanym CB radiem po Austrii.

Z poważaniem

Marcin Jakubowski
III Sekretarz Ambasady/ III. Botschaftssekretär
Tel. +43 1 870 15 108
Fax.+43 1 870 15 136
m.jakubowski@botschaftrp.at
Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pańskie pytanie dotyczące użytkowania CB radia w Chorwacji informuję, że Chorwacja respektuje uregulowania europejskie dotyczące jw. i zezwala na użytkowanie nadajników dopuszczonych do użytkowania w innych krajach UE (norma CEPT PR 27), na podstawie zezwolenia ogólnego (Opća dozvola), określającego zakresy częstotliwości i moc wyjściową nadajnika. Załączam druk zezwolenia ogólnego, można je wydrukować i posiadać przy sobie aby móc wykazać zgodność parametrów sprzętu (nie tłumaczę, bo techniczne określenia są międzynarodowe, co do dopuszczalnych zakresów frekwencji - słowo "osim" znaczy "oprócz"). Proszę pytać w razie wątpliwości.
Z poważaniem
Paweł Sokołowski
radca
Ambasada RP w Zagrzebiu
CieszyN
Posty: 257
Rejestracja: 2008-12-04, 11:35
Lokalizacja: KatowicE :)
Kontakt:

Post autor: CieszyN »

Czyli jak np. Teraz na wakacje planujemy jechać z rodziną do Chorwacji, to możemy mieć CB ?? Byłoby wtedy raźniej ... coś by tam nawet pomogło :) ... Nie zabierze nam Policja CB ?? CB mam tak jak w podpisie , a wujek - nie wiem ... ale coś taniego ...
Awatar użytkownika
Gumball3000
Posty: 72
Rejestracja: 2008-07-21, 12:12
Lokalizacja: JO91QI

Post autor: Gumball3000 »

Kolego mojm zdaniem to co wyczytalem na forum smialo Wlanczaj #19 i zagranica #28 ! i lec do chorwacj

Pozdrawiam!
Vw Passat 3b Highway Patrol

President Walker+Megawatt 4000
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

CieszyN weź na wszelki wypadek papiery od radia :roll:
Masz Harrego II który ma też modulacje FM także spoko :!:
Tylko postarałbym sie o ten druk z ambasady tak na wszelki wypadek

Załączam druk zezwolenia ogólnego, można je wydrukować i posiadać przy sobie aby móc wykazać zgodność parametrów sprzętu (nie tłumaczę, bo techniczne określenia są międzynarodowe, co do dopuszczalnych zakresów frekwencji - słowo "osim" znaczy "oprócz").
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
CieszyN
Posty: 257
Rejestracja: 2008-12-04, 11:35
Lokalizacja: KatowicE :)
Kontakt:

Post autor: CieszyN »

Ok, dzieki koledzy ;) 73 !
A czy tyle kilometrów co mamy do przejechania z Katowic do Chorwacji, wytrzyma Sirio AS-100 na magnesie 9,5 cm ?? Jakoś nie jestem bardzo pewny tego magnesu ...
Awatar użytkownika
Gumball3000
Posty: 72
Rejestracja: 2008-07-21, 12:12
Lokalizacja: JO91QI

Post autor: Gumball3000 »

cieszyn, jak szybko pomykasz ta asterka?? :lol:
sądze za da rade jak niebedziesz szalą.


73!
Vw Passat 3b Highway Patrol

President Walker+Megawatt 4000
CieszyN
Posty: 257
Rejestracja: 2008-12-04, 11:35
Lokalizacja: KatowicE :)
Kontakt:

Post autor: CieszyN »

No właśnie ... tam idzie jechać, wiem bo jak jechaliśmy Autokarem na obóz rok temu to drogi miodzio ... Ojciec bedzie śmigać, bo ja prawka jeszcze nie mam :P więc chyba jak bedzie good to dość szybko ... 140km/h ... i powyżej :roll: :mrgreen: może i nawet ojciec będzie chciał sprawdzić jak szybko pójdzie :-P ... więc ... no nie wiem juz sam ... ale raczej tak jak wyżej napisałem :-P
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

CieszyN, któredy jechałeś że drogi miodzio.
Słoweni zgadza sie drogi super ale w Chorwacji :shock:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
CieszyN
Posty: 257
Rejestracja: 2008-12-04, 11:35
Lokalizacja: KatowicE :)
Kontakt:

Post autor: CieszyN »

MariuszAER, nie wiem ... nie pamietam ... ale to było jakoś przed takim tunelem ( chyba najdłuższym ) nie pamiętam czy to była Austria , czy co ... taka 2 pasmówka była ... miodzio ... tereny górzyste ... nie wiem, jechaliśmy autokarem ... i sie spało :P .
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

CieszyN,
To była Słowenia, można tam pomykać , a ile tunelów :mrgreen: Piękne okolice , więc nie śpij tym razem :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
CieszyN
Posty: 257
Rejestracja: 2008-12-04, 11:35
Lokalizacja: KatowicE :)
Kontakt:

Post autor: CieszyN »

A zapytam kto w tym roku będzie pomykać do Chorwacji ?? Jakoś 1 lipciec wyjazd ... może ktoś by pomykał, kilka aut zawsze raźniej :D, jeszcze CB i good .
MariuszAER, No mkożliwe :P, teraz nie bede spac :P, piekne widoki, drogi :D
NAJPAWEL
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-14, 08:17
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: NAJPAWEL »

CieszyN pisze:A zapytam kto w tym roku będzie pomykać do Chorwacji ?? Jakoś 1 lipciec wyjazd ... może ktoś by pomykał, kilka aut zawsze raźniej :D, jeszcze CB i good .
MariuszAER, No mkożliwe :P, teraz nie bede spac :P, piekne widoki, drogi :D
Witam,
jestem nowy na Forum.

Ja jadę 26 czerwca 2009 jakoś w południe, bo lubię nocką śmigać. Na 2 auta jedziemy. Jak coś to miło będzie jeszcze kogoś mieć na kablu. Trasę mamy opracowaną, z pominęciem niepotrzebnych opłat, ale jedziemy tez trasami płatnymi, bo inaczej nie było by sensu:)
Uniden PC78LTW
Sirio Super Carbonium (na stałe)

Uniden UNIDEN 520 XL
Midland ML 145 (magnes)
rokoski
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-19, 09:55
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: rokoski »

Ja cisnę do Chorwacji i Czarnogóry z moją ekipą, dwa auta, 8 osób lub wiecej ...
Data wyjazdu wyznaczona na 11 lipca. Chętnie bym zagadał do kogoś po drodze żeby razniej było jechać, nie mniej chętnie bym zagadał do kogoś na miejscu. Różne przypadki mogą się stać, zwłaszcza daleko od domku, warto by mieć "swoich" na cb na umówionym kanale...
Dlatego osoby jadące trochę wcześniej lub trochę później niech dadzą znać zawsze można starać się wywołać na trasie.

Tak wyglądał wyjazd w zeszłym roku: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=181194
głównie Słowenia i troszkę Chorwacji.

Sam wyjazd naszej ekipy łącznie z innym danym które zbieramy na temat Cro pod linkiem: http://milowice.net/node/358

Czekam na info z waszej strony. ;)
PS Cieszyn czy ty nie należysz do forum forum.vwgolf.pl ? ;)

pozdrawiam
rokoVWski ;)
W kupie siła, no może nie dosłownie ;)
--------------------
President Lincoln
President Alaska
CieszyN
Posty: 257
Rejestracja: 2008-12-04, 11:35
Lokalizacja: KatowicE :)
Kontakt:

Post autor: CieszyN »

Witam, jednak w tym roku na Chorwację się nie wybieram ... :/ poprostu brak funduszy ... " życie samo wybiera scenariusz " ....
rokoski pisze:PS Cieszyn czy ty nie należysz do forum- forum.vwgolf.pl ? ;)

Nieee vw nie ^^.
rokoski
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-19, 09:55
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: rokoski »

Szkoda. Zachęcam innych do wpisywania czy będą z cb na Chorwacji.
W kupie siła, no może nie dosłownie ;)
--------------------
President Lincoln
President Alaska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”