Montaż anteny na uchwycie na środku klapy przy dachu.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Montaż anteny na uchwycie na środku klapy przy dachu.

Post autor: Kasztelan »

Witam
szukam uchwytu do montażu anteny CB na środku klapy przy dachu.Czy ktoś montował w tym miejscu antenę w kombi czy hatchbacku, jeśli tak czy może podać nazwę, model takiego uchwytu?
Uchwyt rozkręcany, aby zamontować z obu stron klapy i skręcić, bo uchwytu w całości nie przesunę przez całą szerokość klapy z uwagi na zaokrąglone krawędzie klapy.
Uchwyt z odsuniętym do tyłu mocowaniem główki,żeby główka nie przeszkadzała przy otwieraniu klapy. Miejsce montażu zaznaczone na czerwono.
Nie może być uchwyt SF40/podobny, bo nie otworzy się klapa. AV400 też nie pasuje. Wcześniej miałem uchwyt SF-40 na krawędzi klapy, ale ona jest zaokrąglona i trzeba co jakiś czas dokręcać uchwyt. Po bokach klapy jest szyba, wiec tam uchwytu też nie można montować.
Antena FM jest z przodu auta,ale tam dach jest zaokrąglony i opada ku szybie. Dziurki z tyłu wiercić nie chcę. Pozostaje więc albo dotychczasowy magnes albo poszukiwany uchwyt.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Sps Inox być może podejdzie... Co to jest za auto?
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

A nie jest czasem tak, że ta środkowa część klapy po otwarciu na maxa schodzi poniżej linii dachu ?
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
Awatar użytkownika
balbi
Posty: 409
Rejestracja: 2010-03-16, 11:11
Lokalizacja: Podgorzyn/Wlen

Post autor: balbi »

Tak jak Przemek napisal SP-Inox. Mi do C4 GP podeszlo na styk,tylko ze ja mam z boku nie na srodku.
BAŁBI-161CBF076
CITROEN C4 GP 2.0HDI
PRESIDENT HERBER I+ALBRECHT NM500E+SIRIO TURBO 2000 BLACK
Byl Walker,Uniden Pro 520XL
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

Przemek, to swift, w którym szyba w klapie nie jest osadzona w ''metalowej ramie''. Gdyby tak było to zamontowałbym antenę po lewej właśnie na SPS Inox w taki sposób http://cb-forum.pl/topics154/vw-golf-iv ... aa16ae49ae

klauz trafiłeś. Nie zwracałem na to uwagi, bo przed otwarciem klapy, odruchowo zawsze wysuwam kabel. Pozostaje więc magnes.

Temat można przenieść do kosza.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Post autor: 8850 »

Czy w tym przypadku jeśli mam podobną klapę jak kolega, a chcę zrobić dziurę w miejscu gdzie teraz stoi magnes pod antenę 2 metrową to będzie miało sens? Nie chcę rwać całej podsyfitki (mam przyklejaną) i stawiać anteny na dachu i wzmacniać metalem.
Wydaje mi się że tam gdzie kolega na zdjęciu ma magnes blacha (prawa/lewa -środek) powinna być wzmacniana i nie trzeba ściągać podsufitki.
Czy to prawda?
Czy w praktyce SWR będzie dużo gorszy niż na środku auta?
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

8850 pisze:Czy w tym przypadku jeśli mam podobną klapę jak kolega, a chcę zrobić dziurę w miejscu gdzie teraz stoi magnes pod antenę 2 metrową to będzie miało sens? Nie chcę rwać całej podsyfitki (mam przyklejaną) i stawiać anteny na dachu i wzmacniać metalem.
Wydaje mi się że tam gdzie kolega na zdjęciu ma magnes blacha (prawa/lewa -środek) powinna być wzmacniana i nie trzeba ściągać podsufitki.
Czy to prawda?
Czy w praktyce SWR będzie dużo gorszy niż na środku auta?
Ja mam tak zamontowaną antenę (pod koniec dachu, jakieś 20cm od krawędzi klapy) i działa bez zarzutu.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Post autor: 8850 »

Eazy pisze:Ja mam tak zamontowaną antenę (pod koniec dachu, jakieś 20cm od krawędzi klapy) i działa bez zarzutu.
OK, kolego czy mógłyś wrzucić fotkę przy okazji swojego montażu główki?
Jaki masz SWR, pamiętasz na jakiej antenie?
Czy napotkałeś w tamtym miejscu gdzie wierciłeś wzmocnienie blachy?
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

8850 pisze:
Eazy pisze:Ja mam tak zamontowaną antenę (pod koniec dachu, jakieś 20cm od krawędzi klapy) i działa bez zarzutu.
OK, kolego czy mógłyś wrzucić fotkę przy okazji swojego montażu główki?
Jaki masz SWR, pamiętasz na jakiej antenie?
Czy napotkałeś w tamtym miejscu gdzie wierciłeś wzmocnienie blachy?
Tutaj masz opisane anteny oraz wykresy z analizatora:

topics131/jeep-grand-cherokee-limited-wg-vt18157.htm

Główka ma dodane wzmocnienie (krążek z blachy nierdzewnej). Wzmocnienia nie napotkałem bo najpierw rozebrałem tył auta i odchyliłem podsufitkę, żeby widzieć gdzie wiercę ;-)

Co do zdjęć to jak kiedyś umyje żepa i pogoda będzie bardziej nastrojowa to w końcu może zrobię :shrek:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Post autor: 8850 »

@Eazy: dzięki za opis. Coś podobnego u siebie zrobię, bo mam mocno przyklejoną podsufitkę i nie chcę jej całej żdzierać i ściągać boków bo dużo zabawy wolałbym od tyłu trochę odchylić i przewiercić. I wykresy ładne. NO i rozumiem, że antena z tyłu nie ugina się na boki tak jak na środku dachu bo właśnie do tego dążę. Ale popatrz jak ugina się dach gościowi i giba antena. Chyba nie masz nic takiego?:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qXbyW_XdHgc[/youtube]
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Post autor: 8850 »

Tutaj też znalazłem fajne rozwiązanie, gdzie antena jest bardzo blisko tylniej klapy. Mało roboty z podsufitką i wydaje się sensowne:

Obrazek
Awatar użytkownika
IRON
Posty: 299
Rejestracja: 2012-01-31, 16:34
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: IRON »

Obrazek

wierciłem w samym środku wzmocnienia dachu
MOBIL:Yosan 3031 Turbo TUNING KONEKTOR (RF Gein zamiast SQ)+Sirtel Santiago 1200(dach,dziurka :) ) + K-PO 532
BAZA:INTEK HR5500,RM KL 203P,Sirio Gain Master , Densei EC 2002 tuning KONEKTOR, 2Xbox
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

8850, co do tej fabii to myślę że gość nie wzmocnił dziury i ma taki efekt. jak się ociepli to wywalę antenę fm (też mam fabie) i w jej miejsce zamontuję cb. zobaczymy jaki efekt będzie. z tego co widziałem to w miejscu fm jest wzmocnienie fabryczne.
w Lagunie I też bardzo ładnie siadło w miejscu anteny fm. bardzo sztywna konstrukcja z ss1200
! HAM I AM !
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Post autor: 8850 »

IRON pisze:wierciłem w samym środku wzmocnienia dachu
Patrząc na TWoje zdjęcie to wydaje mi sie, że część fali idzie w chmury, bo masz antenę pod kątem. w Punto I też jest tak pochylona konstrukcja dachu, a z tego co wiem najlepiej jak antena jest prostopadle ułożona do drogi. czyli dach musi być poziomo lub podstawa anteny też poziomo. Zakupiłem antenę lemm at-2001 i mam nadzieję że tam na kalmce rest regulacja pochylenia/natarcia anteny z jaką będę jechał. Ale miejsce bardzo fajne, nie trzeba drżeć podsufitki i jest sztywno z tyłu załatwi się sprawę bez podkładki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”