Montaż anteny

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

jacjacekk
Posty: 5
Rejestracja: 2012-04-27, 15:36
Lokalizacja: Ostrowiec

Montaż anteny

Post autor: jacjacekk »

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy i mam mały problem ;)
Prosiłbym o pomoc w montażu takiej oto anteny
sirio 27 95cm
Obrazek
Mam możliwość kupna w bardzo promocyjnej cenie, tylko jak widać wystaje z niej gwint a nie główka dlatego mam pytanie czy ta główka jest nakręcana i da się ja dokupić ??
czy tą antene z takim gwintem można zamontować w uchwycie sirio twincar
Chciałbym to jakoś sensownie wmontować do fiata bravo I
Dziękuje
Ostatnio zmieniony 2012-04-27, 15:45 przez jacjacekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

ona ma chyba taki system pochylania jak sirio turbo(chyba że się mylę) i nie wkręcisz tego na główkę bez dolnej części anteny, za ile chcesz to kupić?
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
jacjacekk
Posty: 5
Rejestracja: 2012-04-27, 15:36
Lokalizacja: Ostrowiec

Post autor: jacjacekk »

25zł z wysyłką :lol:

ogólnie szukam zestawu do mojego samochodu na allegro ale ciężko coś upolować więc stwierdziłem że sam sobie skompletuje i oszczędzając na antenie mogę zainwestować w lepsze radio :) co do którego im więcej czytam tym mniej wiem bo jak gdzieś chwalą to stronę dalej narzekają

Na tej antenie nie powinno być tam właśnie nakręcanej główki jeszcze na ten gwint ?? albo nie dałoby się wkręcić tego w jakąś podstawę magnetyczną??

Myślałem o montażu w twinflex ale chyba średnio będzie to wyglądać bo bravo ma antenę przy przedniej szybie.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

To Omega 27 radiator series. Powodzenia w zakupie stopki.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

jacjacekk pisze:25zł z wysyłką :lol:

ogólnie szukam zestawu do mojego samochodu na allegro ale ciężko coś upolować więc stwierdziłem że sam sobie skompletuje i oszczędzając na antenie mogę zainwestować w lepsze radio :) co do którego im więcej czytam tym mniej wiem bo jak gdzieś chwalą to stronę dalej narzekają

Na tej antenie nie powinno być tam właśnie nakręcanej główki jeszcze na ten gwint ?? albo nie dałoby się wkręcić tego w jakąś podstawę magnetyczną??

Myślałem o montażu w twinflex ale chyba średnio będzie to wyglądać bo bravo ma antenę przy przedniej szybie.
To już lepiej nową...
jacjacekk
Posty: 5
Rejestracja: 2012-04-27, 15:36
Lokalizacja: Ostrowiec

Post autor: jacjacekk »

Gybym wkręcił to w taką podstawę ??
LINK

Wy sie tutaj znacie nie ja więc odpuszcze, na początku się ucieszyłem bo stwierdziłem ze jak nie w moim fiacie to zastosuje ją w VW LT gdzie mam miejsce na antene montażową tzn. uchwyt (połowa główki) ale nic z tego nie będzie ;/

Dziękuje za bardzo szybką pomoc
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

kup sobie normalną sirio omega 27 i będzie git
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
jacjacekk
Posty: 5
Rejestracja: 2012-04-27, 15:36
Lokalizacja: Ostrowiec

Post autor: jacjacekk »

http://www.allegromat.pl/aukcja105183
co sadzicie na temat tego zestaw na dobra sprawe to cena samej anteny, radio moze nie za piekne ale nie chce tylko zeby trzeszczało itp.chociaz montowane będzie w dieslu wiec bedzie mniej zakłócen
bardzo pasowałaby mi jeszcze cobra 75 tylko czy nie dostane z nią nerwicy przez szumy i krótki zasięg, chciałbym coś na poziomie chociaż alana 48 bo montowałem go w aucie rodziców i z sirio ML145 jest do przyjęcia ??
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

No ten zestaw jest bez sensu - jak masz kupić coś dobrego za małą kasę to przejdzie Alan 109, nic tańszego nie kupuj bo się nie opłaca. Chcesz mieć radio i chcesz, żeby cię słyszeli czy wolisz mieć szrota i chcesz, żeby każdy cię opierniczał ?
W cenie Alan'a 48 masz Lafayette Atena (czyli Yosan'a Pro120)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
jacjacekk
Posty: 5
Rejestracja: 2012-04-27, 15:36
Lokalizacja: Ostrowiec

Post autor: jacjacekk »

czyli W75 to słaby wybór ??
nastawiłem sie juz na yosana albo lafayette, chyba że znajde jakiś oldschool nie robiony chińskimi rączkami alan 28 itp.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

W75 nie będzie za dobra. Jak znajdziesz jakąś używkę - w cenie ~ 300zł znajdziesz ładnego President'a Valery lub PAN PC40. Alan'a 28 za 280zł nie znajdziesz ładnego, no chyba, że od jakiegoś "miszcza śrubokręta". Za Alana 28 trzeba zaplacić jakieś 350zł.
A może jeszcze Alan 18 i zrobić w miejsce MIC Gain'a RF Gain'a. To też jakieś wyjście, a radio jest naprawdę ciekawe. Fajny odbiornik - miło się go słucha i jest mały.
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Mati43

Post autor: Mati43 »

Hasan-Łódź pisze:To Omega 27 radiator series. Powodzenia w zakupie stopki.
Nie spotkałem sie z taką anteną i na pierwszy rzut oka wygląda jak podróbka sirio omegi właśnie wkręcaną w magnes. Ale jak mówisz to tak jest warto zapamiętać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”