Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mercedesik
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-12, 02:06
Lokalizacja: Lublin

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: mercedesik »

Ech, chciałem dokręcić mocowanie anteny i urwałem śrubę. Nie wiem kto to wymyślił, żeby w miejscu o takich obciążeniach (zginanie) dawać śrubę M6 :evi:
Fotki, końcówka przewodu:
Obrazek
Dziura w dachu:
Obrazek
Urwana śruba:
Obrazek
Końcówka anteny:
Obrazek
Jakie solidne (!) mocowane mam kupić, żeby było "kompatybilne" z końcówką przewodu? Oczywiście dam podkładkę - krążek z blachy i wszystko oczyszczę. Antenę mam helikalną Sirio, długą, która ma masę rozłożoną po całej długości, więc blacha dachu pracuje. Mam przejściówkę z tego gwintu na DV ale chętnie z niej zrezygnuję.
Lutować potrafię, więc ostatecznie mogę uciąć przewód (zapasu trochę jest) i dać zupełnie inną główkę.
Główka chyba ta:
http://konektor5000.pl/szablon/galeria/ ... numer=1165" onclick="window.open(this.href);return false;
tylko że też jest śruba M6 :evi: :evi: :evi:
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: kedar1 »

mógłbyś użyć śruby o wyższej twardości 8.8 lub wyższej, ale niewiele to zmieni, bo śruba wytrzyma ale urwie się coś innego.
generalnie tego typu mocowanie nie jest przeznaczone do wyciskania soków z blachy ;-)
solidniejszą główką jest wilson gumdrop, ale ma podłączenie PL i nawet z wtykiem kątowym UC1 będziesz miał mocowanie głębsze o co najmniej 20mm.
857d
Awatar użytkownika
MarcinC5User
Posty: 264
Rejestracja: 2013-07-28, 14:02
Lokalizacja: Zabrze

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: MarcinC5User »

Takiego wilsona to ja mam ale mialem ja zamontowana na uchwycie i potwierdzam ze jest solidna bo jezdzila na niej Thunderpole Tank Whip 2,75m ;-) jak by co wchodzi opcja sprzedazy lub zamiany (o ile ta twoja to jest glowka 3/8 a nie adapter) bo potrzebuje glowki na plytki montaz. P.S to nie wina glowki tylko sruby ktora nie wytrzymala. Ja dokrecam zawsze tak zeby tylko nie cieklo i glowka sie nie obracala ;-)
K-PO DX 5000 v6 + Santiago 1200 + W zapasie Sirio ML 145 ;) A okazyjnie Thunderpole Tank Whip 1/4 :D
mercedesik
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-12, 02:06
Lokalizacja: Lublin

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: mercedesik »

Właśnie też wpadłem na pomysł dania śruby o dużej twardości. Jeszcze kwestia jaką średnicę ma dziura w dachu, ale to sprawdzę niebawem.
Awatar użytkownika
MarcinC5User
Posty: 264
Rejestracja: 2013-07-28, 14:02
Lokalizacja: Zabrze

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: MarcinC5User »

Sruba o wiekszej twardosci nie ma wiekszego rozmiaru ;-) takze otwor tez zostaje ten sam, co innego jakbys montowal tego wilsona to musisz powiekszyc otwor do wielkosci zlacza PL ;-) Takze wez wykrec ta reszte gwintu z glowki i daj srube o wiekszej twardości i przede wszystkim dokrec z czuciem tym bardziej ze widzialem ze tam dales silikon ;-)
K-PO DX 5000 v6 + Santiago 1200 + W zapasie Sirio ML 145 ;) A okazyjnie Thunderpole Tank Whip 1/4 :D
mercedesik
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-12, 02:06
Lokalizacja: Lublin

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: mercedesik »

Ja tego silikonu tam nie dałem. Samochód mam dopiero miesiąc i wcześniej miała go jakaś "dziewica techniczna" (jeden z 6-ciu właścicieli).
Dzisiaj usunąłem resztki starej główki. Otwór ma 11 mm.
Obrazek
Jestem zdecydowany na zakup nowej główki ( + podkładka z kawałka blachy), tylko żeby nie było "powtórki z rozrywki" że mi znowu się coś urwie.
Awatar użytkownika
MarcinC5User
Posty: 264
Rejestracja: 2013-07-28, 14:02
Lokalizacja: Zabrze

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: MarcinC5User »

Jak chcesz brac nowa na plytki montaz to bierz sirio. Nie urwie sie jesli nie bedziesz za mocno daciagal tej sruby ;-) Skoro bedziesz bral nowa glowke na 3/8 to podeslij na PW foto tej uszkodzonej to moze ja przygarne :-)
Ostatnio zmieniony 2015-02-01, 21:45 przez MarcinC5User, łącznie zmieniany 2 razy.
K-PO DX 5000 v6 + Santiago 1200 + W zapasie Sirio ML 145 ;) A okazyjnie Thunderpole Tank Whip 1/4 :D
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: kedar1 »

wywalaj
jak lubisz wyciskać soki z blachy to kup raczej coś na wtyk lc-27 albo uc1,
czy to jest dziura w dachu pod podsufitką?
warto sprawdzić czy się zmieści inna główka, czy jesteś skazany na tzw. pastylkę
to że otwór ma 11mm to się nie przejmuj, dziura już jest, najwyżej trzeba będzie rozwiercić.
857d
mercedesik
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-12, 02:06
Lokalizacja: Lublin

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: mercedesik »

Już zamówiłem nową główkę Sirio w firmie Konektor (przez Allegro ;-) ). Może mają od razu w komplecie z kawałkiem blachy i śrubą o większej twardości? Uszkodzoną główkę mogę oddać, nie jest mi potrzebna. Mocowanie DV (motylek), oddać mogę też z przejściówką na 3/8 i pastylką do przylutowania kabla, ale to jak wszystko zmontuję z nową główką.
Pod podsufitką jest miejsce na główkę o głębszym montażu, więc jak się usterka powtórzy to będę kombinował wymianę.
Pamiętam, że miałem inny samochód, to wierciłem większą dziurę, więc mocowanie pewnie było typu PL (wtyk nakręcany)... i nic nie urwałem ;-)
Awatar użytkownika
rokefeler27
Posty: 945
Rejestracja: 2013-08-11, 21:07
Znak/ranga: 161CBF152
Lokalizacja: JO90LE

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: rokefeler27 »

mercedesik, w przyszłości zamawiał przez forum w konektorze ,maja zniżki dla forumowiczów ;-)
http://www.cb-forum.pl/viewforum.php?f=172" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 2015-02-01, 22:04 przez rokefeler27, łącznie zmieniany 1 raz.
CRE 8900 Konektor+ Konektor Mini 40/SG CB 1000/T 5000 + Maas KM 510 + nokia sp3
Było: Taylor III, Realistic Trc 474, Harry III i V2,Legend III,Anyton Smart,Walker,SS 3900N, Sunker Elite Three,Johnny II, ML-145,Solarcon A-108,Omega 27, AS 100, Turbo 3000 ktoś pożyczył i nie oddał
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: Ferbus »

Przejściówkę ja chętnie przygarnę :-) pokryję koszt wysyłki oczywiście.

Gryps z Xperii
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
mercedesik
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-12, 02:06
Lokalizacja: Lublin

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: mercedesik »

Napisałem na Allegro, że jestem z forum. Do 44 zł ciężko naliczyć jakąś zniżkę... ale może być gratis np. podkładka z blachy i śruba ;-)
Problem z przejściówką DV na 3/8 jest taki, że ząbki na siebie nie trafiają - w główce są za krótkie (ale nie wyrobione), dlatego antena mi się położyła zaraz po ruszeniu. Pomogło mocne dokręcenie motylka. Będzie nowa główka, będzie git ;-)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: AntekPabianice »

mercedesik pisze:Napisałem na Allegro, że jestem z forum. Do 44 zł ciężko naliczyć jakąś zniżkę...
http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=172&t=18075" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
mercedesik
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-12, 02:06
Lokalizacja: Lublin

Ale urwał! Urwałem śrubę od mocowania anteny.

Post autor: mercedesik »

Kontynuacja: Przyszła główka z firmy Konektor. Śruby twardszej i blachy na podkładkę nie mieli. Podebrałem więc pomysł jednego z forumowych kolegów i kupiłem kielnię trójkątną (za 9 zeta :-D ). Pozbyłem się rączki, nawierciłem otwór 10 mm, oczyściłem blachę i dach od spodu płótnem ściernym. Wszystko skręciłem śrubą która była w komplecie. Blacha z kielni jest idealna na taką podkładkę, dach mocno nie pracuje, a wytrzymałość całej konstrukcji jest wystarczająca.
Ufff, happy end :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”