jaka antena na klape bagażnika - odkręcana ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

siwert
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-19, 11:44
Lokalizacja: pólnoc

jaka antena na klape bagażnika - odkręcana ?

Post autor: siwert »

witam ,

potrzebuję informacji na temat anteny ,którą można zamontować na klapie bagażnika za pomocą jakiegoś uchwytu mocowanego do krawędzi klapy.chciałbym wiedzieć czy w ogóle są uchwyty do których można wkręcać antenę i z których można ją wykręcać na przykład na noc.
no i podstawowe pytanie ,czy takie umiejscowienie anteny ma jakikolwiek sens? antena z podkładką magnesową ma ten minus ,że na zamarzniętą - pokrytą lodem karoserię ciężko jest ją przyczepić .interesuje mnie radio presidenta johnny albo harry oczywiście 3 generacji i do tego radia szukam anteny.proszę o pomoc
.
pozdrawiam
no signature
:-)
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Każdą jedną antenę poza dosłownie kilkoma wynalazkami można zamocować na uchwycie po zastosowaniu odpowiedniej główki.
siwert
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-19, 11:44
Lokalizacja: pólnoc

Post autor: siwert »

a czy montaż anteny na klapie bagażnika w sedanie ma wpływ na jakość nadawania i odbioru? na i podstawowe pytanie czy taki montaż nie naruszy konstrukcji klapy?w końcu antena która ma min 150cm trochę waży ...
no signature
:-)
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

siwert pisze:ma wpływ na jakość nadawania i odbioru
gorzej niż na magnesie nie będzie
siwert pisze:czy taki montaż nie naruszy konstrukcji klapy
Jedyne co to musisz wziąć pod uwagę że
1/ pod uchwytem zbiera się woda
2/ uchwyt przykręcany jest do klapy małymi śrubkami które od spodu zostawią ślad
YIP YIP
siwert
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-19, 11:44
Lokalizacja: pólnoc

Post autor: siwert »

tego to nie wiedziałem... :-(
to co będzie lepsze- podstawa magnesowa czy ten uchwyt?
no signature
:-)
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Osobiście wolę uchwyt
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Antenę najlepiej jak najdłuższą. Straty zawsze będą w porównaniu do montażu magnesu na dachu. Jest gdzieś na forum taka mapka gdzie są największe straty spowodowane miejscem montażu anteny.

Anteny na motylek (standard DV) - około 160cm - Alan 9 Plus, około 2m President WA-27.
Na standard PL - około 150cm - Sirio ML-145, 2m Sirtel Santiago 1200, Sirio Megawatt 4000.

Jeśli chodzi o wykręcanie np. u mnie w Megawacie przy dokręcaniu anteny obudowa cewki nieznacznie się przekręca. Boję się, że mogę coś ukręcić, dlatego antenę zawsze zdejmuję z magnesem, a odkręcam w razie sporej potrzeby (np. ostatnio potrzebowaliśmy z kolegą wyciora o długości minimum 180cm :evill: )

Podejrzewam, że w Sirtel Santiago problemu takiego nie będzie. W Sirio ML-145 takiego problemu nie zauważyłem.

Do uchwytu musisz dokupić po prostu pasującą główkę (z oczkiem na motylek lub z gwintem PL) z kablem.


Zastanawia mnie tylko jedno. Skoro mówisz, że dach będzie pokryty lodem - uchwyt też będzie. Ja lód z lakieru zdejmowałem rękawiczką :mrgreen: Pomocna była też naklejka na lakierze, bo dzięki niej wiedziałem, że raczej nie porysuję dachu i pomagałem sobie gumową częścią skrobaczki do szyb. Ale z reguły odchodziło wszystko właśnie ręką ;)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
siwert
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-19, 11:44
Lokalizacja: pólnoc

Post autor: siwert »

http://aukcjewp.wp.pl/radio-cb-presiden ... 74513.html
http://aukcjewp.wp.pl/radio-cb-presiden ... 74532.html

powiedzcie ,które radio wybrać : harry czy johnny ? podałem przybliżone oferty z antenami.
sam już nie wiem co jest lepsze: uchwyt na klape czy podstawa magnesowa ... :-(
no signature
:-)
siwert
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-19, 11:44
Lokalizacja: pólnoc

Post autor: siwert »

no signature
:-)
dargorful
Posty: 106
Rejestracja: 2009-11-29, 17:52
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: dargorful »

Jak chcesz dobry uchwyt to polacam taki
UCHWYT

te różnego rodzaju "grzyby" to o kant .... potłuc,mam taki co w linku i bardzo go sobie chwale,dyskretny,nie rzuca się w oczy no i przede wszystkim można na nim mocować naprawde "ciężkie" anteny.Zresztą co ja Ci będę pisał,Comet to Comet.
Mobil:Harry III+Densei 2002+Sirio T-3 27
Baza:Icom R-20+Sirio GP-3E
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

dargorful, po co zaraz taki drogi taki jest wystarczający http://allegro.pl/uchwyt-klapowy-alan-s ... 88096.html

Bierz Harrego i uchwyt taki jak ci podałem i antenkę santiago 600 będziesz zadowolony , przy santiago masz od razu kabelek z zakończeniem PL
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
agniecha631
Posty: 81
Rejestracja: 2009-11-30, 21:07
Lokalizacja: Połczyn, Szcz-n

Post autor: agniecha631 »

Janosik, a montując santiago 1200 na dziurę można ją sprawnie i szybko odkręcić od uchwytu ? Czy są jakieś problemy ? Czy uchwyt musi być jakiś drogi czy wystarczy zwykły ?
Honda Accord
Jeszcze obecny - Alan 102 ,
Sirio 145 na magnesie 16 cm
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

agniecha631, ja bynajmniej nie mam :mrgreen: problemu z odkręcaniem co do uchwytu to do tej anteny dobry uchwyt a jak dobry to drogi , choć osobiście nie dawał bym takiej anteny na uchwyt tylko dziura w dachu i po sprawie :mrgreen:
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
agniecha631
Posty: 81
Rejestracja: 2009-11-30, 21:07
Lokalizacja: Połczyn, Szcz-n

Post autor: agniecha631 »

Właśnie chce przekuć bagażnik i za bardzo nie wiem czy trzeba uchwyt czy od razu antenę jakoś przykręcić.Prawdę mówiąc nie chce aby taka droga antena mi zniknęła gdzieś pod sklepem.Możesz coś doradzić ?
Honda Accord
Jeszcze obecny - Alan 102 ,
Sirio 145 na magnesie 16 cm
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

agniecha631, Santiago nie jest anteną typowo montażową, więc i tak trzeba ją wykręcać czy z uchwytu czy z dziury. Ja nie miałem oporów aby dziurawić dach mając taką antenę :evill:
Pozatym to dobry magnes też utrzyma taką antenę :-) . Hasan-Łódź pomoże ;-)
Jeżeli coś pomoże to dorzucę:
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”