Jaki uchwyt na klapę ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

MATIX
Posty: 31
Rejestracja: 2010-11-29, 22:07
Lokalizacja: z daleka

Jaki uchwyt na klapę ?

Post autor: MATIX »

Witam
Od pewnego czasu przymierzam się do zmiany antenki z magnesu na uchwyt. Jeżdżę aktualnie z Sirio ML145 jednak jej długość oraz brak pochylania jest trochę irytujące, mimo że giętki promiennik nie przeszkadza zbytnio w wjeździe chociażby do garażu.. Zainteresowałem się więc uchwytem na krawędź klapy. Antenkę na jaką chciałbym zmienić to coś na pewno łamanego o długości ok 1m, więc antenka nie zbyt ciężka by stosować nie wiadomo jakie pancerne uchwyty :) Tak mi się przynajmniej wydaje :)
A więc:
Czy uchwyt KF-150 Presidenta jest godny polecenia? Wygląd mi jak najbardziej odpowiada, czytałem że SF-40 potrafi narobić szkód, jak to się ma do Presidenta? On również ma śrubki zakończone tak ostro?
Myślałem również nad uchwytem od marki Sirtel którego znalazłem u kolegi Hasana tu: http://allegro.pl/uchwyt-klapowy-sirtel ... 90274.html Wart polecenia?
Co możecie jeszcze polecić oprócz tego?
Sprzęt brałbym od kolegi Hasana-Lodz bo wszystko sprawdzone i oryginalne :)

P.S. Aaa chciałbym jakiś uchwyt zabudowany, by nie było widać kabli :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-07-26, 19:49 przez MATIX, łącznie zmieniany 1 raz.
konrad12

Post autor: konrad12 »

SPS Inox jest dobry.
MATIX
Posty: 31
Rejestracja: 2010-11-29, 22:07
Lokalizacja: z daleka

Post autor: MATIX »

konrad12 pisze:SPS Inox jest dobry.
Już kolego edytowałem swojego posta, zapomniałem dopisać :) Zależało by mi na uchwycie który zakrywa kabelki, jak ten Sirtelowski i Presidentowski :)
konrad12

Post autor: konrad12 »

To kup sobie taki który zakrywa kabelki :-P
Chyba lepszy ten presidentowski.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki uchwyt na klapę ?

Post autor: Hasan-Łódź »

MATIX pisze: Czy uchwyt KF-150 Presidenta jest godny polecenia? Wygląd mi jak najbardziej odpowiada, czytałem że SF-40 potrafi narobić szkód, jak to się ma do Presidenta? On również ma śrubki zakończone tak ostro?
Myślałem również nad uchwytem od marki Sirtel którego znalazłem u kolegi Hasana tu: http://allegro.pl/uchwyt-klapowy-sirtel ... 90274.html Wart polecenia?
Co możecie jeszcze polecić oprócz tego?
Każdy uchwyt musi się wgryźć w klapę. Nie ma solidnego połączenia, nie ma zestrojonej anteny.

Do uchwytu Sirtela potrzebujesz większej szpary między elementami niż w przypadku President KF150.

Od siebie polecam SP-S INOX, najsolidniejszy. W drugiej kolejności KF-150.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
MATIX
Posty: 31
Rejestracja: 2010-11-29, 22:07
Lokalizacja: z daleka

Re: Jaki uchwyt na klapę ?

Post autor: MATIX »

Hasan-Łódź pisze:
Każdy uchwyt musi się wgryźć w klapę. Nie ma solidnego połączenia, nie ma zestrojonej anteny.

Do uchwytu Sirtela potrzebujesz większej szpary między elementami niż w przypadku President KF150.

Od siebie polecam SP-S INOX, najsolidniejszy. W drugiej kolejności KF-150.
Wiem kolego, że musi się wgryźć... Imbusy są też tak ostro zakończone jak w Sf-40? Czy jest sens dawania jakiejś metalowej podkładki czy 1-groszówki jak to niektórzy robią pod te śrubki?
Bardziej bym był skłonny do KF-150 i o nim myślę...?
Awatar użytkownika
acabar
Posty: 47
Rejestracja: 2011-03-10, 17:04
Lokalizacja: Silesia

Post autor: acabar »

MATIX pisze: Czy jest sens dawania jakiejś metalowej podkładki czy 1-groszówki jak to niektórzy robią pod te śrubki?

Bardzo zły pomysł , bezpośredni styk do blachy to najlepsze i tak powinno
być montowane , bez jakiś tam cudów.


:arrow:
Hasan-Łódź pisze:Każdy uchwyt musi się wgryźć w klapę.
.



SIRIO DV-27 S, SIRIO TURBO 2000,
Lemm 1500, SIRIO MEGAWATT 3000
Walker , YOSAN 2204 TURBO
Densei EC 2002. K-PO NM 452
MATIX
Posty: 31
Rejestracja: 2010-11-29, 22:07
Lokalizacja: z daleka

Post autor: MATIX »

kataryna pisze:
Bardzo zły pomysł , bezpośredni styk do blachy to najlepsze i tak powinno
być montowane , bez jakiś tam cudów.
Tak podejrzewałem :) Zapytałem ponieważ wiem, że bodajże w Av400 uchwycie jest w komplecie jakaś blaszka, oraz gdzieś wyczytałem że montują te 1-groszówki :)

A jak kwestia tych imbusów? Też są tak ostro zakończone? Zrobią na klapie dwie góreczki?
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

W uchwycie av400 są blaszki z ostrymi krawedziami i to one zapewniają kontakt z masą a jednocześnie praktycznie nie zostawiają widocznych śladów na klapie,takie rozwiązanie polecam.
MATIX
Posty: 31
Rejestracja: 2010-11-29, 22:07
Lokalizacja: z daleka

Post autor: MATIX »

Michas pisze:W uchwycie av400 są blaszki z ostrymi krawedziami i to one zapewniają kontakt z masą a jednocześnie praktycznie nie zostawiają widocznych śladów na klapie,takie rozwiązanie polecam.
Masz może albo ktoś jakieś zdjęcie tej blaszki z bliska? Idzie jakoś to zaadaptować do Kf-150 czy nie warto się w to bawic?
Martinoo
Posty: 15
Rejestracja: 2010-10-04, 09:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Martinoo »

Ja u siebie też mam antene na magnesie (TTI 82cm) i zastanawiam sie nad montazem anteny na jakimś uchwycie. Mam swieżo malowane auto i nie chciałbym od razu czegoś zniszczyć
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

lepszy będzie magnes niż te wszystkie uchwyty ale w ostateczności dziurka najlepsza
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Post autor: kajoj »

ja polecam sps-inox..jak wyżej kolega napisał to jest najlepszym rozwiązaniem,jak nie chcesz dziurki to magnes pod uchwyt :mrgreen:
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
MATIX
Posty: 31
Rejestracja: 2010-11-29, 22:07
Lokalizacja: z daleka

Post autor: MATIX »

Martinoo pisze:Ja u siebie też mam antene na magnesie (TTI 82cm) i zastanawiam sie nad montazem anteny na jakimś uchwycie. Mam swieżo malowane auto i nie chciałbym od razu czegoś zniszczyć
Uchwyt wg mnie jest wygodniejszy niż zakładanie non stop magnesu który też potrafi narobić szkód... Zmieniam z magnesu na uchwyt po to by antena była cały czas na uchwycie, zawsze gotowa do użytku, a od magnesu też mam już rysy na dachu, i folię która jak ściągnę jestem ciekawy efektów :) Wg mnie uchwyt to ciekawa alternatywa jako antena na "stałe" nie w dziurkę :)

Pozdrawiam
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Post autor: kajoj »

pod naklejką będzie inny odcień zapewne lakieru :mrgreen:
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”