Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: Szpadyzor11 »

Proponuje nie ryzykować i nie próbować przechytrzyć samego siebie ;-) kup cokolwiek innego, te uchwyty to nie te same co na początku jak je produkowali.
Wydziobane z Microsoft Mobile.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: AntekPabianice »

bolobol, problem z tym uchwytem polega na tym, że rdzewieje na potęgę, a razem z nim i szpilkami blacha karoserii w miejscu dokręcenia uchwytu. Poza tym nie nadaje się do cięższych/dłuższych anten, bo może ładnie powyginać blachę.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: SP9 »

może źle.... nie wiem poeksperymentuj - tylko potem pochwal się wynikami - szczególnie dołącz fotki z miejsca montażu - miejsce styku z śrubami, oraz gumy z uchwytu - zrób fotki po i przed, koniecznie z folią
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: bolobol »

AntekPabianice pisze:bolobol, problem z tym uchwytem polega na tym, że rdzewieje na potęgę,a razem z nim i szpilkami blacha karoserii w miejscu dokręcenia uchwytu.

O tym właśnie pisałem w ostatnim poście. Nie zauważyłeś?
AntekPabianice pisze:Poza tym nie nadaje się do cięższych/dłuższych anten, bo może ładnie powyginać blachę.
A który nie powygina? Szczególnie dziś, kiedy całe rzesze projektantów głowi się jak "odchudzić" blachę o kilka mikronów aby profil z niej wykonany, dalej zdolny był przenosić "zadane" obciążenia i naprężenia i się nie zdeformował?
Uchwyty, które widziałem różnią się od siebie kształtem, technologią wykonania i ceną, ale zasada ich działania, z grubsza jest taka sama, zatem i obciążenia generują podobne.

Jeszcze raz powtarzam - nie jestem adwokatem SF40. Też uważam, że to badziew, ale pomysł z folią pod mim - czy innym tego typu uchwytem, uważam za - co najmniej - godny przemyślenia.
Ostatnio zmieniony 2015-11-07, 22:28 przez bolobol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: SP9 »

bez sensu .... "z gówna bata nie ukręcisz" dawanie foli, nalepek .... nic nie poprawi , uchwyt koroduje sam z siebie - dokręcasz śruby, uszkadzasz lakier - uchwyt koroduje i dalej to leci jak domino rdza siada na punkty styku śrub z blacharką
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: AntekPabianice »

bolobol pisze: O tym właśnie pisałem w ostatnim poście. Nie zauważyłeś?
Nie za bardzo, ale może nie zrozumiałem intencjii.
bolobol pisze:A który nie powygina?
Woziłem ba klapie bagażnika Inoxa ok. 2,5 roku, a na nim Sirio Turbo 5000 i Astatica Dominatora 2500. Po demontażu żadnych śladów, poza miejscem dokręcenia szpilek:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=331190#p331190" onclick="window.open(this.href);return false;
Sam uchwyt po demontażu wyglądał tak:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=331576#p331576" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: Speed »

bolobol pisze:Na relatywnie szybkie korodowanie uchwytu i przenoszenie się tej rdzy na elementy karoserii auta - recepty nie mam :-( .
Oto i recepta: ;-)
Wojtek KR pisze:najlepiej po prostu nie montuj tego uchwytu, dołóż i kup coś sprawdzonego lub zrób dziurkę
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: bolobol »

Oto i recepta: ;-)
Wojtek KR pisze:najlepiej po prostu nie montuj tego uchwytu, dołóż i kup coś sprawdzonego lub zrób dziurkę
W takim razie, co myślisz o PRESIDENT KF-150 - ponoć oxydowany i nie rdzewieje tak szybko, jak "bohater" tego topika?
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: Szpadyzor11 »

Preziu da rade, ja polecam od siebie Alana sp-s inoxa, na familijnym wozie okolo pol roku śmiga i jest ok ;-) i ten co wspomniałeś i ten o którym mowie są git, na forum oba byly w stanie po demontażu i nie bylo rdzy :-)
Wydziobane z Microsoft Mobile.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: SP9 »

bolobol pisze:Oto i recepta: ;-)
Wojtek KR pisze:najlepiej po prostu nie montuj tego uchwytu, dołóż i kup coś sprawdzonego lub zrób dziurkę
W takim razie, co myślisz o PRESIDENT KF-150 - ponoć oxydowany i nie rdzewieje tak szybko, jak "bohater" tego topika?
Nie wiem , nie miałem ale jak chcesz kup - zrobisz recenzje -z swojej strony mogę polecić ci SP Inoxa
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: cassiopeia »

bolobol, jak chcesz montować taki szajs to montuj. wszyscy Ci odradzają a Ty dalej brniesz w ten uchwyt i jego następce. miałes podane dobre i estetycznie wyglądające uchwyty, które nie są strasznie drogie. jeśli nie chcesz ich to zamontuj prezia. wróć za rok do tego tematu i wstaw zdjęcia klapy po zdemontowaniu uchwytu. o ile w ogóle uda Ci się go odkręcić po roku :mrgreen:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: bolobol »

cassiopeia pisze:...wszyscy Ci odradzają a Ty dalej brniesz w ten uchwyt i jego następce.
Albo ja nie piszę po polsku, albo Ty nie czytałeś tego co napisałem. Zatem dla przypomnienie - nigdy i nigdzie nie pisałem, że chcę kupić SF-40 a jedyne co w jego sprawie robiłem, to próbowałem wskazać na sposób ochrony lakieru pod nim. Nic więcej!
...miałes podane dobre i estetycznie wyglądające uchwyty
Co do ich estetyki powiem tyle - "o gustach się nie dyskutuje"
...które nie są strasznie drogie.
Nie o cenę tu chodzi. KF- 150 - kosztuje tyle samo co owe "dobre i estetyczne wyglądające"
jeśli nie chcesz ich to zamontuj prezia. wróć za rok do tego tematu i wstaw zdjęcia klapy po zdemontowaniu uchwytu. o ile w ogóle uda Ci się go odkręcić po roku :mrgreen:
Na razie, to do końca nie wiem czego chcę bo nie wiele o tym sprzęcie wiem - dlatego pytam na forum.
Ty twierdzisz, że "prezio" zardzewieje i że to taki sam "szajs", jak SF-40 ale kolega "Szpadyzor11" - dwa posty wyżej - twierdzi, że "prezio da radę", ja z kolei, wyczytałem gdzieś, że jest bez porównania lepszy od polskiego SF-40.
Przyznam, że że wszystkie SF-y, które do tej pory widziałem (a było ich kilka) były skorodowane. Nie widziałem natomiast ani jednego "prezia" dlatego nie wiem czy - rdzewieją, czy nie.

Tak, czy siak dzięki wielkie za zainteresowanie i odpowiedź.
Byłbym też wdzięczny za info skąd pewność, że KF-150 to taki sam złom jak SF-40?
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: SP9 »

Patrząc na KF-150 - wygląda jak SF-40 ... nie ufałbym temu ale kto wie...może zrobiony porządnie - chociaż patrząc na ostatnie edycje antenek w wersji "Export" :roll: - jak uważasz , okres zimy będzie dla niego dobrym testem :mrgreen:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: cassiopeia »

jak sam nie zardzewieje, to sposób montowania do klapy pognie ją po ciężarem anteny. no chyba że będzie to antena typu georgia :lol:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ostrzeżenie przed uchwytami typu SF40 (sYf 40)

Post autor: bolobol »

cassiopeia pisze:...sposób montowania do klapy pognie ją po ciężarem anteny :lol:
Z tym się zgodzę, ale... wśród tych zardzewiałych SF-40 (o których wspominałem wyżej) nie zauważyłem w ani jednum przypadku zdeformowanej klapy. Fakt, że szczególnie się pod tym kątem nie przyglądałem, ale powiem tak; rdza "wpadła mi w oko", deformacje - nie, mimo, że anteny na nich stojące wyglądały dość masywnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”