uchwyt bezinwazyjny

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: uchwyt bezinwazyjny

Post autor: Piotrek-TJE »

kubab pisze: Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że bezinwazyjny jest tylko magnes - i to pod warunkiem, że dość często go się zdejmuje/przekłada - bo lakier pod nim też inaczej ciemnieje w stosunku do niezakrytej powierzchni.
Nie do końca się z tym zgadzam. Częste zdejmowanie i przekładanie magnesu również nie wpływa pozytywnie na lakier. Trzeba oczywiście czyścić lakier oraz podstawę magnesową przed każdym postawieniem anteny, ale zarysowania i tak występują.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: abarth »

u mnie dziurka niestety odpada---> samochód jest z 2008r a z anteny FM nie mogę niestety zrezygnować więc cały czas mam dylemat czy zostać przy magnesie i ML-145 czy posadzić na INOXIE ml-145 a w późniejszym czasie zmiana na grube 2m (T5000) bo dobrze zakonserwować i przygotować blache pod montaż uchwytu to priorytet
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: AntekPabianice »

abarth, woziłem na klapie T5000, Astatic Dominator, nic się nie działo i efekty po demontażu pokazywałem.
Zastanów się, czy nie lepiej jednak dziura po FM i spliter antenowy. Są opinie, że radio odbiera lepiej, niż na ori.
Sam nie miałem, więc się nie wypowiadam, ale sporo można znaleźć w sieci, również tu, na forum.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: uchwyt bezinwazyjny

Post autor: alban »

Abarth, jak masz możliwość dostęp do szlifierki i tiga to zrób sobie sam uchwyt. Na pewno jest jakaś śruba pod klapą żeby przykrecic uchwyt. Dobierz tylko grubość plaskownika do szczeliny i będziesz miał porządny uchwyt który nie zniszczy Ci lakieru i będziesz mógł założyć praktycznie wszystko co Ci pasuje tylko jak coś to bierz nierdzewke.
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: uchwyt bezinwazyjny

Post autor: alban »

alban pisze:Abarth, jak masz możliwość dostęp do szlifierki i tiga to zrób sobie sam uchwyt. Na pewno jest jakaś śruba pod klapą żeby przykrecic uchwyt. Dobierz tylko grubość plaskownika do szczeliny i będziesz miał porządny uchwyt który nie zniszczy Ci lakieru i będziesz mógł założyć praktycznie wszystko co Ci pasuje Obrazek tylko jak coś to bierz nierdzewke.
zapomniałem dodać że jeszcze wiertarka będzie potrzebna Obrazek
kubab
Posty: 227
Rejestracja: 2011-10-20, 12:43
Znak/ranga: 161WKP072
Lokalizacja: JO82HG

Re: uchwyt bezinwazyjny

Post autor: kubab »

Ja z kolei pierwszy raz długi okres czasu miałem magnes na dachu jakieś pół roku - widać było odbarwienie lakieru w stosunku do niezakrytej powierzchni (ciemniejszy lakier pod magnesem) - na szczęście kółko spłowiało, teraz nie ma już śladu. Podejrzewam, że jeszcze trochę, a byłby trwały ślad (lakier srebrny metallic z palety vw). Teraz na vw mam antenę na relingu.

Na seacie miałem uchwyt, z racji umiejscowienia i wysoko tnącego ANL/NB (cewka+kopułka zapłonowa) zasięgi marne. Tak jak pisałem, przeniosłem antenę w dziurkę w dachu, zasięg się polepszył, ale w feworze przeprowadzki na nowe QTH zaginął mi słoiczek z lakierem i nie zakonserwowałem miejsca po inoxie. Auto jest pełnoletnie, więc ma prawo mieć "rudą", ale moim zdaniem, od dołu prawie rdzy na miejscach po śrubach nie ma.
Jedyny minus, to odprysk lakieru od góry, gdzie jak już pisałem, za mocno przykręciłem śrubę.

Można było pewnie podłączyć krokodylki miernika między masę klapy a uchwyt i przy dokręcaniu monitorować przejście - dokręcać tylko tyle, ile byłoby to konieczne. O tym pomyślałem dopiero z perspektywy czasu.

xpiter14x pisze:
kubab pisze: Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że bezinwazyjny jest tylko magnes - i to pod warunkiem, że dość często go się zdejmuje/przekłada - bo lakier pod nim też inaczej ciemnieje w stosunku do niezakrytej powierzchni.
Nie do końca się z tym zgadzam. Częste zdejmowanie i przekładanie magnesu również nie wpływa pozytywnie na lakier. Trzeba oczywiście czyścić lakier oraz podstawę magnesową przed każdym postawieniem anteny, ale zarysowania i tak występują.
161WKP072
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: uchwyt bezinwazyjny

Post autor: Hasan-Łódź »

xpiter14x pisze:
kubab pisze: Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że bezinwazyjny jest tylko magnes - i to pod warunkiem, że dość często go się zdejmuje/przekłada - bo lakier pod nim też inaczej ciemnieje w stosunku do niezakrytej powierzchni.
Nie do końca się z tym zgadzam. Częste zdejmowanie i przekładanie magnesu również nie wpływa pozytywnie na lakier. Trzeba oczywiście czyścić lakier oraz podstawę magnesową przed każdym postawieniem anteny, ale zarysowania i tak występują.
http://anteny-cb-radia.pl/lodz/anteny-c ... gnetycznej" onclick="window.open(this.href);return false;

ja stosuję się do swoich rad... :-D i nie mam tego problemu

oczywiście nauczony doświadczeniem z poprzedniego auta, gdzie przez miesiąc w ogóle nie zdejmowałem podstawy z dachu, auto zostawiane na słońcu i niestety odparzyło lakier

teraz kombinacja guma + folia i odpowiednio częsta zmiana jest niezawodna
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: kedar1 »

Hasan-Łódź pisze:kombinacja guma + folia
potwierdzam, lakier w miejscu stawiania anteny jest ok.
po pewnym zasie naklejka pod anteną już jest nie do zdjęcia ;-)

problemem pozostaje natomiast uszkodzenie lakieru od przesuwającego się po dachu kabla i sam kabel który się będzie wyrywał z podstawy.
857d
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: Hasan-Łódź »

1/ zależy gdzie jest podstawa, jak gdzieś dalej od klapy/drzwi, gdzie wchodzi kabel to z pomocą przychodzą przyssawki

2/ jak się zostawi trochę luzu, to kabel się nie wyrwie
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: abarth »

wstępnie jestem już zdecydowany na AV400 ze względu na dobre opinie do anten (znosi wszystko) . Ewentualnie INOX/K-33 wie ktoś jaka jest szerokośc tego uchwytu? czy taka jak inox? w inoxie szerokość to 90mm
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: Hasan-Łódź »

AV-400 lubi zrudzieć. Nagoya RB-700 jest dużo lepiej wykonana.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Caps

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: Caps »

Dokladnie. RB700 mam i pokecam, jak juz Ci pisalem ;-)
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: abarth »

a zmieści mi się RB700 W 9 cm szerokości?
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: cassiopeia »

RB 700 jest identyczny jak AV 400
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Caps

uchwyt bezinwazyjny

Post autor: Caps »

Tylko lepiej wykonany ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”