Jaki uchwyt na klapę ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

MATIX
Posty: 31
Rejestracja: 2010-11-29, 22:07
Lokalizacja: z daleka

Post autor: MATIX »

kajoj pisze:pod naklejką będzie inny odcień zapewne lakieru :mrgreen:
Tak właśnie podejrzewam, lub czego bardziej się obawiam to odparzenie lub zdarcie z lakierem, jak widziałem zdjęcia w necie ;/
Memciu
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-19, 17:54
Lokalizacja: olkusz

Post autor: Memciu »

Odkopie trochę temat.

Ja pod antenę mam taka podkładke na okres ok roku użytkowania nie zauważyłem zarysowań.
[img]naklejki.avx.pl/podkladka.jpg[/img]
Dobre takie cosik jest ?
Z jednej strony jest magnes który przyciąga lekko do blachy.
cinn3k
Posty: 198
Rejestracja: 2011-09-17, 21:21
Lokalizacja: ..

Post autor: cinn3k »

Memciu pisze:Odkopie trochę temat.

Ja pod antenę mam taka podkładke na okres ok roku użytkowania nie zauważyłem zarysowań.
Obrazek
Dobre takie cosik jest ?
Z jednej strony jest magnes który przyciąga lekko do blachy.
Ja miałem kiedyś takie cudo i bardzo szybko się pozbyłem, ostro podnosiło mi SWR, najlepiej użyc poprostu przezroczystej nalepki w kształcie krążka, albo zmienic mocowanie na uchwyt jak nie chcesz dziurki.
Mobil: Uniden pc-122 + sirio ml-145 + Alan SP-S Inox + Nokia sp-3

Mini baza: Superstar 3900F / Jackson 1 + Astatic RD + Sadelta me-3 + sirio performer 5000 + motorola 4001A + kl203 + nissei tm-2000
Awatar użytkownika
Pioter Kalinowa
Posty: 261
Rejestracja: 2011-04-30, 17:43
Lokalizacja: JO90OG / Sosnowiec

Post autor: Pioter Kalinowa »

COMET RS840,on ma orginalnie podklejoną silikonową podkładkę która osłania lakier i podkładkę metalową pod wkręty.Ale z doświadczenia wiem że na początku z tą podkładką metalową SWR był OK! po jakimś czasie się zwiększył i pozbyłem się jej :-P
Mobil- President Jonny3,PresidentFlorida Densei 2002 Albreht
Baza-JI, FRQ-7L,PAN-DM432MT ,Sirio-GPE 27 5/8, Power FRQ-7LSupply 16.5A, Motorola RSN 4001A



.
comatose
Posty: 59
Rejestracja: 2010-03-11, 12:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: comatose »

Podepnę się do tematu, zastanawiam się nad zmianą mojej sirio ml-145 na coś większego, ale nie chcę robić dziury w dachu. Przeglądając różne uchwyty najbardziej spodobał mi się SP-S http://konektor5000.pl/index.php?p135,u ... regulowany możecie mi podpowiedzieć czy będzie to lepsze rozwiązanie niż podstawa magnetyczna 16cm? Antena jest przymocowana na klapie więc ma trochę lżej niż na dachu przyklejona. Te imbusy wyglądają na bardzo długie - one czasami nie przechodzą przez krawędź klapy na wylot? Na zdjęciach widać jakąś żółto czarną gumę, do czego ona jest? Podkłada się ją pod uchwyt żeby lakieru nie rysował? Czy krawędź klapy w miejscu gdzie będą imbusy wkręcone można jakimś antykorozyjnym środkiem wysmarować?
mobil (honda civic 5d mb3 d15z8): uniden pc-122 / astatic 636L / sigma plc 1000 / uniden esp 20

zapas: uniden pc-122 / sirio ml-145 / motorola rsn4001a
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Kolego żadne imbusy nie przechodzą na wylot. W komplecie z uchwytem masz gumową podkładkę na zewnątrz , żeby Ci uchwyt nie lezał bezposrednio na lakierze na zewnętrznej części klapy. Masz też drugą metalową podkładkę pod te właśnie imbusy. Imbusy się dokręca nie bezpośrednio na klapę pod spodem tylko poprzez metalową podkładkę. Trzeba jednak oczyścić kawałek klapy pod spodem , od tej strony gdzie przychodzą imbusy z metalową podkładką , aby uchwyt miał metaliczne połączenie z masą klapy. Masę klapy do reszty karoserii też radzę sprawdzić . Jak masy na klapie nie ma to poprawić , albo połączyć jakąś linką miedzianą do reszty karoserii.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

kolego jeżeli nie chcesz by imbus za bardzo się odcisnął możesz podłożyć pod niego 1gr, przedtem delikatnie przelecieć papierkiem ściernym w miejscu styku ... patent sprawdzony i działa, SP Inox to chyba najlepszy uchwycik
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
cinn3k
Posty: 198
Rejestracja: 2011-09-17, 21:21
Lokalizacja: ..

Post autor: cinn3k »

comatose pisze:Podepnę się do tematu, zastanawiam się nad zmianą mojej sirio ml-145 na coś większego, ale nie chcę robić dziury w dachu. Przeglądając różne uchwyty najbardziej spodobał mi się SP-S http://konektor5000.pl/index.php?p135,u ... regulowany możecie mi podpowiedzieć czy będzie to lepsze rozwiązanie niż podstawa magnetyczna 16cm? Antena jest przymocowana na klapie więc ma trochę lżej niż na dachu przyklejona. Te imbusy wyglądają na bardzo długie - one czasami nie przechodzą przez krawędź klapy na wylot? Na zdjęciach widać jakąś żółto czarną gumę, do czego ona jest? Podkłada się ją pod uchwyt żeby lakieru nie rysował? Czy krawędź klapy w miejscu gdzie będą imbusy wkręcone można jakimś antykorozyjnym środkiem wysmarować?
U mnie wygląda to tak: sory za jakoś zdjęć ale robione na szybko telefonem.
1
2
3
Śruby nie przechodzą na wylot, wkręcają się około 1mm w blachę samochodu. Guma na początku była czarna, ale po zimie wygląda jak wygląda, ważne ze dalej funkcjonuje jako ochrona lakieru od góry, ja nie smarowałem żadnym środkiem antykorozyjnym, od około roku nie mam żadnych objawów rdzy. Na wszelki wypadek dobrze dołożyć kabel ( połączenie klapy bagażnika z masą samochodu ) Mi po tym zabiegu SWR spadł o 0,4-0,5 teraz na podstawie mam SWR 1.0 1.0 1.1
Mobil: Uniden pc-122 + sirio ml-145 + Alan SP-S Inox + Nokia sp-3

Mini baza: Superstar 3900F / Jackson 1 + Astatic RD + Sadelta me-3 + sirio performer 5000 + motorola 4001A + kl203 + nissei tm-2000
comatose
Posty: 59
Rejestracja: 2010-03-11, 12:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: comatose »

Dzięki wielkie Panowie za pomoc, na stronie wcześniej piszą żeby nie wkładać monet między śrubę a blachę, przewija się tam również wątek blaszki ale w uchwycie av400. Przeraża mnie perspektywa wkręcania czegoś w blachę bo dla mnie jest to równoznaczne z korozją w tym miejscu :/ Lakier to trzeba zetrzeć do gołej blachy, czy wystarczy zmatowić go papierem ściernym? W tym momencie antena jest zamontowana tak:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Bardzo ładnie się w tym miejscu stroi i przy okazji mogę polecić podkładkę magnetyczną taką jak widać na zdjęciu, jeżdżę z nią już drugi rok i zero problemów. W tym miejscu zmieściłby mi się magnes 16cm ale boję się, że mi antena będzie spadać - nie od podmuchów powietrza, ale w przypadku zahaczenia o coś. Często zahaczam moją ml-145 o różne rzeczy, a chciałbym wymieć na sirio turbo 5000. Nie dość, że pół metra dłuższa, to podobno sztywniejsza no i nie ma tej sprężyny co się odkształca przy większym oporze. Dla formalności zapytam jeszcze - jak na magnesie dobrze się stroi w tym miejscu to na uchwycie problemów być nie powinno? A jak Waszym zdaniem wypada uchwyt av400 http://konektor5000.pl/index.php?p353,u ... regulowany w porównaniu do SP-S ?
mobil (honda civic 5d mb3 d15z8): uniden pc-122 / astatic 636L / sigma plc 1000 / uniden esp 20

zapas: uniden pc-122 / sirio ml-145 / motorola rsn4001a
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

moim zdaniem lepiej dać sps (ma lepsze opinie), a co do anteny to nie powinno być problemu z zestrojeniem

[ Dodano: 2012-03-26, 15:34 ]
comatose pisze:Lakier to trzeba zetrzeć do gołej blachy, czy wystarczy zmatowić go papierem ściernym
śrubki się wwiercą lekko w lakier i powinna być masa na uchwycie
chyba że dasz podkładki to musisz zeszlifować do gołej blachy
Ostatnio zmieniony 2012-03-26, 14:36 przez Bartecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Jeżeli ci nie szkoda blachy - nie dawaj nic - wtedy nie musisz nic pod szlifować - imbus sam się werżnie i odciśnie się z 2 strony przy okazji - jak za słabo dokręcisz będzie luz i może się przesuwać i rysować blachę ... sprawdź sam i potem napisz jak wrażenia. Jeżeli dajesz podkładkę by było lepsze przewodnictwo trzeba podszlifować - zdrapać odrobinę lakieru na styku- nie zmatowić - zdrapać. Jak sobie wszystko przemyślisz wychodzi że uchwyt to taki półśrodek , lepszy od magnesu ale niszczy blachę - może ją też pogiąć przy ciężkiej antence - najlepszym i najmniej niszcząca metodą jest dziurką - i daje najlepsze efekty :mrgreen:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Sakaszwili

Post autor: Sakaszwili »

Uchwyt jest ok, tylko trzeba zajrzeć do niego przynajmniej raz w roku. A nie jak nieraz widać takie zardzewiały uchwyty i anteny i "jak mnie słychać", sam nie wiem jak można z takim dziadostwem jeździć.
Zedrzyj lakier od spodu, daj 1-groszówki, skręć porządnie i będzie śmigać :-)
SP-S inox jest nierdzewny, polecam go.
comatose
Posty: 59
Rejestracja: 2010-03-11, 12:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: comatose »

No dobra a gdybym wsadził podkładkę z blachy pod imbusy a masę pociągnął z innego miejsca? Np z mocowania siłownika klapy? Ta śruba jest niedaleko
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Teoretyczne nie trzeba by było nic zdzierać lakieru i mocniej dałoby się to skręcić bez obawy o przebicie na wylot.

Nie będę wiercił dziury w dachu, wiem, że to najlepsze rozwiązanie, ale nie zrobię tego. O ile jeszcze miałbym antenę fm z tyłu to może wykorzystałbym ori dziurę, ale moja antenka znajduję się z przodu.
mobil (honda civic 5d mb3 d15z8): uniden pc-122 / astatic 636L / sigma plc 1000 / uniden esp 20

zapas: uniden pc-122 / sirio ml-145 / motorola rsn4001a
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

comatose pisze:No dobra a gdybym wsadził podkładkę z blachy pod imbusy a masę pociągnął z innego miejsca? Np z mocowania siłownika klapy? Ta śruba jest niedaleko
jest taka opcja
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Sakaszwili

Post autor: Sakaszwili »

Tylko daj możliwie najgrubszy kabelek żeby tą masę doprowadzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”