Antena - magnes a folia na dachu.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Mytlu
Posty: 28
Rejestracja: 2014-03-02, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Antena - magnes a folia na dachu.

Post autor: Mytlu »

Witam, powoli zastanawiam sie nad montazem cb w leonie 1p, wszystko juz w sumie zaplanowane ale jest jeden problem.
Montaz na stale antenki odpada, zaczep na rant klapy rowniez, tylko i wylacznie magnes a w samochodzie caly dach mam oklejony folia. Folia jest imitacją karbonu, przez co jest dosc gruba.
Pytanie nr. jeden - czy przy dluzszym uzywaniu antenki na dachu nie podbije/odklei mi to folii ?
Pytanie nr. dwa - moga byc przez to problemy z regulacja i osiagnieciem sensownego SWR ?
Tak jak napisalem wczesniej ma to byc tylko typowy antymisiek z punktu A do punktu B na trasach.
Antena ktora miala by na nim jezdzic to sirio turbo 800 + sirio mag-145 + president johnny II.


Wysłane z mojego iPhone 6 przez Tapatalk
Ostatnio zmieniony 2016-01-02, 20:46 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiony tytuł
Mobil : President Harry III + zewnętrzny głośnik Nokii + Mag 145 a na nim Sirio Turbo 800 / Sirio ml-145 w trasy.
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Antena - magnes a folia na dachu.

Post autor: HOŁDYS »

Nie sprawdzisz nie dowiesz się, a tak poważnie tak jak piszesz mogą wystąpić problemy z ustawieniem anteny do dobrego WFS /SWR, co do możliwości odklejenia się foli?, nie sądzę jest ona dość mocno zwulkanizowana już z karoserią. Za każdym razem dobrze będzie zdjać antenę z dachu by nie pozostawiać jjej na dłuższy czas i wpływ warunków atmosferycznych.
Oraz pamiętać o czystej podstawie magnesowej by żadna drobina nie zrysowała carbon-u
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
marcinsbe
Posty: 50
Rejestracja: 2015-12-31, 17:53
Lokalizacja: śląsk

Antena - magnes a folia na dachu.

Post autor: marcinsbe »

Wsumie,ja naklejałem na dach folie żeby go nie rysować i swr na 1 i 40 jest ponizej 1.5,więc myśle że okej;
Foli nie powinno ani odparzyć,ani "zedrzeć",o ile bedziesz dawał magnes na czystą folie
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Antena - magnes a folia na dachu.

Post autor: Speed »

marcinsbe pisze:Wsumie,ja naklejałem na dach folie żeby go nie rysować i swr na 1 i 40 jest ponizej 1.5,więc myśle że okej;
Foli nie powinno ani odparzyć,ani "zedrzeć",o ile bedziesz dawał magnes na czystą folie
Tylko kolega ma nieco grubszą folię niż ta bibułka naklejana na miejsce stawiania anteny.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Antena - magnes a folia na dachu.

Post autor: Kasztelan »

Mytlu pisze:Pytanie nr. jeden - czy przy dluzszym uzywaniu antenki na dachu nie podbije/odklei mi to folii ?
Nie, jeśli magnes będzie czysty.
Mytlu pisze:Pytanie nr. dwa - moga byc przez to problemy z regulacja i osiagnieciem sensownego SWR ?
Problemy mogą być, podobnie jak na szpachlowanym dachu :mrgreen: .
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Antena - magnes a folia na dachu.

Post autor: SP9 »

pilnuj by podłoże pod magnesem było suche i czyste, nie dawaj magnesu na krzywiznach a będzie OK
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
marcinsbe
Posty: 50
Rejestracja: 2015-12-31, 17:53
Lokalizacja: śląsk

Antena - magnes a folia na dachu.

Post autor: marcinsbe »

Bez przesady panowie,ta folia nie jest jakaś super gruba!
Bądź co bądź,wszystko będzie działać!
swego czasu znajomy jeździł busem obklejonym w "barwy" i magnes się trzymał,i nie narzekał na prace zestawu :mrgreen:
Awatar użytkownika
mklos
Posty: 85
Rejestracja: 2015-11-22, 12:56
Znak/ranga: 161BD782

Re: Antena - magnes a folia na dachu.

Post autor: mklos »

Mytlu pisze: Pytanie nr. dwa - moga byc przez to problemy z regulacja i osiagnieciem sensownego SWR ?
W żadnym wypadku. Na SWR będzie wpływać miejsce montażu i długość promiennika.

Sugeruję utrzymywać miejsce montażu w czystości (jak padło powyżej). Jeżeli pod naklejkę czy też magnes dostanie się brud (w szczególności grubszy pył), to po jakimś czasie naklejka może nic nie dać (chociaż twoja jest gruba, więc...). Ja tak miałem. Po chyba dwóch latach użytkowania bardzo wyraźnie było widać na lakierze, gdzie stawiam antenę. Ale samochód był wart tyle co radio KF z niskiej półki, więc za bardzo się tym nie interesowałem.
161 BD 782
Mobil: RCI-2950DX + Sirio Turbo 2000
Baza: AT-6666 + Sirio Turbo 5000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”