Nowa Grupa - Bydgoszcz

Tutaj zgłaszajcie wszystkie wasze pomysły jak i zauważone błędy na forum. Jest to też miejsce do zgłaszania postów do działu FAQ.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nowa Grupa - Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

Witam.
Proszę o stworzenie forum grupy regionalne - BYDGOSZCZ.
Za pomocą tego działu chciałbym umówić się z użytkownikami sprzętu z okolic w celu wymienienia opinii i porównania sprzętu w praktyce.
milan
Posty: 13
Rejestracja: 2008-07-26, 14:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: milan »

Witaj Piotrku ;-) .
Jestem tego samego zdania i zobaczymy co się da zrobić pozdrawiam Milan :->
president harry II+ colorado 1200+Sirio Turbo 5000+JFK II+PAN DM-432MT+President George+ Sadelta me3
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

można to robić i bez grupy... wg. mnie... kolejna grupa to kolejna wojna na forum, i ja osobiście jestem na nie... choć nie jestem przeciwnikiem grup, jestem przeciwnikiem sporów...
Obrazek
milan
Posty: 13
Rejestracja: 2008-07-26, 14:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: milan »

Może kolega Piotrek :-) żle to powiedział. Napewno chodzi mu o zlocik lub kontakt CB radiowców z Bydgoszczy :->
president harry II+ colorado 1200+Sirio Turbo 5000+JFK II+PAN DM-432MT+President George+ Sadelta me3
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

pietreksz, napisz właściwie o co ci chodzi.
Jeśli o grupę na forum to proszę poczytać regulamin dot. tworzenia grup na forum
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

kgb14 pisze:pietreksz, napisz właściwie o co ci chodzi.
Jeśli o grupę na forum to proszę poczytać regulamin dot. tworzenia grup na forum
Regulaminu Grup za pierwszym razem nie znalazłem bo jest głęboko schowany. Powinien być w głównym regulaminie lub w bezpośrednio w dziale "Grupy" a jest umieszczony w grupie "Zgierz-Łódź"

Po zapoznaniu się z regulaminem GR Nadal podtrzymuje swoją prośbę.

Chciałbym ożywić region Bydgoszczy pod względem CB.
Będzie można umówić się na jakieś lokalne testy itp.
Pogawędzić o tematach typu:
Najlepsze i najgorsze jadłodajnie, serwisy cb itp w regionie.
Omawianie wydarzeń regionalnych - np postęp budowy obwodnicy.
I tak można rozpisywać się bez końca o zaletach grupy regionalnej. (tu pozdrowienia dla milana :)

Nie rozumiem wypowiedzi kolegi maroosza:
maroosz pisze:można to robić i bez grupy... wg. mnie... kolejna grupa to kolejna wojna na forum, i ja osobiście jestem na nie... choć nie jestem przeciwnikiem grup, jestem przeciwnikiem sporów...
Jeśli uważasz, że można to zrobić bez grupy to proszę cię, wskaż jaki dział możemy zaśmiecać tematami typu "umówmy się na spotkanie w Bydgoszczy..." albo "Jaki warsztat polecacie w okolicy.." itp. Jeśli teraz każdy zacznie zaśmiecać forum takimi tematami z każdego miasta to nie wiem czy ktoś się w tym odnajdzie.

Nie rozumiem dlaczego uważasz, że kolejna grupa - "to kolejna wojna"?!?!
Nie wiem jakie są Twoje doświadzczenia na forach internetowych ale po to zostały one wymyślone, żeby wymieniać się poglądami na dane tematy, informacjami itd. Wiadomo, że wiąże się to też ze sporami ale po to chyba są moderatorzy, żeby nad tym panować.

Obecnie chciałbym się umówić z kimś z Bydgoszczy na porównanie zasięgu tych samych anten i obecnie muszę robić to prze PW i telefon.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

pietreksz pisze:Nie rozumiem dlaczego uważasz, że kolejna grupa - "to kolejna wojna"?!?!
bo kolego jesteś od dziś na forum - marosz jest od chyba roku a ja już ponad dwa lata i kolega marosz ma rację .

Co do stworzenia grupy skontaktuj się z adminem Markiem.
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

kgb14 pisze:
pietreksz pisze:Nie rozumiem dlaczego uważasz, że kolejna grupa - "to kolejna wojna"?!?!
bo kolego jesteś od dziś na forum - marosz jest od chyba roku a ja już ponad dwa lata i kolega marosz ma rację .

Co do stworzenia grupy skontaktuj się z adminem Markiem.
To, że na tym forum jestem od dzisiaj nie znaczy, że pierwszy raz w życiu. Udzielam się na wielu forach od wielu lat więc wiem, że takie grupy regionalne spełniają swoją rolę.


Dla utrzymania porządku można podzielić grupy wg województw, a następnie wg większych miast na prośbę zainteresowanych.
NP:
Kujawsko-Pomorskie:
- Bydgoszcz
- Toruń
- Włocławek

Tu macie przykład jak takie grupy się sprawdzają:
http://www.paintball.info.pl/forum/index.php?c=3
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

pietreksz, nie wątpię , że np paitbollu to sie sprawdza - tutaj jednak mam zdecydowanie mieszane uczucia - tutaj funkcjonowanie grup trochę inaczej działa .

Nie będę sie powtarzał - ja jestem przeciw powstaniu kolejnej grupy - uważam , że nasze zaangażowanie powinno iść w kierunku klubu ogólnokrajowego - co nie przeszkadza w regionalnych spotkaniach klubowych .

pietreksz, cieszę się , że chcesz coś zrobić dla forum - ale poznaj jego ,,klimaty'' wczytaj sie w tematy - poznaj ludzi ;-) :-D

Po jakimś pół roku jak pobędziesz to zobaczymy czy będziesz chciał nadal tworzyć grupę i czy wystarczy ci zapału .

Nie przeszkadza to oczywiście w tym aby napisał do Marka .

zresztą w zwiazku z Twoim postem wpadł mi pomysł do głowy ale to z administracja przedyskutuję
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

Kgb14 Wiadomo, że regionalna grupa ma służyć tylko tematom związanym z regionem a tematy ogólnie związane z cb na forum krajowym. Np: na regionalnym umawiamy się na testy a na ogólnym wrzucamy wyniki ;) - tego oczywiście musieli by pilnować moderatorzy.
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Znowu wraca temat Grup Regionalnych? :evill:
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

A może temat rozwiązać nieco inaczej... stworzyć np. dział "Twój Region" kierując się np podziałem województw czy cechami fizjograficznymi danej części polski. Wtedy osoby z danego regionu będą mogły bez problemu założyć temat w stylu "Bydgoszcz - spotkanie..." i doprowadzić do końca temat w realu.

Chodzi mi o maksymalnie szeroką formułę, a ten dział miałby jedynie służyć utrzymaniu porządku na forum. Ot taki pomysł z serii "wilk syty i owca cała..."

Aha... nie zapomniałem, że funkcjonują "Grupy Regionalne", ale popieram zdanie kgb14, w tej sytuacji rozważałbym likwidację tego działu i przeniesienie postów do nowego.

JanC, rozumiem Twoje "wątpliwości" ale spróbujmy wypracować satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie, bez jednoczesnego wprowadzania sztucznych podziałów na "tych" i "tamtych"... ;-)
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

aixen pisze:A może temat rozwiązać nieco inaczej... stworzyć np. dział "Twój Region" kierując się np podziałem województw czy cechami fizjograficznymi danej części polski. Wtedy osoby z danego regionu będą mogły bez problemu założyć temat w stylu "Bydgoszcz - spotkanie..." i doprowadzić do końca temat w realu.

Chodzi mi o maksymalnie szeroką formułę, a ten dział miałby jedynie służyć utrzymaniu porządku na forum. Ot taki pomysł z serii "wilk syty i owca cała..."

Aha... nie zapomniałem, że funkcjonują "Grupy Regionalne", ale popieram zdanie kgb14, w tej sytuacji rozważałbym likwidację tego działu i przeniesienie postów do nowego.

JanC, rozumiem Twoje "wątpliwości" ale spróbujmy wypracować satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie, bez jednoczesnego wprowadzania sztucznych podziałów na "tych" i "tamtych"... ;-)


Nic dodać nic ująć
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

aixen pisze:A może temat rozwiązać nieco inaczej... stworzyć np. dział "Twój Region" kierując się np podziałem województw czy cechami fizjograficznymi danej części polski. Wtedy osoby z danego regionu będą mogły bez problemu założyć temat w stylu "Bydgoszcz - spotkanie..." i doprowadzić do końca temat w realu.

Chodzi mi o maksymalnie szeroką formułę, a ten dział miałby jedynie służyć utrzymaniu porządku na forum. Ot taki pomysł z serii "wilk syty i owca cała..."

Aha... nie zapomniałem, że funkcjonują "Grupy Regionalne", ale popieram zdanie kgb14, w tej sytuacji rozważałbym likwidację tego działu i przeniesienie postów do nowego.

JanC, rozumiem Twoje "wątpliwości" ale spróbujmy wypracować satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie, bez jednoczesnego wprowadzania sztucznych podziałów na "tych" i "tamtych"... ;-)
i to jest słuszna koncepcja! :) Gotów jestem przystać na takie rozwiązanie.
Trzeba tylko ustalić, żeby tytuły tematów zaczynać od nazwy miasta, np:
Bydgoszcz - jakiś tam temat regionalny...
pozwoli to na szybkie wyszukiwanie tematów w/g miast.
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

aixen, bardzo ciekawy pomysł ;)
pietreksz pisze:Nie rozumiem wypowiedzi kolegi maroosza:
kgb14, już wyjaśnił ;)
pietreksz pisze:Jeśli uważasz, że można to zrobić bez grupy to proszę cię, wskaż jaki dział możemy zaśmiecać tematami typu "umówmy się na spotkanie w Bydgoszczy..." albo "Jaki warsztat polecacie w okolicy.." itp. Jeśli teraz każdy zacznie zaśmiecać forum takimi tematami z każdego miasta to nie wiem czy ktoś się w tym odnajdzie.
Jeśli chodzi o spotkania np.:
viewforum.php?f=13

Jeśli chodzi o warsztaty serwisy np.:
viewtopic.php?t=3267&highlight=serwisy

wiem że to może nie być satysfakcjonujące że tak odgórnie sceptycznie mogło by się wydawać temperujemy twoją chęć tworzenia, ale słowo daję oparte jest to na doświadczeniach w których naprawdę fajni ludzie weszli w spory i co po niektórych nie ma z nami już... dodam że też kiedyś chciałem zrobić grupę regionalną podobnie jak i Ty :) stąd wiem co mówię...

może właśnie rozwiązanie które podsunął aixen, będzie optymalne??
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie, propozycje i błędy”