President Vermont i miejsce montażu

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

otol
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-30, 22:27
Lokalizacja: Radom

President Vermont i miejsce montażu

Post autor: otol »

Witam :)

Mam pytanie odnośnie montażu antenki President Vermont:
http://konektor5000.pl/index.php?p232,p ... m-kabel-4m
Jako że w Radomiu antena CB potrafi zniknąć nawet na dużym parkingu pod marketem chcę zamontować antenę na stałe. Ten President najbardziej mi odpowiada bo nie rzuca się w oczy. Aktualnie na dachu mam zdemontowaną antenę FM od radia. Rozsypała się i ciekło do środka a i tak słucham tylko CD :) Z tyłu jest krótka, nieużywana antena którą mogę wywalić. Pytanie tylko gdzie zamontować Presidenta? Z przodu w miejscu po starej antenie FM, z tyłu zamiast tej małej czy może wiercić dziurę za szyberdachem? Czy montaż z przodu nie wpłynie niekorzystnie na kierunkowość nadawania? Załączam zdjęcie żeby było wiadomo co i jak :)

Zdjęcie 1: widok na cały dach
Zdjęcie 2: miejsce za szyberdachem
Zdjęcie 3: mała, niepotrzebna antenka
Zdjęcie 4: zaślepione miejsce po starej antenie
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Ja proponuję w miejsce tej małej antenki (zdj. 3). Antenę lekko pochylić i będzie wyglądała jak taka dłuższa FM'ka
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
otol
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-30, 22:27
Lokalizacja: Radom

Post autor: otol »

Czy to nie zmniejszy w dużym stopniu zasięgu w osi przód-tył? To i tak dosyć krótka antena... Co ogólnie sądzicie o tej antenie? Czy to będzie dobre połączenie z Cobrą 29 LX BT?
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Pawel2113 pisze:Ja proponuję w miejsce tej małej antenki (zdj. 3). Antenę lekko pochylić i będzie wyglądała jak taka dłuższa FM'ka
Dokładnie, antena nie będzie się bardzo wyróżniać, będzie wyglądała jak stara antena od FM-ki. Inną ciekawą anteną jest Indiana ma około 120 cm - będzie miała na pewno lepsze osiągi od Vermonta, który ma jakieś 70 cm. Wiadomo najlepiej jak antena jest na środku dachu, ale jak nie chcesz wiercić dziury, dziura po FM-ce nadaje się idealnie, będzie OK.
Ostatnio zmieniony 2013-05-04, 20:46 przez SP9, łącznie zmieniany 1 raz.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
otol
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-30, 22:27
Lokalizacja: Radom

Post autor: otol »

Ok dzięki. Chyba zamontuję ją z przodu po starej FMce a z tyłu zamiast tej małej zamontuję rekinka do radia FM i internetu w aucie :-) http://www.kawu.pl/oferta.php?idk=686#
W Radomiu strasznie jest z tymi antenami. Znajomi już wiele anten stracili bo zostawili na noc na dachu...
Żeby nie zakładać nowego tematu zadam jeszcze jedno pytanie. 4 metry to stanowczo za dużo. Nie chciałbym nadmiaru przewodu upychać gdzieś pod tapicerką. Czy beż obaw można go skrócić np. o 1 - 1,5 m?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Indiana to dobry pomysł. Dobre osiągi i wygląda jak dłuższa antena FM.

Przewód możesz bez problemu skrócić do takiej długości, jaka będzie wygodna.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
otol
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-30, 22:27
Lokalizacja: Radom

Post autor: otol »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”