Raportowanie - modyfikacja

Tutaj zgłaszajcie wszystkie wasze pomysły jak i zauważone błędy na forum. Jest to też miejsce do zgłaszania postów do działu FAQ.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: Besserwisser »

Dałoby się dorobić możliwość pisania powodu raportu?
Krótkie uzasadnienie ułatwiłoby prace moderatorów,którzy nie musieliby domyślać się o co zgłaszającemu chodziło.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Post autor: bub »

Sam się zastanawiałem nad tym wiele razy. Bardzo dobry pomysł!
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Niue wiem czy skrypt to przewiduje ale pomysł jest dobry.
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
vedel
Posty: 78
Rejestracja: 2013-05-10, 09:37
Lokalizacja: KO04VB / Giżycko

Post autor: vedel »

Nie wiem jak wygląda raportowanie tu na forum, ale skrypt rozbudowanego raportowania z możliwością wpisania własnego powodu jest dostępny na phpBB2 by Przemo trzeba tylko doinstalować odpowiednią modyfikację
Mobil: SIRIO TURBO 5000 PL (dziurka) + CRE 8900 + DENSEI EC-2002 (t.KONEKTOR) + głośnik
Rezerwa: Alan 109 + DENSEI EC-2002 (t.KONEKTOR) + SIRIO TURBO 2000
Archiwum: Yosan JC-2204 + Sunker Elite CB 115
Awatar użytkownika
spinnaker
Posty: 242
Rejestracja: 2014-02-26, 09:27
Lokalizacja: Białystok

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: spinnaker »

Temat troszkę zbliżony do mojego zapytania więc napiszę tutaj.

Czemu po zaraportowaniu postów nie na temat nie są one usuwane przez moderatora? Mimo, że jestem tutaj może krótko, to zauważyłem że przez wiele wątków wielostronicowych ciężko idzie się przekopać aby znaleźć właściwe posty, odnoszące się do tematu wątku.

Ogólnie widzę, że moderacja działa dobrze, ale czy nie szkoda Wam mocy serwera, miejsca które zajmuje baza danych i czasu użytkowników spędzanego na odszukaniu odpowiedzi na ich problem? Podejrzewam, że mogłoby to ukrócić proceder zakładania coraz to nowszych wątków na ten sam temat.
JFK II V1 by Konektor / Harry III V2 by Konektor
Omega 27 / Titanium 1400
RSN4001A / ESP-12 / HFS-12
niuniek_84
Posty: 142
Rejestracja: 2014-04-28, 23:06
Lokalizacja: Toruń

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: niuniek_84 »

Mamy różne fora i różne zwyczaje ...

Przykładowo na elektrodzie za dopisanie postu z małym powiązaniem kończy się koszem, a pisaniem bez sensu ostrzeżeniem. Mamy też fora gdzie sami użytkownicy pilnują co częściowo tutaj się dzieje, jednak najczęściej zaczynamy rozmawiać o np. "modulacji" a kończymy na "oleju silnikowym", oczywiście pomiędzy rozmawiamy też o wczorajszej pogodzie.

Dość ciężko przekopać się przez wiele stron informacji wręcz czasem na czacie idzie coś więcej wyczytać jak z postów.

Niestety jeśli sami nie pomożemy moderatorom, to im czasu nie wystarczy na przeczytanie każdego naszego wpisu.
Mobil: President Grant II + Densei 2002 Konektor + podstawa Sirio Twin PL + SS1200 + Sirio Silver 100
Baza1: Stabo XF 5012 i Lincoln I + impuls 30A + SIRIO-827 5/8
Baza2 Aaronia Spectran NF-5035 i HF-6065 + Option 022 20dB + Hyper Log + EMC
Sprzedaż: Alan 42, Intek H-510, Canva 278, JFK2
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: cassiopeia »

niuniek_84 pisze:Niestety jeśli sami nie pomożemy moderatorom, to im czasu nie wystarczy na przeczytanie każdego naszego wpisu
dokładnie tak jest... gdyby każdy czytał temat i dopiero pisał post, a nie odpowiadał na post wyżej nie było by problemu. tymczasem z każdego tematu idzie zrobić syf. do tego jeszcze jak dojdą przepychanki to w ogóle nie chce sie tego czytać...
to forum jest specyficzne, jeśli chodzi o luz jaki na nim jest. nikt nikogo nie każe za małe nawet złamania regulaminu, dlatego jest jak jest. mnie odpowiada atmosfera odprężenia, ale jak będzie tak jak w ostatnich dniach to nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy na poczcie dzień w dzień odbierał maile o usuniętych postach,a raz w tygodniu dostawał pasek... ja tak nie chce... a WY :?:
więc dbajmy wszyscy o to co znajduje się w tematach i nie spamujmy byle gdzie. szanujmy innych wypowiedzi i nie negujmy innych wyborów.

dziękuję za uwagę...
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
spinnaker
Posty: 242
Rejestracja: 2014-02-26, 09:27
Lokalizacja: Białystok

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: spinnaker »

Nie chodzi mi o ostrzeżenia czy karanie. Chodzi mi tylko o czyszczenie wątków z postów nie na temat. Szukałem informacji o jednej antenie i w jednym z wątków na 6 stron to całe 3 nadają się do kosza, a informacji jak szukałem tak szukam dalej.

Jeśli chodzi o atmosferę luzu, to jestem jak najbardziej za.
JFK II V1 by Konektor / Harry III V2 by Konektor
Omega 27 / Titanium 1400
RSN4001A / ESP-12 / HFS-12
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: Raportowanie - modyfikacja

Post autor: alban »

cassiopeia pisze:
niuniek_84 pisze:Niestety jeśli sami nie pomożemy moderatorom, to im czasu nie wystarczy na przeczytanie każdego naszego wpisu
dokładnie tak jest... gdyby każdy czytał temat i dopiero pisał post, a nie odpowiadał na post wyżej nie było by problemu. tymczasem z każdego tematu idzie zrobić syf. do tego jeszcze jak dojdą przepychanki to w ogóle nie chce sie tego czytać...
to forum jest specyficzne, jeśli chodzi o luz jaki na nim jest. nikt nikogo nie każe za małe nawet złamania regulaminu, dlatego jest jak jest. mnie odpowiada atmosfera odprężenia, ale jak będzie tak jak w ostatnich dniach to nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy na poczcie dzień w dzień odbierał maile o usuniętych postach,a raz w tygodniu dostawał pasek... ja tak nie chce... a WY :?:
więc dbajmy wszyscy o to co znajduje się w tematach i nie spamujmy byle gdzie. szanujmy innych wypowiedzi i nie negujmy innych wyborów.

dziękuję za uwagę...
cass dobrze mówi, podchodzimy z szacunkiem do każdego i do każdej wypowiedzi. Bo forum jest po to, żeby pomóc innym, a nie go wysmiewać! Jak co niektórzy.
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: mariusz_1004 »

OK.
Teraz przeczytajcie swoje wypowiedzi... a następnie tytuł wątku i wypowiedź autora wątku.
Jak to ma się do siebie ;-) :?:
Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
Awatar użytkownika
spinnaker
Posty: 242
Rejestracja: 2014-02-26, 09:27
Lokalizacja: Białystok

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: spinnaker »

W dalszym ciągu piszę o raportowaniu i usuwaniu zbędnych postów z tematów, jak np. Twój. Jeśli moderator uważa, że nie pasuje treść do wątku to niech wydzieli do osobnego.
JFK II V1 by Konektor / Harry III V2 by Konektor
Omega 27 / Titanium 1400
RSN4001A / ESP-12 / HFS-12
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: mariusz_1004 »

Tak.
Tyle że autor pisał o wprowadzeniu możliwości powodu raportowania.
Jeśli ściśle trzymać się waszych argumentów to myślę że posty od 6 w dół są już co najwyżej luźno związane z tematem.

Nie twierdzę że źle piszecie :-)

Jednak gdyby ścisło trzymać się waszej argumentacji; robicie to z czym chcecie walczyć.

Sam napisałeś
Temat troszkę zbliżony do mojego zapytania więc napiszę tutaj.
Więc sam zauważyłeś że temat nie dotyczy tego o czym piszesz.
Większość osób myśli podobnie dlatego dochodzi do takich sytuacji.
Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
Awatar użytkownika
spinnaker
Posty: 242
Rejestracja: 2014-02-26, 09:27
Lokalizacja: Białystok

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: spinnaker »

Gdybym nie napisał tu, to stworzyłbym wątek o tytule np. "porządki z postami po raportowaniu". Więc stwierdziłem, że nie ma sensu tworzyć nowego niepotrzebnego tematu. Ale proponuje się skupić nad tym, o czym pisałem, a nie gdzie to napisałem.
JFK II V1 by Konektor / Harry III V2 by Konektor
Omega 27 / Titanium 1400
RSN4001A / ESP-12 / HFS-12
niuniek_84
Posty: 142
Rejestracja: 2014-04-28, 23:06
Lokalizacja: Toruń

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: niuniek_84 »

Co kol.Mariusz ma do postu 6 ?? ... wirtualny pstryczek w nos, a może kolega chce się publicznie pokłócić ??

Oczywiście żartuję i zdecydowanie Masz rację, że szybko temat zmienia swoją pierwotną treść.
Ostatnio często na forum w/w forma tekstu potrafiła doprowadzić do kłótni między użytkownikami.

Od wczoraj przeglądam kilka wątków i bardzo wyraźnie widać kilku:
- mieszaczy którzy w wielu wątkach sieją ferment
- podbijaczy co piszą byle co, tylko po to by podbić ilość postów
- dominatorów którzy jak się spotkają od razu robi się niezły kwas w poście

Propozycja Bass'a zdecydowanie dobrze sprawdza się na innych forach, a jeśli dodamy do tego obecność modów to mamy gwarantowaną szybką reakcję. Sam byłem modem przez dłuższy czas i wiem, że ludzie chętnie raportują, ponieważ nie chcą czytać o bzdurach, a oczekują konkretów. Dodatkowo zgłaszający otrzymywali punkty za aktywność - niestety zrodziło to kilku troli którzy nagminnie wykorzystywali raportowanie.
Mobil: President Grant II + Densei 2002 Konektor + podstawa Sirio Twin PL + SS1200 + Sirio Silver 100
Baza1: Stabo XF 5012 i Lincoln I + impuls 30A + SIRIO-827 5/8
Baza2 Aaronia Spectran NF-5035 i HF-6065 + Option 022 20dB + Hyper Log + EMC
Sprzedaż: Alan 42, Intek H-510, Canva 278, JFK2
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

Raportowanie - modyfikacja

Post autor: mariusz_1004 »

spinnaker, moja wypowiedź miała 2 cele.

1. Pokazać jak łatwo i niepostrzeżenie (nawet nie celowo) zmienić temat. I tak na prawdę jest to naturalną rzeczą na forach internetowych. Oczywiście w pewnych granicach, inaczej każdy wątek kończyłby się po kilku wypowiedziach. Nie da się ściśle trzymać tematu.

2. Idąc ŚCIŚLE twoim tokiem myślenia (przynajmniej tak Cię zrozumiałem). Tak powinieneś założyć nowy wątek.

Tak na prawdę to wszystko się ze sobą łączy. Każdy kto wg Ciebie zmienił temat wątku i czyj post powinien być usunięty, myślał tak samo jak ty.
Temat chyba podobny, po co zakładać nowy "niepotrzebny" temat. Napiszę tu
Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie, propozycje i błędy”