Zdjęcia w dziale GIEŁDA -> SPRZEDAM

Tutaj zgłaszajcie wszystkie wasze pomysły jak i zauważone błędy na forum. Jest to też miejsce do zgłaszania postów do działu FAQ.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

matti201 pisze:"stan 4+"
Są różne skale odniesienia...
Byś się zdziwił jak byś porównał normy np. unijne z polskimi kopara spada a wszystkie mówia o tym samym a wyniki końcowe różne. inna matematyka czy jak :-/ :mrgreen:
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
matti201

Post autor: matti201 »

hammer, na zdrowy rozsądek , bez norm ISO i całkowania, szczerze po chłopsku, jak poznaniok z hasiokiem: żeby takie coś

Obrazek

uznać ze jest w stanie DOBRYM PLUS to trzeba to zrobić, nie obrażając nikogo, po pijaku i nie zakładając okularów +8 dioptrii , które się powinno nosić
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Matii - rozumiem cię.
Chodzi o to aby nie przeginać w żadną ze stron bo zaraz okaże się że jeśli ktoś nie zamieści zdjęć w rozdzielczości co najmniej 6 MB albo filmu w FHD to mu nie wypuszczą ogłoszenia.
Jakiś rozsądek powinien być zachowany bo sam wiem że czasem trudno jest zrobić dobre zdjęcie.
No widzę że tutaj chodzi również o opis przedmiotu który jakby mówi o stanie lepszym niż w rzeczywistości ale to rzecz indywidualna jak ktoś to ocenia.
Być może dobrym rozwiązaniem jest jakaś wymagana rozdzielczość zdjęcia i jednocześnie jego ostrość czy jasność ale nie wiem jak to miałby oceniać moderator z forum czy ktoś inny.
Giełda jednak generuje pewien poziom ryzyka zwłaszcza że jednak dotyczy przedmiotów używanych, naprawianych czy tam po innych historiach.
Ja sam nie mogę opowiedzieć się po żadnej ze stron... przynajmniej tyle bo nie podpadnę nikomu :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

matti wiem dokładnie o co ci chodzi i przyznaje ci rację; pisałem zresztą w innym poscie o żółtych workach (u mnie akurat do żółtego wrzucamy tw sztuczne). piszę tylko o postrzeganiu swiata przez ludzi...
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Fakt - kajoj zachował się niezbyt fair. Ocenienie stanu na 4+ to lekka przesada. Taki panel to co najwyżej na 2 można ocenić i wyrzucić go do śmieci, a nie płacić za niego 50zł, bo i tak nie będzie miał żadnego zastosowania

Teraz widać, że nawet nie potrafi przyznać się do winy i zgrywa twardego. Wg mnie klubowicz tak zachowywać się nie powinien
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
matti201

Post autor: matti201 »

Major , jeszcze raz :
matti201 pisze:chodzi o sprawdzenie na poziomie - czy fota jest czytelna, a nie jakaś pixeloza robiona w komórce pod schodami, na której nie widać, czy panel ma napisy, czy są pościerane, i porównanie z opisem - jeżeli gość pisze ze coś jest w stanie DOBRYM PLUS, a na fotce widać ze farba jest obdrapana jak szpatułką, no to coś chyba nie gra ?
zdjęcie nie musi mieć 12m pixli, na fotce 640X400 też można zobaczyć dużo, byle była ona zrobiona w dzień, przy naturalnym oświetleniu, a nie w piwnicy
Olo.

Post autor: Olo. »

Wy się tu prujecie a "zainteresowany" ma Was w du....e... :-|
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

pogadać można.... :mrgreen:
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Olo. pisze:Wy się tu prujecie a "zainteresowany" ma Was w du....e... :-|
Browar dla Ciebie :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
matti201

Post autor: matti201 »

Olo. pisze:Wy się tu prujecie a "zainteresowany" ma Was w du....e... :-|

a po co on tu ?, ja swoje zale opisałem w komentarzu do transakcji, nie mam mu nic do dodania i mi osobiście nie musi się tłumaczyć (chyba, że wy chcecie żeby się wytłumaczył wam), nie odbierze paczki, nie odda kasy, to go opisze jeszcze raz i podejmę środki które są w kolejce do podjęcia , nie ma się co już tym podniecać


w tej dyskusji chodzi o ustalenie jakiegoś minimalnego poziomu dla zdjęć na giełdzie , żeby zapobiec podobnym sytuacją


dla spiętych - sytuacja http://www.youtube.com/watch?v=iAod_yKQdPg
Olo.

Post autor: Olo. »

Zagrał gość frajersko i dobrze o tym wie... Miałby troszkę honoru i załatwił sprawę jak należy i po temacie..
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Zdjęcia do zadka...fakt. Można takich po prostu nie dopuszczac - takie moje zdanie.

A zachowanie klubowicza - w chwili wolnej składam wniosek o relegację.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Sprzedający pokazał ,że zależy mu tylko na sprzedaży a resztę ma w du..e.

Nauczka i nic więcej . Najlepsze jest to ,że największy badziew idze fajnie pokazać robiąc zdjęcie z odpowiedniej perspektywy.

Ale człowiek zawsze się uczy...


Nawiasem mówiąc często kupuje rzeczy , które mają kijowe zdjęcie - robię to na własne ryzyko - ale mając poświadczenie forumowicza z takim stażem to brałbym to za pewnik . Ale widać i tutaj są szuje.

Swego czasu zaryzykowałem na TABLICY Presidenta Granta za 200 zł ( zdjęcie do bani , liche jakości ) i o dziwo radio wymagało tylko lekkich poprawek rzędu 30 zł - i śmiga do tej pory w mobilu.
\
KiMCIO pisze:Zdjęcia do zadka...fakt. Można takich po prostu nie dopuszczac - takie moje zdanie.

A zachowanie klubowicza - w chwili wolnej składam wniosek o relegację.
JESTEM ZA - żeby za parę groszy du.y dawać - ŻENADA
Ostatnio zmieniony 2013-05-22, 20:23 przez SQ9RNU, łącznie zmieniany 3 razy.
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Hasan-Łódź pisze:Ankieta w tej sprawie to dobry pomysł.
Popieram. Niech ogół forumowiczów zdecyduje co i jak, by w przyszłości uniknąć takich sytuacji.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

DR-DM pisze:
Hasan-Łódź pisze:Ankieta w tej sprawie to dobry pomysł.
Popieram. Niech ogół forumowiczów zdecyduje co i jak, by w przyszłości uniknąć takich sytuacji.
dział giełda nazwiemy "PSIM TARGIEM"
ML145 +DNT Strato FM
Zablokowany

Wróć do „Sugestie, propozycje i błędy”