FORUM

Tutaj zgłaszajcie wszystkie wasze pomysły jak i zauważone błędy na forum. Jest to też miejsce do zgłaszania postów do działu FAQ.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

atrix55 pisze:Jaki twoim zdaniem powinien być Moderator - przestrzegający regulaminu ( dość rygorystyczny ) czy pobłażliwy . Mamy Modów , oceńcie ich jacy są waszym zdaniem , czy są to odpowiednie osoby .
Moderator powinien przede wszystkim być rygorystyczny ( w odpowiednich sytuacjach, poza nimi po prostu ludzki), bezstronny i z całą stanowczą skutecznością stać na straży przestrzegania porządku wedle obowiązującego regulaminu a zarazem samemu dawać nieskazitelny przykład, nie oznacza to jednak aby wykorzystywał swą władzę dla osiągnięcia korzyści dla celów własnych lub osób mu przychylnych. Moderka, że tak powiem jest ciężka i nie do pozazdroszczenia z pewnością, biorąc pod uwagę ich życie prywatne jak i dodatkowo ich "pracę" na forum, nie są w stanie jak cyborgi za każdym razem mieć stały nastrój życzliwości z uśmiechem na twarzy, są tylko ludźmi i tak jak każdy z nas mają różne dni, ale starają się wykonywać to co im przydzielono jak najlepiej potrafią (nie bronię ich tutaj ale staram się zrozumieć) dla mnie w ogólnym ujęciu wszyscy bez wyjątków są na miejscu.
atrix55 pisze:Kto to jest Vip , czy waszym zdaniem osoby nad których awatarem widnieje ten napis , są odpowiednimi osobami . jakie są waszym zdaniem osoby odpowiednie , jako Modzi i Vipowie .
VIP- jest to osoba która w odróżnieniu od moda wyróżnia się swoją szczególną wiedzą w temacie(choć Mod ją również może posiadać), którą stara się przekazać w sposób prosty i jak najbardziej zrozumiały, jak tylko potrafi dla przeciętnego zainteresowanego laika, nie używając nadto zawiłego języka technicznego, tak aby było dla wszystkich w sposób prosty i jasny zrozumiałe co ma na myśli. W poszczególnych przypadkach wyprowadzać z błędu osoby źle poinformowane na forum przez innego usera , nie kpiąc przy tym w sposób oczywisty czy dwuznaczny lub używać przy tym ciętego języka w kierunku osoby udzielającej błędnej podpowiedzi/odpowiedzi. Jednym słowem swoja postawą powinien dawać przykład i utwierdzać innych zwykłych userów w tym, iż znajdują się w miejscu w którym toczą się rozmowy na naprawdę profesjonalnym poziomie.
atrix55 pisze:Czy potrzebna są jakieś zmiany .
zmiany źle mi się kojarzą, za każdym razem gdy u nas w kraju wprowadzano zmiany miało być lepiej i co?
Było tylko coraz gorzej, więc i tu ich nie trzeba wystarczy tylko, aby każdy zastosował się do zasad równości wszystkich użytkowników na forum bez względu na to jaki stopień/funkcję posiada czy wiedzę.
Jest to moje zdanie na ten temat i myślę, że stosując się do tego powinno być lepiej.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

atrix55 pisze: (...) to Grand zprecyzował dokładnie o co chodziło ( czytałem kilka minut temu ) .

a dla innych jest możliwe dowiedzenie się tego o co chodzi w tej wypowiedzi czy raczej nie bardzo :?: :?: :?:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

kgb14 pisze:a dla innych jest możliwe dowiedzenie się tego o co chodzi w tej wypowiedzi czy raczej nie bardzo
- poczytaj > ostrzezenia użytkowników < , kto dał ostrzeżenie i za co . Ogólno dostepne .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

atrix55, a oto Ci chodziło , nie zrozumiałem :oops:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

rystom1 pisze:atrix55 napisał/a:
Czy potrzebna są jakieś zmiany .

zmiany źle mi się kojarzą, za każdym razem gdy u nas w kraju wprowadzano zmiany miało być lepiej i co?
Było tylko coraz gorzej, więc i tu ich nie trzeba wystarczy tylko, aby każdy zastosował się do zasad równości wszystkich użytkowników na forum bez względu na to jaki stopień/funkcję posiada czy wiedzę.
Jest to moje zdanie na ten temat i myślę, że stosując się do tego powinno być lepiej.
Tomku przychylam się w całej rozciągłości do tego co napisałeś o MODach i VIPach. Jednak pewne zmiany na forum są potrzebne. To nie rewolucja tylko ewolucja. Potrzebne są aby forum lepiej funkcjonowało. Aby funkcjonowało.

Wiele zmian miało nadejść i nic. Wiele inicjatyw zmarnowano.
Pamiętasz z jakim entuzjazmem ludziska przystępowali do konkursów? Jak wszystkim zależało na tym co i jak się dzieje na forum? Jak ważne były najdrobniejsze nawet szczególiki? Myślisz, że teraz rozstrzygnięcie konkursu wzbudzi większe zainteresowanie? Emocje?
Myślisz, że jakakolwiek dyskusja nad kształtem forum przebiegnie teraz w miłej i rzeczowej atmosferze?
Myślisz, że teraz każdy ot tak zastosuje się do zasad?
Wątpię...

Moi kiedyś najlepsi kumple skaczą sobie do gardła.
Każda nasza dyskusja przeradza się w pyskówkę.

A może twardo stosować chińskie metody wychowawcze ;-) Może brakuje konsekwencji w egzekwowaniu tych prostych zasad jakie podałeś?
Przecież kara nie musi być okrutna. Wystarczy by była błyskawiczna i nieuchronna.

Myślicie, że chciałbym wypisywać w co drugim temacie banialuki na jakich nabiłem sporo cyferek w liczniku postów, gdyby za każdym razem ktoś od razu pogroziłby mi paluszkiem?

Czy pojawiałyby się tak liczne nonsensy i "pierdoły" w wypowiedziach gdyby ktoś zareagował i powiedział, że to nie uchodzi?

Tomek poniekąd wypomniał mi w zawoalowany sposób moje forum, więc odniosę się trochę do niego. Na początku parę osób nieco się powygłupiało, a nawet napisało parę postów które uznałem za hmmm... niewłaściwe. Od razu dostały po łapkach i od tego czasu nie mam problemów z merytoryczną stroną ich twórczości ;-) .


Znam takie forum na którym administracji w ogóle nie widać i nieraz nawet użytkownicy z dużym stażem nie maja świadomości, że takowa istnieje - to admin funkcjonuje i w razie potrzeby zawsze jest obecny.
Tutaj na forum brakuje tej najważniejszej osoby. Nie dziwię się, że wszystko się toczy tak jak tego mamy świadomość. Zawalone zostało wiele spraw i jeśli widzimy, że

[ Dodano: 2008-04-29, 02:32 ]
...

Tutaj na forum brakuje tej najważniejszej osoby. Nie dziwię się, że wszystko się toczy tak jak tego mamy świadomość. Zawalone zostało wiele spraw i jeśli widzimy, że nas się olewa to i my zaczynamy olewać...

Dostałem dzisiaj ostrzeżenie za: "Złamanie regulaminu, rozpoczęcie kłótni na forum, obraza administracji."

Pewnie gdzieś tam złamałem regulamin i to pewnie nie jeden raz. Ale mam to gdzieś, bo jeśli uznam że robię dobrze, że mogę tym kogoś wstrząsnąć, to złamię każdy regulamin gdziekolwiek obowiązujący [tak samo jak przeproszę jeśli ktoś mi udowodni, że robię źle].

Z pełną premedytacją rozpocząłem kłótnię, choć nie było moim zamiarem wywoływanie jej pomiędzy tymi osobami które ją prowadziły. Wręcz przeciwnie bym powiedział. Ale kto sieje wiatr...

Obraziłem administrację... W regulaminie stoi jak byk, że zabronione jest: obrażanie innych użytkowników ;-) O administracji ani słowa :shock: :roll: :evil:

To może napisze to jeszcze jeden kolejny raz, tym razem dobitniej.

Zmarnowaliście niesamowity entuzjazm a co za tym idzie potencjał jaki tkwił w użytkownikach na początku roku! Administrator nie zrobił nic aby go podtrzymać.

Rozumiałem obiektywne przyczyny takiego stany rzeczy. Nie rozumiem kiedy te przyczyny ustały i nic dalej sie nie dzieje. Zostaliśmy totalnie zlekceważeni i opuszczeni bez słowa wyjaśnienia, które jakiekolwiek by nie było mogłoby mieć szansę na zrozumienie. A tak wygląda na to że faktycznie zostaliśmy totalnie olani przez administratora, nawet jeśli nie jest to prawdą.

I ostatnie słowo: Człowieku otrząśnij się i zacznij coś robić na swoim forum...
Albo zabierz zabawki i niech będzie jasność, że nie mamy tu czego szukać.
Albo oddaj te zabawki innym.

Bo inaczej za chwilę zostaniecie we własnym towarzystwie wzajemnej adoracji i z paroma tysiącami wdzięcznych użytkowników... spambotów.

Jutro zapewne będę miał dłuższą kreskę i brak możliwości zabrania głosu [bo jak nie i nic się nie zmieni, to będę tak obrażał administrację każdego wieczora], więc chciałem podziękować każdemu mojemu koledze i koleżance za wspaniałe chwile na tym forum i zapewnić, że zawsze myślami będę z Wami.

I jeszcze jedno. Przestańcie sobie nawzajem skakać do gardła. W wielu sprawach można się nie zgadzać, za sobą nie przepadać, a nawet mieć za durnia ;-) I mimo to prowadzić spokojną dyskusję. Jak będzie iskrzyć wasze drogi rozumowania się nigdy nie zejdą, a na spokojnie wszystko jest możliwe.

73, bajo, cześć.

[ Dodano: 2008-04-29, 02:40 ]
P.S. Nie życzę sobie żadnych komentarzy tego postu przez "zwykłych userów". Czy mogę liczyć że uszanujecie moją prośbę? Niech to będzie sprawdzian Waszej odpowiedzialności i zrozumienia...

Niech wreszcie wypowie się administracja, nawet jeśli to będzie oznaczało mój koniec na tym forum.

Wielka buźka dla wszystkich :evil:
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Przeglądam ten temat i narzuca sie jedna myśl.

Szefostwo do spowiedzi :mrgreen: i działać od nowa, ale skuteczniej.

Ktoś musi przejąć obowiązki głównego Admina, na czas jego nieobecności, i pilnować porządku na Forum.
Zablokować spamboty. Nie można dopuścić do lekceważenia userów bo będą odchodzić z tego Forum , a chyba tego nie chcemy.

Pozdrawiam
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

ya1 pisze:rystom1 napisał/a:
atrix55 napisał/a:
Czy potrzebna są jakieś zmiany .

zmiany źle mi się kojarzą, za każdym razem gdy u nas w kraju wprowadzano zmiany miało być lepiej i co?
Było tylko coraz gorzej, więc i tu ich nie trzeba wystarczy tylko, aby każdy zastosował się do zasad równości wszystkich użytkowników na forum bez względu na to jaki stopień/funkcję posiada czy wiedzę.
Jest to moje zdanie na ten temat i myślę, że stosując się do tego powinno być lepiej.


Tomku przychylam się w całej rozciągłości do tego co napisałeś o MODach i VIPach. Jednak pewne zmiany na forum są potrzebne. To nie rewolucja tylko ewolucja. Potrzebne są aby forum lepiej funkcjonowało. Aby funkcjonowało.
Cieszę się Jarku, że podzielasz moje zdanie, natomiast ostatnie sformułowanie odpowiedzi na pytanie atrixa55 dotyczyło się nas wszystkich nikt tu nie jest bez winy nie miałem na myśli jedynie VIP-ów i MOD-ów lecz całokształt obecnego tu społeczeństwa, wszyscy jak jeden mąż powinniśmy zrobić rachunek sumienia i uderzyć w pierś zastanawiając nad naszym postępowaniem i postarać poprawić na lepsze aby znów każdy mógł wchodzić tutaj nie tylko po wiedzę, ale i dla przyjemności.
Jeśli chodzi o administrację to w życiu naprawdę jest różnie i czasami nie wiadomo co nam los zgotuje, ich nieobecność wcale nie oznacza tego, aby to forum się rozleciało są na pewno jakieś rozwiązania, abyśmy mogli zadbać o to by było tutaj należycie.
Ja się na tym nie znam więc głosu za bardzo nie chcę zabierać, ale powinno być jakieś zastępstwo co najmniej d/s techniczno-organizacyjnych na czas nieobecności.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-03, 23:12

Post autor: Aleksandra »

Uważam, że moderatorzy powinni być wybierani drogą głosowania, tym bardziej VIP-y ;-)
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Janek prosił w temacie: "Ważne proszę przeczytać"
"...zakończmy dyskusję na ten temat, a zajmijmy sie rozwijaniem tego Forum. ..."

I ma 100% racji.

Jednak nie byłby sobą, gdybym nie dopisał swoich spóźnionych trzech groszy...

Kgb, chyba nie bardzo rozumiesz o czym piszesz. Coś proponujesz, ale nie bardzo wiesz co - lub nie masz na to tak naprawdę pomysłu...

Wybacz - ale swoimi wypowiedziami więcej mącisz niż pomagasz.

Myślę, że trzeba skończyć z pisaniem tylko po to aby coś napisać, bo tak mi się tu podoba i tak mi fajnie i miło. Inni mogą mieć inne zdanie...

Zmiany na forum muszą nastąpić i jest co do tego jasność. Mówię o rangach i o tym wszystkim co było już tyle razy wałkowane.

Jednak w sprawie nominacji ja nie widzę możliwości głosowania, dyktowania adminowi kto ma zostać lub nie Vipem czy modem...

Forum to nie parlament. Moderator to policjant i sprzątaczka w jednym. A nawet nauczyciel-wychowawca ;-) . Ma pilnować porządku, kasować "brzydkie" posty, przywalić w razie czego z grubej rury aż Ci w pięty pójdzie! Ma cię zaprowadzić za rączkę jeśli przypadkiem zbłądziłeś lub dać po łapach jeśli jesteś "źle wychowany".

Nie wyobrażam sobie, aby na moim forum ktokolwiek narzucał mi w jakikolwiek sposób kogo mam mianować dla utrzymania porządku i karcenia niesfornych... albo żeby narzucał się z tym ktoś...

Tym niemniej jednak, jako admin jestem zobligowany do wysłuchania i uwzględnienia wszelkich skarg na poczynania osób, które w moim imieniu miałyby cokolwiek czynić na forum.

Co do VIPa. to tytuł jest tak oczywisty, że dyskutowanie o nim jest wręcz żenujące.

Olu, przemyśl co piszesz... Parafrazując "znane" powiedzenie: VIP to jest VIP!

Chcesz p. Bogu urządzać głosowanie kogo ma przyjąć do nieba, kto ma pozostać w czyśćcu, a kogo zesłać do piekieł...

Wyobraź sobie: Bardzo Cię [Ją, Jego, Onego ;-) ] lubię i uważam, że jesteś boska w sprawach poruszanych na forum. Więc poddaję pod głosowanie Twoją kandydaturę. Wszyscy też Cię lubią i zostajesz VIPem [modem, cieciem, ojcem dyrektorem :mrgreen: ]
Super!!!

A może inaczej: Udzielasz się, masz wielką wiedzę i doświadczenie w sprawach z dziedziny CB, pomagasz, chcesz i potrafisz sie swoją wiedzą dzielić z innymi użytkownikami, dbasz o zewnętrzny wizerunek forum, wykazujesz dbałość o kulturalne wypowiedzi swoje i innych.
Sądzisz, że takie postępowanie ujdzie nie zauważone, nawet przez ślepego i leniwego administratora?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Ja dla świetego spokoju nie będę już komentował tego co napisałeś ya1 :-/

powiem tylko że tym razem zgadzam sie z Tobą co najwyżej w 50 % .

A pogadamy sobie na te tematy jak się spotkamy ( o ile jeszcze będziesz cjciał mnie zaprosić na swój zlocik :-? ) , pisanie to nie jest najwłaściwsza forma komunikacji .

Pozdrawiam .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-03, 23:12

Post autor: Aleksandra »

ya1 pisze:Olu, przemyśl co piszesz... Parafrazując "znane" powiedzenie: VIP to jest VIP!
Mam prawo mieć swoje zdanie :?: Chyba mam :!:

Nie będę komentować twojej ostatniej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Oluś na pewno masz ;-) :mrgreen: :!:

I może/zapewne/na pewno to co ja piszę nie jest prawdą absolutną ;-) :lol: Nie aspiruję do tego :mrgreen: Może nawet to straszne idiotyzmy :roll:

Piszę to co myślę, niezależnie od moich osobistych sympatii czy antypatii :evil:

Piszę to co jest moim przemyśleniem, na podstawie moich jakże maleńkich doświadczeń [jako user wielu forów i admin swojego takiego malutkiego i może nawet idiotycznego]. Nie twierdzę, że mam rację. Jeśli ktoś mnie przekona - zmienię zdanie. Jeśli dojdę do innych wniosków, bo moje doświadczenie wzrośnie - to też to wpłynie na tok mojego rozumowania.

Ja nie obrażę się, jak mi napiszesz że jestem głupkiem i piszę dyrdymały.

Jeśli ktoś pisze tylko o tym, że ma takie zdanie - a ja mam inne - to obie strony pozostaną przy swoich.

Jeśli zaś padną przekonujące argumenty, obie strony może dojdą chociaż po części do wspólnego zdania. Nawet jeśli argumentacja nie będzie dla kogoś przekonująca, to na spokojnie może dojdą do czegoś inną drogą?

Dlaczego nie będziesz komentować mojej ostatniej wypowiedzi?

I tak Cię lubię :mrgreen: Niezależnie od tego czy mi nawrzucasz czy we wszystkim się ze mną zgodzisz ;-)

Dalej! Pokażmy tym wszystkim pieniaczom, że można mieć inne zdanie i umieć ze sobą rozmawiać!!! Umiesz? ;-)

Buźka :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-03, 23:12

Post autor: Aleksandra »

ya1 pisze:Dlaczego nie będziesz komentować mojej ostatniej wypowiedzi?
Nie interesuj się bo kociej mordki dostaniesz ;-)
ya1 pisze:I tak Cię lubię Niezależnie od tego czy mi nawrzucasz czy we wszystkim się ze mną zgodzisz


To miłe :-P
ya1 pisze:Umiesz?
Umiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

No to dawaj!!!

Do roboty :lol:

Jeszcze większa buźka :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
truckmaniac
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-08, 18:40
Lokalizacja: JO71TC - JN55LK

Post autor: truckmaniac »

No, no. To sobie poczytałem.
Co do Admina. Rozumiem, ze może nie mieć czasu. Życie jest życie i różnie to bywa. Czasem jednak warto byłoby zajrzeć. Choćby po to, żeby userzy zobaczyli, że istnieje ;)
Z braku czasu powinien ustalony (oczywiście nie przez głosowanie, tylko przez samego Admina) drugi, równorzędny Admin, który będzie miał więcej czasu. Przypomnijcie sobie sytuację z... innego forum.
Co do VIP. Trudno mi tu coś napisać, bo sam nim jestem raczej na wyrost.
Zabranie jednak VIP-a Góralowi, to chyba największy absurd, jak ostatnio tu wyczytałem.
Paweł Opole, Atrix, czy Góral, to są prawdziwi fachowcy. Bardzo aktywni, bardzo pomocni i chętnie dzielący sie swoją wiedzą. Co można im zarzucić? Według mnie nic.
No i na koniec o MODACH. Każde jedno Forum przechodzi przez to samo. Każdy MOD jest OK, dopóki nie zacznie walić ostrzeżeń.
Piszecie, że moderator nie powinien być zbytnio wyczulony na punkcie swojego JA. Zgadzam sie. Jednak dotyczy to również każdego usera. Dlaczego "wybuchła" cała sprawa z Grandem? Ano dlatego, że ci właśnie "ostrzeżeni" (moim zdaniem słusznie) poczuli sie urażeni. Co w takiej sytuacji? jak zwykle. Wojenka. Zły MOD. Niedobry. Trza mu zabrać MODA. Moim zdaniem absurd.


73!!!
[you] uważaj na mnie. Jestem wiekszy i cięższy. Potrzebuję dużo wiecej miejsca do wyhamowania ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie, propozycje i błędy”