uchwyt do astra III kombi

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

szczenka pisze:Ostatnio kupiłem sirio turbo 5000 + magnes sirio mag 145 PL (wszystko od Hasana).
w Polsce wytrzyma,nic nie zmieniaj
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

reling jest przykręcany i cały metalowy, w miejscu montażu pod szlifować od spodu i dać dwa kątowniki sktecone w "Z" - góra z otworkiem na główkę PL a spód docięty pod reling, reling od spodu pod szlifować by się dół zmieścił, kabel puścić wzdłuż klapy i pod klosz tylnej lampy do środka - widziałem tak zrobiony uchwyt
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
szczenka
Posty: 32
Rejestracja: 2009-12-08, 10:08
Lokalizacja: lbn

Post autor: szczenka »

west pisze:w Polsce wytrzyma,nic nie zmieniaj
Mam 2x w tygodniu kawałek (niecałe 11km :mrgreen: ) obwodnicy ekspresowej do pokonania, i lubię tam przedmuchać rurę :mrgreen: i czasem zamkąć licznik stąd obawy czy wytrzyma do wiekszych prędkości. Przetestowałem na wojewódzkiej drodze jak się trzyma - do 160 na pewno jest ok, przy 140-150 mijałem 3 tiry pod rzad i na dachu więc nie jest źle.
Zastanawia mnie tylko jedno-w porównaniu do mlki jest gorzej :-( , wyraźnie spadł zasięg odbioru, wyraźnie jest coś nie tak. na weekendzie sprawdzę luty, swr itd.
jedno mi się w tej antenie nie podoba (poza oczywiscie ciężarem :)), sposób blokowania pochylania. nie rozumiem po co w 2m batach takie udogodnienia, trzeba będzie pobawić się spawarką i zablokować składanie, bo troche strach ze kiedyś rowerzystę, bądź pieszego skrócę o głowę :-P
Mobil: YOSAN TURBO + SIRIO TURBO 5000 + SIRIO MAG 145PL
Zapas YOSAN 120PRO+ SIRIO ML-145
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

szczenka pisze:Przetestowałem na wojewódzkiej drodze jak się trzyma - do 160 na pewno jest ok, przy 140-150 mijałem 3 tiry pod rzad i na dachu więc nie jest źle.
No to masz się czym chwalić :roll:
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

Troszkę posprzątałem. Jeżeli dalej będziecie zbaczać z tematu dostaniecie paseczki :evil:
tom125
Posty: 87
Rejestracja: 2011-01-29, 14:29
Lokalizacja: Łódzkie, Skomlin,Wieluń

Post autor: tom125 »

Jak reling jest plastikowy, to pociąg od uchwytu dodatkowy kabel do masy i po problemie. Ja też ostatnio pociągnąłem bo miałem troche słabszą mase na klapie i teraz jest ok.
Pozdrawiam was wszystkich. President Harry III +Sirio AS 100.
Tomek U.
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?t=13379
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Post autor: kajoj »

wkręć dobrze śrubki żeby "przebić lakier"- i po kłopocie,,,masa na pewno będzie ;-)
jak delikatnie wkręcisz to za pewno nie będzie dobrej masy
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
szczenka
Posty: 32
Rejestracja: 2009-12-08, 10:08
Lokalizacja: lbn

Post autor: szczenka »

Zebrałem się wkońcu i posiedziałem troche przy antenie. swr 1.4 na 40, na 1 okolo 1.2, trzeba by przyciąć odrobinę może. Wrzuciłem na dach, wskoczyłem na kanał 19 i słuchałem co sie dzieje. Po 20 minutach przełączyłem się na ml-145 i niestety, ale na mlce jest o wiele lepiej :cry: . zasięg odbiory wyraźnie lepszy, nie mam pojęcia czego może być to powodem, ale przyznam ze jestem rozczarowany...
Mobil: YOSAN TURBO + SIRIO TURBO 5000 + SIRIO MAG 145PL
Zapas YOSAN 120PRO+ SIRIO ML-145
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Podjedź do kogoś na analizator i spradź rezonans :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
szczenka
Posty: 32
Rejestracja: 2009-12-08, 10:08
Lokalizacja: lbn

Post autor: szczenka »

Możesz rozwinąć? Nie jestem specem od CB :)
Mobil: YOSAN TURBO + SIRIO TURBO 5000 + SIRIO MAG 145PL
Zapas YOSAN 120PRO+ SIRIO ML-145
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

szczenka pisze:Możesz rozwinąć? Nie jestem specem od CB :)
Antena pomimo w miarę pawidłowego SWR może nie być w rezonansie (antena jest w rezonansie wówczas, gdy impedancja anteny charakteryzuje się czystą rezystancją bez składowych urojonych). SWR miarką tego nie sprawdzisz - potrzebny jest ktoś z analizatorem antenowym.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
szczenka
Posty: 32
Rejestracja: 2009-12-08, 10:08
Lokalizacja: lbn

Post autor: szczenka »

ok, thx, spróbuję w sobotę podjechać od jakiegoś speca w warszawie/piasecznie. zobaczymy co wyjdzie. Najlepsze jest to, że zamawiałem 2 identyczne komplety, i kolega twierdzi ze u niego odbior wyraźnie się poprawił (mamy dwa identyczne zestawy).
Mobil: YOSAN TURBO + SIRIO TURBO 5000 + SIRIO MAG 145PL
Zapas YOSAN 120PRO+ SIRIO ML-145
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

T5000 to naprawdę przyzwoita antena - coś musi nie stroić jeżeli na ML145 jest dużo lepiej :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
szczenka
Posty: 32
Rejestracja: 2009-12-08, 10:08
Lokalizacja: lbn

Post autor: szczenka »

W tym właśnie problem :), bo tego oczekiwałem (albo chociaż nie pogorszenia)

[ Dodano: 2012-01-15, 12:29 ]
Nie znalazłem wczoraj żadnego magika, który byłby kumaty więc postanowiłem skrócić bat - oczywiście poległem z brzeszczotem :mrgreen: i długość bata nie zmieniła się. Zrobiłem jednak jeden mały myk - wyrzuciłem taki plastykowy pierścień który oryginalnie jest między tą główka za pomocą której kładzie się antenę a gwintem anteny. Zrobiłem to głównie z jednego powodu - antena miała tendencję do pochylania się mimo naprawdę mocnego skręcenia. Po wyrzuceniu tej części nie ma szans aby teraz się przechyliła oraz dodatkowo SWR spadł do wartości: 1-1.1, 20-1.1, 40-~1.2 (oczywiście miernik jeden z prostrzych, jednak w stosunku do poprzednich pomiarów widać poprawę). I co się stało-antena ożyła, z okolic Galerii Mokotów ściągam mocno i wyraźnie rozmowy z Janek, Jerozolimskich, Wału Międzyszyńskiego, Trasy Toruńskiej, wpadły ze 3 rozmowy między Piasecznem a Górą Kalwarią, kilka razy pytania o wlot do Warszawy od strony Zakrętu. Zeby nie było, że zmieniły się warunki, itp, przed wyrzuceniem tej części ok 15 minut byłem na odsłuchu na 19 i dolatywały tylko bliskie stacje, po wyrzuceniu-od razu baaardzo wyraźna poprawa na plus.
W następny weekend potraktuję szlifierką bacik, skróce tak z 0,5 cm i miejmy nadzieję że wkońcu będę miał parabolę

[ Dodano: 2012-01-27, 20:34 ]
czy ktos moze powiedziec, czy przekręcenie tej szarej obudowy cewki podczas dokręcania anteny do podstawy mogło coś uszkodzić? Chciałem dokręcić antenę i coś popuściło... ta szara osłona się przekręciła
Mobil: YOSAN TURBO + SIRIO TURBO 5000 + SIRIO MAG 145PL
Zapas YOSAN 120PRO+ SIRIO ML-145
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Shah »

Kolego @szczenka czy udało Ci się znaleźć jakich uchwyt na reling, który można zamontować bez wiercenia dziur w relingu?
CieszyN pisze:Proponuje dwa montaże uchwytu :

Obrazek
Zakupiłem uchwyt Diamond K413. Jest naprawdę świetnie wykonany i na pewno wart pieniędzy które na niego wydałem, ale w mojej Astrze H kombi chyba się nie sprawdzi. Ewentualnie jak wybiorę opcję numer 2 na powyższym zdjęciu to może coś z tego będzie (ale wtedy antenę wybrałbym 2m).
Przy opcji numer 1 na obrazku uchwyt ładnie pasuje, przy otwarciu klapy antena zawadza o karoserię :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”