jak to z ta deklaracja jest ?

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 277
Rejestracja: 2009-07-12, 08:21
Lokalizacja: Szczecin JO73FK
Kontakt:

Post autor: Duke »

Co nie jest zakazane jest dozwolone :->
Czyli jest opublikowana lista zabronionych do użytku produktów nie spełniających norm UE.
Natomiast inne urządzenia nie wymienione na tej liście mają posiadać deklarację zgodności. Czyli lepiej wozić ze sobą kopię tej deklaracji. Mieszkam w rejonie nadgranicznym a tu niepodzielnie panuje straż graniczna, która ma uprawnienia takie jak policja a może i więcej... Ostatnio skontrolowali mnie bo stałem na parkingu przy granicy. Później z radia dowiedziałem się, że była "jakaś akcja" przemytu narkotyków i strażnicy kontrolowali wszystkich.
Spróbuj odmówić jak otaczają ciebie funkcjonariusze z karabinami wycelowanymi w ciebie , w tedy mam się powoływać, że nie maja uprawnień do kontroli mojego samochodu :-D
Baza drukarnia: Albrecht 497W + Masen 5/8 λ
Baza dom: SS 3900 EFT + Sirio Boomerang 27 A
Mobil: W 210 E 200 Kompressor + Jackson II z helikalnym piratem (miasto) i Sirio Silver Megawatt 4000 PL (trasa). Alan 42 Multi.
tbs
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-17, 17:55
Lokalizacja: Poldaskie

Post autor: tbs »

[quote="hjeniu"]nie chce mi się wierzyć gdyż albowiem ITD nie ma uprawnień nie tylko do kontrolowania CB ale również niezarobkowych pojazdów o DMC poniżej 3.5T

Wszystko to działo się w obecności miśka który zresztą podszedł jako pierwszy.Wtedy doszliśmy obaj do wniosku że to była jakaś ? próba odwetu-krokodyl był wk.......Znajomy nadawał (jak twierdził ) niecałe 10 minut zanim zareagowali.Parking jest nie duży ale jak się stanie z drugiej strony to troszkę trzeba potuptać.Oczywiście rutynowa kontrola też się odbyła.Słyszłem jak nadawał,a jak dojechałem to misiak kończył.
mackur
Posty: 37
Rejestracja: 2010-01-23, 23:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mackur »

koszmar, tutaj masz racje i oczywiście nie kwestionujś tego. UKE mośe Cie odwiedzić jak i zaprosić. Dlatego warto mieć drugie radyjko - po domofonie podłaczyć i wszystko gra :D

Jesli chodzi o Policje, Straż i krokodyli to bzdury opowiadacie. Poproszę chociaż jeden art. z jakiejkolwiek ustawy upoważniajacy do dokonania kontroli radia przez te organy. Ustawa jeśli nie mówi że mają uprawnienia do takiej kontroli - to poprosze NAKAZ zaakceptowany przez Sad. Inaczej mogą mnie w nos pocałowac - i argumenty o karabinach mnie śmiesza.

Jedyna opcja, aby policja zatrzymała radio to UZASADNIONE PODEJRZENIE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA polegający na Kradzieży tego radia. Wtedy nie dosyć, że zabiorą to radio to przesłuchają delikwenta w charakterze podejrzanego gdyż takiemu delikwentowi przysługują określone prawa wynikające z kodeksu karnego.

Zatem jeszcze raz - możecie jeździć, nadawać i dobrze się bawić.
Mam tylko prośbę - bawmy się wszyscy uprzejmie - bez bluźnierstw itp :)
Promil(ek)
Mobil: SS3900EFT + FD1818 (zapas JohnsonII)
Antena: ML145(na uchwycie bagażnik)
tbs
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-17, 17:55
Lokalizacja: Poldaskie

Post autor: tbs »

Mam tylko prośbę - bawmy się wszyscy uprzejmie - bez bluźnierstw itp :)

Podpisuję się wszystkimi czterema...

Co do kontroli..Wydaje mi się że policjant może skontrolować auto prewencyjnie od prawej do lewej.Pomijam otwarcie bagażnika,apteczki,gaśnice czy prześwit szyb.Mogą jednak jeszcze oglądnąć gps-a,jak masz instalacje gazową to legalizacje butli (instalacja sama w sobie, a legalizacja butli,wiem od obsługi stacji k.t.)do której kiedyś w poldku chciał mi jeden koniecznie zajrzeć, oraz takie rzeczy które nie są fabrycznie zainstalowane-dla brata kazali pokazać/udowodnić że termometr przyklejony w górnym rogu szyby nie jest antyradarem-odkleił i zaproponował żeby sami sprawdzili.Ogólnie policja ma szeroki wachlarz możliwości kontroli i chyba nie muszą za każdym razem jak kogoś chcą skontrolować podpierać się nakazem.A jak to jest z przepisami,ja,pewnie jak większość nie wiem.
atena+sirio turbo2000
szerokiej ..................
koszmar

Post autor: koszmar »

mackur pisze:UKE mośe Cie odwiedzić jak i zaprosić.
Zaproszą mnie i co sprawdzą? Jeśli powoduję zakłócenia w okolicy swojej stacji, to muszą przyjechać i dokonać pomiarów. U siebie tego nie zrobią nawet przy mojej obecności.
mackur
Posty: 37
Rejestracja: 2010-01-23, 23:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mackur »

tbs, Policja ma prawo sprawdzić stempelki dopuszczenia do ruchu oraz faktycznie wszystkie te elementy, które mówią o "bezpieczeństwie" ruchu drogowego - czyli faktycznie mogą sprawdzić luzy, opony, gaśnice itp....jednak jeśli otworzą Ci schowek w celu jakimkolwiek - to możesz ich oskarżyć o naruszenie prywatności a jesli znajdą owy "antyradar" to uwierz mi - kazdy adwokacina Cie w sądzie obroni - bo to jest dowód zebrany wbrew prawu. Dlaczego? Posiadanie antyradaru to "wykroczenie" a nie przestestwo dlatego policjant nie moze dokonac przeszukania.

koszmar, dokladnie tak jak mowisz - dlatego pewnie przyjadą, tylko że ja sie z tym nie spotkalem. Chociaz przyznam ze jakies 15 lat temu, faktycznie kotroli bylo duzo. Mnie nigdy to nie dotknelo, ale mojego kolegi tak - nadawal z b.duzej mocy, do tego sie bardzo tym chwalil - no i sie doigral kontroli - jednak po podlaczeniu jakiegos Alana - i tak nic nie znalezli. Bo przeszukac mieszkania nie mogą. Dodam do tego - ze jesli UKE przychodzi to mozesz ich nie wpuscic do mieszkania - bo oni nie maja uprawnien do rewizji :)

W staryk "ukladzie" mogli Ci wstrzymac kwitek pozwolenia z numerkiem Twoim, ale teraz? Kiedy nie trzeba niczego rejestrowac to Ci nic nie zrobia :)
Promil(ek)
Mobil: SS3900EFT + FD1818 (zapas JohnsonII)
Antena: ML145(na uchwycie bagażnik)
Awatar użytkownika
Lorxk
Posty: 329
Rejestracja: 2009-12-25, 17:41
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Lorxk »

Nawet niektóre tajniackie wozy mają na pokładzie unidena. sam widziałem raz w TVN Turbo w programie Uwaga Pirat a drugi na żywo w Passacie mieli u520 i sie tym jakos nie przejmowali.
Lafayette Athena + Omega 27 in Honda Civic EK4 Red Milano
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

może ktoś z nich jest na forum :mrgreen: i się radzil co kupić do passata :lol:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
Lorxk
Posty: 329
Rejestracja: 2009-12-25, 17:41
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Lorxk »

zabierz komus 520 wejdziesz do ich auta a tam szok UNIDEN 520XL i co wtedy?
Lafayette Athena + Omega 27 in Honda Civic EK4 Red Milano
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

Lorxk, uniden jest zabroniony do wprowadzania do obrotu , po za tym im prawo zabrania nadawania z tego radia podczas służby , więc te używanie jest wyłącznie do podsłuchiwania a do tego mają prawo czyż nie ?
Awatar użytkownika
Lorxk
Posty: 329
Rejestracja: 2009-12-25, 17:41
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Lorxk »

Ja tam raz miałem przypadek jeszcze jak miałem Yosana że jeden gościu powiedział ,,Zielona Octawia jeździ w okolicy" Na co policjant odpowiedział ,, Ale z ciebie kolega nie dacie mi nikogo zlapac" I tak dalej sie rozmowa toczyła, póxniej sie z tego śmiałem przez kilka dni.
Lafayette Athena + Omega 27 in Honda Civic EK4 Red Milano
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

Lorxk, skąd wiesz że to oni ? po za tym to że oni rozmawiają przez cb to robią to na własną odpowiedzialność , gorzej jak ich "ojciec" się dowie
Caps

Post autor: Caps »

wtedy po premii ostro będzie :-D i dostanie Hustler'a na dach :-D
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Nic im nie zrobią..nie opowiadajcie bajek.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Normalnie nadają. Niby czemu mieli by nie móc nadawać.
YIP YIP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”