Fotografie w postach

Tutaj zgłaszajcie wszystkie wasze pomysły jak i zauważone błędy na forum. Jest to też miejsce do zgłaszania postów do działu FAQ.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
majkel21
Posty: 152
Rejestracja: 2009-12-01, 17:44
Lokalizacja: Opole

Fotografie w postach

Post autor: majkel21 »

Moją propozycją jest wklejanie zdjęć w rozdzielczości 800x600. Małe obrazki w postach utrudniają oglądanie, trzeba nieraz je klikać by się otwarły w większej rozdzielczości, a jak się już otworzą, to w maksymalnych rozmiarach co już w ogóle nic nie widać i trzeba najlepiej zdjęcie na dysku zapisywać, żeby normalnie je oglądać... Czyż nie lepiej wyglądałyby większe fotografie w takich wątkach jak ten?
viewtopic.php?t=6600
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Marcin pisze:wklejamy je z zewnętrznego serwisu.
i miniatura na forum .

Amen.
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kris_k3
Posty: 121
Rejestracja: 2009-11-26, 23:11
Lokalizacja: Opole

Post autor: kris_k3 »

Wydaje mi się, że majkel21 miał na myśli, by zmniejszyć fotografie do rozdzielczości 800x600, wysłać na zewnętrzny serwer, a potem dopiero wkleić miniaturę na forum.

Bo faktycznie. Klikając na miniature otwiera się okno z rozdizelczością zdjęcia 1900x1200. Lepiej jak użytkownik zmieni rozmiar a później wrzuci na serwer.
VW polo (2000) - TTI 881 + Sirio ML 145 + 16cm magnes + KLS 120
Awatar użytkownika
majkel21
Posty: 152
Rejestracja: 2009-12-01, 17:44
Lokalizacja: Opole

Post autor: majkel21 »

Chodzi mi o to żeby fotki w galeriach były mniej więcej takiego rozmiaru co znacznie ułatwia przeglądanie zdjęć w postach
Obrazek

bo takie miniaturki które trzeba powiększać są uciążliwe... :/
Obrazek

Tutaj akurat widać co jest na obrazku, ale na fotkach z instalacji CB niekoniecznie, stąd moja sugestia zmian :)
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

majkel21 pisze:a jak się już otworzą, to w maksymalnych rozmiarach co już w ogóle nic nie widać i trzeba
u mnie w Operze taki problem rozwiązuje jedno kliknięcie na ikonkę "Dopasuj do szerokości" i wszystko cacy widać...
majkel21, chyba ma na myśli by te miniaturki były większe jak wyżej...
dla mnie osobiscie , wole jak jest normalnie duże zdjęcie na forum. Mam wolny internet 640kb, czasem trochę wolno się wyświetla... ALE jak mam wchodzić/klikać z miniaturki na docelową stronę ze zdjęciem to wolę już nie wchodzić na tą dolelową stronę...
Imageshack otwier mi się zbyt wolno,najwolniej z tutaj spotykanych... fotosik.pl również jakoś wolno ale lepiej... inne strony z fotkami już szybciej...

reasumując osobiste wywody ;-)
wolałbym większe foto

jak
Obrazek
niż miniaturkę...

duże foto nawet super rozmiaru i jakości bezpośrednio na stronie forum też mi nie przeszkadza... nikt tu mnie nie goni by takie foto szybko się otworzyło... bardzo przydatna jest Przeglądarka OPERA, chyba samoistnie też dopasuje rozmiar foty... :-P
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
majkel21
Posty: 152
Rejestracja: 2009-12-01, 17:44
Lokalizacja: Opole

Post autor: majkel21 »

domino.pl pisze: majkel21, chyba ma na myśli by te miniaturki były większe jak wyżej...
dla mnie osobiscie , wole jak jest normalnie duże zdjęcie na forum. Mam wolny internet 640kb, czasem trochę wolno się wyświetla... ALE jak mam wchodzić/klikać z miniaturki na docelową stronę ze zdjęciem to wolę już nie wchodzić na tą dolelową stronę...
Imageshack otwier mi się zbyt wolno,najwolniej z tutaj spotykanych... fotosik.pl również jakoś wolno ale lepiej... inne strony z fotkami już szybciej...

reasumując osobiste wywody ;-)
wolałbym większe foto
Dokładnie
Awatar użytkownika
qrs
Posty: 252
Rejestracja: 2009-12-27, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: qrs »

domino.pl pisze:u mnie w Operze taki problem rozwiązuje jedno kliknięcie na ikonkę "Dopasuj do szerokości" i wszystko cacy widać...
dla FF jest dodatek o nazwie Image Zoom
[ Alinco DR-135DX | Sirio Ŧurbo 5000 ]
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Fotografie w postach

Post autor: Hasan-Łódź »

majkel21 pisze:Moją propozycją jest wklejanie zdjęć w rozdzielczości 800x600. Małe obrazki w postach utrudniają oglądanie, trzeba nieraz je klikać by się otwarły w większej rozdzielczości, a jak się już otworzą, to w maksymalnych rozmiarach co już w ogóle nic nie widać i trzeba najlepiej zdjęcie na dysku zapisywać, żeby normalnie je oglądać... Czyż nie lepiej wyglądałyby większe fotografie w takich wątkach jak ten?
viewtopic.php?t=6600
Moim zdaniem priorytetem na forum powinna być czytelność, wklejanie dużych zdjęć drastycznie ją zmniejsza - kto chce, to sobie kliknie i po sprawie. Tak jak jest teraz jest dobrze wg mnie.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
majkel21
Posty: 152
Rejestracja: 2009-12-01, 17:44
Lokalizacja: Opole

Re: Fotografie w postach

Post autor: majkel21 »

Hasan-Łódź pisze:Moim zdaniem priorytetem na forum powinna być czytelność, wklejanie dużych zdjęć drastycznie ją zmniejsza - kto chce, to sobie kliknie i po sprawie. Tak jak jest teraz jest dobrze wg mnie.
A moim zdaniem właśnie czytelność byłaby gdyby zdjęcia były większe :) Są one tylko w galeriach, więc przeglądanie ich byłoby lepsze jakby były większe, na pewno szybciej by się przeglądało. Jeśli administracja się zgodzi na zmiany, można zrobić ankietę kto jest za większymi zdjęciami w galerii, kto nie, niech lud zdecyduje :P pozdro ;)
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

większych niż miniaturka a nie oryginalnych rozmiarów, masz chyba na myśli...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
majkel21
Posty: 152
Rejestracja: 2009-12-01, 17:44
Lokalizacja: Opole

Post autor: majkel21 »

domino.pl pisze:większych niż miniaturka a nie oryginalnych rozmiarów, masz chyba na myśli...
Tak jest, tak jak to wyżej wyjaśniłem na walkerze
Awatar użytkownika
kris_k3
Posty: 121
Rejestracja: 2009-11-26, 23:11
Lokalizacja: Opole

Post autor: kris_k3 »

Jestem za tym by zdjęcia wklejane w posty były większe. Nie było by potrzeby klikania i oczekiwania na to aż zdjęcie otworzy się w nowej karcie.

Co do czytelności to powinna się poprawić.

Większe zdjęcia wklejane do postów są jak najbardziej trafną inicjatywą na przyszłość :-)
VW polo (2000) - TTI 881 + Sirio ML 145 + 16cm magnes + KLS 120
Awatar użytkownika
BASTIAN
Posty: 510
Rejestracja: 2007-01-23, 16:27
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: BASTIAN »

Ale przecież chodzi o to,by większe zdjęcia niepotrzenie nie zajmowały miejsca na serwerze na którym jest forum :!:
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Marcin pisze:BASTIAN, dziękuję i na tym dyskusję zamykam.
nareszcie .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Sugestie, propozycje i błędy”