Cb-maniacy pomagają zwierzakom

Tutaj zgłaszajcie wszystkie wasze pomysły jak i zauważone błędy na forum. Jest to też miejsce do zgłaszania postów do działu FAQ.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Gośkowa
Posty: 132
Rejestracja: 2007-12-03, 19:37
Lokalizacja: JO94GJ / SQ2NUG

Post autor: Gośkowa »

Oczywiście Banner już jest i z góry popieram.
Agnieszka trzymam kciuki 8-)
BAZA ALAN 555 + mikrofon Pan DM-432 MT

sekju dijaks, sekju dijaks dis is poland stejszyn łan six-papa lima czarli bravo dostał w limo poszedł w tango.
aganieszka
Posty: 132
Rejestracja: 2007-10-19, 13:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aganieszka »

Nie dziekuje..bo nie chce zapeszyc a bardzo mi zalezy
Awatar użytkownika
Gwiazdor_1992
Posty: 442
Rejestracja: 2007-04-12, 12:54
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Gwiazdor_1992 »

Witam :!: Też "z całęgo serca" popieram tą akcje!! I życzę powodzenia.

Pozdrawiam!!
Gwiazdor :-)
VW Lupo 1.0 ALL
President Herbert I & Sirio ML
Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-03, 23:12

Post autor: Aleksandra »

Ja się wykończę nerwowo chyba kiedyś :-|
Schronisko w Orzechowcach- schronisko na końcu świata.
O schronisku w Orzechowcach:
http://interwencja.interia.pl/news?inf=1029934

Słowa wolontariuszki:

Nie oddaje to tego jak jest naprawdę. Nie czujecie tego fetoru gnijących odpadów rzeźnych, nie słyszycie lamentu zwierząt kiedy widzą jedzenie w naszych rękach i gryzią siatkę z głodu.... W tym momecnie schronisko jest odcięte od wiata. Jest zasypana cała droga, nie dostają z rzeźni jedzenia są zdani tylko na to co mają na miejscu, zapasy się kończą a to dopiero połowa zimy ..... W sobotę jedziemy z gotowym jedzeniem i zapasami na chociaż kilka dni. Uzbierałyśmy troszkę pieniędzy ale to kropla w morzu. Starmy się i robimy co możemy, zaczęła się walka medialna o schronisko. Ja wierzę, że nie pójdzie to na marne. Wyciągamy psiaki, nie jest łatwo bo wiele domów jest rozsiana po całej polsce ale na głowie stajemy i dowozimy psy przez całą Polskę. Wszystko byle by tylko je zabrać z tego dziadostwa do sprawdzonego domu. Już pojechało ponad 50, mam nadzieję tenm rok nie będzie gorszy.
Dziękuję za wsparcie, ja proszę abym została w imieniu Orzechowców zgłodzona do konkursu, wolę mieć nad wszystkim piecze pomimo, że ostatni złodziej schroiniskowy został wywalony. Ja na zimne dmucham.

Organizuję zbiórkę. Chcę kupić karmę w jakimś sklepie internetowym i wysłać do nich.
Kto pomoże :?: :-/
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Groza...

A jednocześnie zdaję sobie sprawę, że takich "schronisk" rozsianych po całej Polsce jest więcej...

Nie pomożemy wszystkim. Ale jeśli można uratować choćby jedno zwierzę - kota, psa, konia... to warto!

Kupienie karmy i wysłanie im jak najbardziej! Ale nie możemy tego robić indywidualnie. Koszty zjedzą pokarm [ :-) ] :-(...

Ola podaj nr konta na który można by wpłacać nawet małe sumy.

Niech każdy wpłaci 10 zł, 5 zł nawet...

Dzisiaj większość z nas ma konto z dostępem z internetu. Zróbmy akcję:
"Podarujmy schronisku końcówkę z konta".
Masz 1528 zł czy 372 zł... To prześlij te 8 czy 2 zł na rzecz schroniska...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-03, 23:12

Post autor: Aleksandra »

ya1, widzisz tylko ja wolę kupić karmę bo różni ludzie pracują w schroniskach i nie wiem czy rzeczywiście za te pieniążki psy będą miały kupioną jedzenie :-/
Dlatego wolałabym aby zebrać jakąś kwotę, kupić i poprosić sklep aby przesłał na wskazany adres.
ya1 pisze:Niech każdy wpłaci 10 zł, 5 zł nawet...
10zł to dla niektórych duża suma :-/ niech każdy da tyle ile może 2 zł nawet 1 zł to też będę wdzięczna. Ziarno do ziarnka ...

[ Dodano: 2008-01-03, 23:36 ]
ya1 pisze:Masz 1528 zł
Ja takich sum nie miewam na koncie :lol:
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Aleksandra pisze:Dlatego wolałabym aby zebrać jakąś kwotę, kupić i poprosić sklep aby przesłał na wskazany adres.
Co za Ćmok :lol: :-P :mrgreen:

Masz podać swoje konto i TY masz kupić karmę aby wyszło taniej!!!!!!

[ Dodano: Czw 03 Sty, 2008 23:39 ]
Aleksandra pisze:10zł to dla niektórych duża suma niech każdy da tyle ile może 2 zł nawet 1 zł to też będę wdzięczna. Ziarno do ziarnka
Dlatego:

Podarujmy schronisku końcówkę z konta :-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-03, 23:12

Post autor: Aleksandra »

ya1 pisze:Masz podać swoje konto
Ano właśnie, wolałabym aby ktoś inny podjął się zbiórki :-|

ya1, jeżeli byłbyś tak dobry to byłabym wdzięczna :mrgreen2:

[ Dodano: 2008-01-03, 23:42 ]
I jeszcze pytanie znacie jakiś fajny i jednocześnie najtańszy sklep internetowy z kamą ??
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Nie ma sprawy :-)

Tylko czy to może być prywatne konto?

Czy można utwożyć na szybko konto na te potrzeby? Musiałaby być to oficjalna fundacja?

Wie coś ktoś?

[ Dodano: Czw 03 Sty, 2008 23:45 ]
Działałem jeszcze nie dawno na giełdzie zoologicznej.

Popytam wśród znajomych...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-03, 23:12

Post autor: Aleksandra »

ya1, będziemy wpłacać na Twoje konto.
Zobaczymy zresztą co o tym wszystkim sądzą inni użytkownicy forum i czy będą mieli ochotę pomóc.
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Nie wiem, czy tak może być?

Przecież jak to będzie wyglądało z rozliczeniem? Takie konto musi być w każdej chwili do publicznego wglądu!

Czy z konta Medora to nie może iść? Jakieś subkonto? Nie znam się na tym.

Mamy w pracy niezłą księgową. Dowiem się czy coś poradzi.

No i naciągnę szefa na 1%.

[ Dodano: Pią 04 Sty, 2008 00:03 ]
Wyślij mi na maila prośbę o wpłatę!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-03, 23:12

Post autor: Aleksandra »

ya1, zanim utworzymy nowe konto itp czasu zejdzie a te psy i koty tam głodują i marzną :-|

A może poprosimy kogoś z administracji forum o pomoc w zbiórce :?:

[ Dodano: 2008-01-04, 01:05 ]
A tymczasem przypominam o możliwości przekazania 1% podatku.
Tu prezentuję taki ładny plakacik Medora :mrgreen2:

Obrazek

Podaję także link do druczku wpłaty:

http://swiattuszy.pl/druczek/schronisko.htm

[ Dodano: 2008-01-04, 11:46 ]
Witam Pani Aleksandro

Jestem wzruszona, tym, że poruszyła Panią sprawa Orzechowców. Ja naprawdę się cieszę, że wzrasta wśród ludzi świadomość tego miejsca ....
Pani Aleksandro w tym momencie dojazd do schroniska nie jest możliwy, jutro jedziemy z zakupioną karmą i gotowym jedzeniem aby nakarmić zwierzęta. W miarę możliwości ocieplić budy. Z dobrych wiadomości zabieramy dwa psiaki do nowych domów. Z potrzeb : w tym momencie KARMA, to priorytet. Ja zastanawiam się czy nie lepiej i pewniej będzie Pani przesłać karmę do nas, my ją zawieziemy do schroniska i oddamy w formie protokołu - prześlę go później do Pani jako potwierdzenie przekazania. Tak jak pisałam wcześniej, schronisko jest odcięte od świata, kiedyś taka sytuacja trwała dwa miesiące - nie wyobrażam sobie co będzie jeśli to się powtórzy. Wtedy doszło do tragedii. Najgorsze jest to, że do schroniska mamy 80 km w jedną stronę, ta droga i nasza praca nie pozwala być nam tak często jak chcemy :( raz w tygodniu to dla tych psów na tyle by przeżyć ale nie wiem czy zimą .... Bardzo się martwię co zastaniemy jak przyjedziemy na miejsce.

z wyrazami szacunku
Katarzyna Diuk

Ps. Jeśli zgodzi się Pani przesłać karmę do nas podam adres koleżanki, jeśli nie, to adres schroniska (nie wiem tylko czy ktoś tam dotrze).

[ Dodano: 2008-01-05, 00:50 ]
Jeżeli chce ktoś pomóc to serdecznie zapraszam na aukcję w portalu Świstak

http://www.swistak.pl/aukcje/3175265,Zb ... cach-.html
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Aleksandra pisze:Jeżeli chce ktoś pomóc to serdecznie zapraszam na aukcję w portalu Świstak
http://www.swistak.pl/aukcje/3175265,Zb ... cach-.html

Powtórzę bo temat się nie odświeżył i zginie w przeczytanych!

[center]Na aukcji kupujemy puszki karmy dla zwierzaków.
Ola je przekaże dalej.
[/center]


[ Dodano: Sob 05 Sty, 2008 01:14 ]
Jeśli ktoś nie ma konta:

Rejestracja trwa chwilę i są to naprawdę niewielkie formalności.

Te zwierzaki zasługują na szansę którą im damy!

Pomóżmy Olce im pomóc!

ya1 link musi zostać w tej formie w innej nie działa jako odnośnik ;-) temat przykleiłem na te chwile tutaj ale pomyślimy nad lepsza lokalizacją :mrgreen2:
Ostatnio zmieniony 2008-01-05, 13:44 przez ya1, łącznie zmieniany 11 razy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

Droga Olu !!!
Muszę Ci powiedzieć że kiedyś jak pierwszy raz tam pojechałem i to co zobaczyłem na własne oczy to tego nie da się opisać słowami żal strasznie ściska za serce, co jakiś czas woże tam jakąś karmę niestety jest to za rzadko no i za mało (jest to w miarę możliwości) z tego co mi wiadomo to zdarzają się ludzie którzy zachowują się podobnie jak ja ale jest nas zbyt mało ponieważ po rozmowie z pracującymi tam osobami zwierząt cały czas przybywa i jest to większa ilość przybywających jak osób chętnych do adopcji takiego zwierzęcia.
Udało mi się kiedyś namówić właściwie dwie osoby które miały w zamiarze nabyć pieska a było to zupełnie przypadkiem ażeby właśnie wzieły z tamtąd sobie czworonożnego przyjaciela, po rozmowie z jedną z nich po jakimś czasie stwierdziła że piesek jest strasznie wierny i poczciwy a napewno wdzięczny, więc wszystkich bym namawiał tu na takie adopcje poniewż jestem tu skłonny twierdzić że taki przygarnięty zwierzak więcej da z siebie przyjaźni niż sto snobistycznych rasowców z rodowodem.
A ludziom którzy biorą sobie szczeniaka (bo jets ładniutki i śliczniutki)a później wyrzucają na ulicę bo wyrósł i już jest "be" powiedziałbym aby się zastanowili nad tym co robią ponieważ wyrządzają im więlką krzywdę, właśnie w ten sposób one m.in. tam trafiają ponieważ dzwoni jakiś delikwent/ka że po okolicy błąka się jakiś zwierzak od paru dni i prosi schronisko o jego zabranie. Sam przygarnołem można powiedzieć z ulicy dwie suczki dokładnie które były skrzywdzone przez rękę ludzką a byli to ludzie napewno bez uczuć ponieważ jak można było wyrzucić cały miot szczeniąt w krzaki (tak było w przypadku jednej z moich suczek) w drugim przypadku przygarnołem poturbowaną suczkę która była zmarznięta, głodna i ze zdartą skórą na łapie (było to całkiem nie dawno jakiś miesiąc temu może ciut więcej nieistotne) wyleczyłem ją i została już u mnie w domu, i naprawdę jest bardzo wierna i nie "odstępuje mnie na krok" :).
A co do wypowiedzi P.Katarzyny Diuk
Pani Aleksandro w tym momencie dojazd do schroniska nie jest możliwy, jutro jedziemy z zakupioną karmą i gotowym jedzeniem aby nakarmić zwierzęta.
to zgadzam się w zupełności, o tej porze roku to z dojazdem do tego schroniska jest różnie.

Ja natomiast sam osobiście popieram twoją akcję i się do niej przyłanczam w postaci zakupu puszek z karmą na aukcji w świstaku , a innych namawiam gorąco również do tego jak i do adopcji zwierząt ze schronisk (nie koniecznie już z Orzechowiec) , jeśli się tylko zastanawiamy poważnie nad jakimś przyjacielem w postaci zwierzaka w domu.
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

no no rystom1, 20 puszek :-) jesteś człowiekiem o wielkim sercu,pozdrawiam
darek
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie, propozycje i błędy”