Zdjęcia w dziale GIEŁDA -> SPRZEDAM

Tutaj zgłaszajcie wszystkie wasze pomysły jak i zauważone błędy na forum. Jest to też miejsce do zgłaszania postów do działu FAQ.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

matti201, a ja uważam, że oboje jesteście winni zaistniałej sytuacji. Skoro zdjęcie było marnej jakości trzeba było prosić o lepsze. Jak spotkałeś się z odmową - zrezygnować z kupna. Przecież pisałeś, że to on zaproponował Ci sprzedaż, więc to jemu zależało, a jak zależało i nie miał by nic do ukrycia, to zrobił by lepsze zdjęcia tak? Trochę ograniczonego zaufania się przydaje...

To my kupując na giełdzie musimy dbać o to, by nas nie oszukano. Jeśli ktoś ma coś dobrego do sprzedania, to nie będzie przecież tego ukrywał. Czasami chęć zrobienia niezłego deal'a całkowicie usypia naszą czujność.
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

Lasmen pisze:Skoro zdjęcie było marnej jakości trzeba było prosić o lepsze.
Z tego co pisał matii to prosił.
Lasmen pisze:Jak spotkałeś się z odmową - zrezygnować z kupna.
W zamian był opis na którym została oparta decyzja o zakupie.
Lasmen pisze:Czasami chęć zrobienia niezłego deal'a całkowicie usypia naszą czujność.
Ale nie powinno zaślepiać sprzedającego chęcią zysku na nazwijmy to " koledze z tym samym hobby "
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

5. NA GIEŁDZIE PANUJE ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA. Administracja cb-forum.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sprzedawany/kupowany towar a zwłaszcza jeśli był on obarczony wadami technicznymi jak i prawnymi . Administracja cb-forum.pl nie ponosi również odpowiedzialności za zawierane transakcje pomiędzy użytkownikami.

........... tyle w temacie, odnośnie zdjęć pomyślimy ;-)
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

JAROCE pisze:W zamian był opis na którym została oparta decyzja o zakupie.
no i widzisz jak się skończyło poleganie na opisie. Punk widzenia zależy od punktu siedzenia i można spodziewać się, że to co dla sprzedającego jest torcikiem z wisienką, dla kupującego będzie kupą z pestką...
Nie bronię kolegi kajoj, bo faktycznie postąpił mało sympatycznie, ale matti201 rozpętał taką burzę jak by go okradli.
Wydaje mi się, że ten odosobniony przypadek nie jest wystarczającym pretekstem do tak zagorzałej dyskusji i jakiś mocno posuniętych zmian w dziale giełda. I takie jest moje zdanie. Na kilkadziesiąt jeśli nie kilka set transakcji jedna mało udana to nie tragedia, prawda?
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

Pytać pytać jeszcze raz pytać mało wyraźne zdjęcie to poprosić o wyraźne , każdy ma inna skale dla jednego 4+ to ta sama rzecz dla drugiego 2- tak że pytać pytać jeszcze raz pytać . Nie chcę tu nikogo bronić! kupujący zaufał fioletowym literą "gość nie od wczoraj na forum" fioletowy ocenił (jedna z możliwych wersji ) na szybko nie zobaczył dokładnie że za fajno to nie wygląda , a może dla niego fajno , i na koniec nie wyraźne zdjęcia spowodowały ten spór , mam nadzieje że nie zrobił tego specjalnie, ja bym nie wywalał tych brudów jeśli tak to można nazwać na forum tylko tel. , mail , pw itp wszystko można załatwić polubownie
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 246
Rejestracja: 2011-04-18, 21:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: majbiker »

Rafi pisze:5. NA GIEŁDZIE PANUJE ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA. Administracja cb-forum.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sprzedawany/kupowany towar a zwłaszcza jeśli był on obarczony wadami technicznymi jak i prawnymi . Administracja cb-forum.pl nie ponosi również odpowiedzialności za zawierane transakcje pomiędzy użytkownikami.

........... tyle w temacie, odnośnie zdjęć pomyślimy ;-)
Poprosić żeby gość na allegro towar wstawił i tam brudy prać.

Do kupowania są przeznaczone do tego celu portale aukcyjne , tam sprzedajesz drogo , a kupujesz tanio !
Po co tu zaśmiecać ?!
Jackson II ASC, Colorado 1800 Power
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Lasmen pisze:Skoro zdjęcie było marnej jakości trzeba było prosić o lepsze. Jak spotkałeś się z odmową - zrezygnować z kupna.
:!:

I tematu by nie było.
matti201

Post autor: matti201 »

Lasmen pisze: no i widzisz jak się skończyło poleganie na opisie. Punk widzenia zależy od punktu siedzenia i można spodziewać się, że to co dla sprzedającego jest torcikiem z wisienką, dla kupującego będzie kupą z pestką...
Nie bronię kolegi kajoj, bo faktycznie postąpił mało sympatycznie, ale matti201 rozpętał taką burzę jak by go okradli.
Wydaje mi się, że ten odosobniony przypadek nie jest wystarczającym pretekstem do tak zagorzałej dyskusji i jakiś mocno posuniętych zmian w dziale giełda. I takie jest moje zdanie. Na kilkadziesiąt jeśli nie kilka set transakcji jedna mało udana to nie tragedia, prawda?
kubaopp pisze:Pytać pytać jeszcze raz pytać mało wyraźne zdjęcie to poprosić o wyraźne , każdy ma inna skale dla jednego 4+ to ta sama rzecz dla drugiego 2- tak że pytać pytać jeszcze raz pytać . Nie chcę tu nikogo bronić! kupujący zaufał fioletowym literą "gość nie od wczoraj na forum" fioletowy ocenił (jedna z możliwych wersji ) na szybko nie zobaczył dokładnie że za fajno to nie wygląda , a może dla niego fajno , i na koniec nie wyraźne zdjęcia spowodowały ten spór , mam nadzieje że nie zrobił tego specjalnie, ja bym nie wywalał tych brudów jeśli tak to można nazwać na forum tylko tel. , mail , pw itp wszystko można załatwić polubownie
powtarzam jeszcze raz - w tej dyskusji chodzi o ustalenie jakiegoś minimalnego poziomu dla zdjęć na giełdzie , żeby zapobiec podobnym sytuacją , a nie o filozofowanie, czy mam o co robić zadymę, czy nie, czy zostałem oszukany, czy sam siebie oszukałem.


Wystawienie negatywnego komentarza po takiej transakcji jest "robieniem zadymy" i "praniem brudów" ?
Pomysł zamieszczania czytelnych zdjęć jest "daleko posuniętymi zmianami" ?


No po takich tekstach odnoszę wrażenie że komuś może zależeć żeby to wyglądało tak jak wygląda, żeby mógł sprzedawać szajs.
majbiker pisze: Poprosić żeby gość na allegro towar wstawił i tam brudy prać.

Do kupowania są przeznaczone do tego celu portale aukcyjne , tam sprzedajesz drogo , a kupujesz tanio !
Po co tu zaśmiecać ?!
to zamknąć dział giełda i tyle
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

moim zdaniem zdjęcia można weryfikować indywidualnie ciężko ocenić jakie zdjęcie będzie dobre , później będą takie sytuacje że nie zadowolony kupujący będzie winił opiekunów forum że wystawił takie ogłoszenie z takimi i takim zdjęciem
ML145 +DNT Strato FM
Młody

Post autor: Młody »

Prawda jest taka, że jak ktoś jest zwykłem gnojem to i tak znajdzie kruczek i sprzeda uszkodzoną tandete. I co mu zrobimy? dostanie ostrzeżenie na forum? Za miesiąc zniknie, ludzie powoli zapomną i tyle- Prawda Rafi?
Allegro i Policja też się lubi wypiąć na tego typu przypadki i nic z tym nie zrobimy.
Takie sytuacje po raz kolejny pokazują, że do klubu jest brany byle kto, bo chce... Forumowe rangi ida na dno widząc np Weteranów i opis tej grupy. Z klubem też nie lepiej, miał być bardziej "elitarny" i zmian nie widać. Poziom części klubu widać chociażby w tym temacie. Ciekawi mnie jedna rzecz, jak jesteście w kilku klubach i macie kilka znaków to z którego znaku wołacie?
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

............ ręce opadają :-/
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Młody pisze:Prawda jest taka, że jak ktoś jest zwykłem gnojem to i tak znajdzie kruczek i sprzeda uszkodzoną tandete. I co mu zrobimy? dostanie ostrzeżenie na forum? Za miesiąc zniknie, ludzie powoli zapomną i tyle- Prawda Rafi?
Allegro i Policja też się lubi wypiąć na tego typu przypadki i nic z tym nie zrobimy.
Takie sytuacje po raz kolejny pokazują, że do klubu jest brany byle kto, bo chce... Forumowe rangi ida na dno widząc np Weteranów i opis tej grupy. Z klubem też nie lepiej, miał być bardziej "elitarny" i zmian nie widać. Poziom części klubu widać chociażby w tym temacie. Ciekawi mnie jedna rzecz, jak jesteście w kilku klubach i macie kilka znaków to z którego znaku wołacie?
Tylko przyklasnąć .
Klubowicz zrobił z siebie szmatę za parę groszy . Ja bym za darmo nikomu nie dał takiego panela , a co dopiero handlować.
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Nie jest tajemnicą że kupuje się oczami. Inna sprawa jak w środku jest bałagan. Dla pewności zazwyczaj prosi się o dodatkowe fotki. Ja wystawiłem wzmak na sprzedaż bez fotek. Jest film kiepskiej jakości i treści. Będą chetni to zarzadają foto. Ktoś to dopuścił do publikacji.
Czy mam spodziewać się usunięcia ogłoszenia?
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

Młody pisze:którego znaku wołacie?
Z tego z którego się ma karty qsl; a ma się z cbf :-P
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Nie wiem czy to dobry pomysł - ale ograniczyłbym możliwość wystawianie sprzętu osobą, które mają jeszcze status "żółtodziób" - tak by uniknąć sytuacji że, ktoś zakłada konto na forum tylko po to by pozbyć się bubla.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Zablokowany

Wróć do „Sugestie, propozycje i błędy”