Co by się jeszcze przydało / co zmienić , dodać , usunać ?

Tutaj zgłaszajcie wszystkie wasze pomysły jak i zauważone błędy na forum. Jest to też miejsce do zgłaszania postów do działu FAQ.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Patriko
Posty: 541
Rejestracja: 2010-10-02, 20:54
Lokalizacja: JO82XH

Post autor: Patriko »

cassiopeia pisze:a ja chciałem spytac dlaczego jest zmniejszona ilość nie przeczytanych postów :?: :evil:
Też to zauważyłem, do 500set postów :-/
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-19, 21:57
Lokalizacja: Debno
Kontakt:

Post autor: woyd »

Witajcie,

Chciałbym wrócić do tematu podpięcia forum pod Tapatalk. Czy coś się zmieniło w tym temacie od września? To by naprawdę ułatwiło wielu ludziom życie, zwłaszcza, że technologie mobilne wkraczają e wiele dziedzin życia.

Tapatalk daje napawdę duży komfort w korzystaniu z forum, zwłaszczagdy spędza się godziny w drodze do i z pracy.

Z góry dzięki
woyd
Cobra 75 WX ST / Sirio AS-100
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

woyd pisze:Chciałbym wrócić do tematu podpięcia forum pod Tapatalk
............ sprawa w toku ;-)
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-19, 21:57
Lokalizacja: Debno
Kontakt:

Post autor: woyd »

Brzmi dobrze ;-)
Cobra 75 WX ST / Sirio AS-100
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Witam,

Czy można było by zwiększyć limit nie przeczytanych postów do 1000 ??

Obecny limit jest uciążliwy biorąc pod uwagę ilość postów pisaną przez użytkowników w ciągu doby ?
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

dać się da, tylko na pewno obciąży to znacząco serwer.
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

Kilobajt pisze: Obecny limit jest uciążliwy biorąc pod uwagę ilość postów pisaną przez użytkowników w ciągu doby ?
Wystarczy aby było pilnowana rzeczowość odpowiedzi a ilość postów znacząco spadnie.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Na chwile obecną, nie będzie żadnych zmian (prócz wtyczki Tapatalk). Chodzi o płynność/bezawaryjność działania i koszta utrzymania (liczba trzycyfrowa na miesiąc).
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

noid pisze:dać się da, tylko na pewno obciąży to znacząco serwer.
Proponuje zmienić skrypt lub serwer. Czuje że to jest wąskim gardłem (lub tanią wymówką).
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7808
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Wymiana serwera bądź skryptu forum dla tak mało istotnego postulatu (wg mnie) jest mało rozsądna. Mogę się mylić, poprawcie mnie.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

Hasan-Łódź pisze:Wymiana serwera bądź skryptu forum dla tak mało istotnego postulatu (wg mnie) jest mało rozsądna. Mogę się mylić, poprawcie mnie.
Muszę przyznać rację zmiana skryptu lub serwera lub jak kto woli wszystkiego naraz z takiego powodu jest bezsensu, dodając fakt, że ktoś za to musi zapłacić.
drakomp pisze:Wystarczy aby była pilnowana rzeczowość odpowiedzi a ilość postów znacząco spadnie.

Jak już pisałem powyżej - to wystarczy aby za 3 dni nie było ponad 500 postów. A na razie jest 1 nie do końca sprecyzowane pytanie i 8 odpowiedzi o sprecyzowanie pytania a kolejne 8 z chybił trafił odpowiedziami. [/quote]
Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

Post autor: yaszczur »

drakomp pisze:Wystarczy aby było pilnowana rzeczowość odpowiedzi a ilość postów znacząco spadnie.
Jestem za, druga sprawa to pilnowanie nazewnictwa tematów... Nawet jeśli ktoś ma problem, który przynajmniej w części został już poruszony, to powinien podpinać się do podobnych wątków a nie zakładać nowe do tego z nic nie mówiącym tytułem, albo samą marką/modelem tego czego dotyczy. Niech "góra" bardziej tego pilnuje :) Zarejestrowałem się niedawno, ale forum śledziłem jakiś czas jako gość i trochę poraża mnie chaos w wątkach, ciężko znaleźć konkretny. Sam jestem modem, więc może też dlatego to aż tak bardzo razi.
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-19, 21:57
Lokalizacja: Debno
Kontakt:

Post autor: woyd »

Drodzy Admini, co z tym Tapatalkiem ?? Uruchomienie tej opcji nie wymaga chyba aż tyle czasu ???
Cobra 75 WX ST / Sirio AS-100
Awatar użytkownika
lubicz1
Posty: 304
Rejestracja: 2009-06-28, 20:07
Lokalizacja: KN09VQ
Kontakt:

Post autor: lubicz1 »

Tapatalk to jest raczej szybki do instalacji dodatek.
Zmiana skryptu nie ma sensu, no chyba że na komercyjny vibulletin - chociaż i ten ma swoje +/-
Co do serwera to przerabiałem wiele hostingów z racji wykonywanego zawodu. Obecnie siedzę na mydevil.net i nigdzie tak szybko nie ucieknę, można łatwo dograć brakujące usługi, interpretery php bardzo szybkie no i jakość usług bez zarzutu. Jak coś mogę pomóc/pogadać na te tematy na PW.

Odnośnie obciążenia serwera to wiele można poprawić, na szybko polecam:
http://tnij.org/uka1
http://tnij.org/uka4

Co do informacji o ilości nieprzeczytanych postów to jest to wkurzające. Nie można tego jakoś wyłączyć lub zrobić czegoś innego? To wyskakujące okno doprowadza pewnie wielu ludzi do szału.

Co do pilnowania porządku to sprawa jest trudna. Faktycznie może mamy tu czasem chaos pod względem braku moderacji postów (bzdury w treści) lub pytaniami o to sam po raz n-ty. Ale z drugiej strony czy mamy być drugą elektrodą? Co temat to jest tam 2-3 upomnienia z cytowaniem regulaminu- obsesja jakaś. Czasem nie wiem jak mam tam pisać :D
KPO DX5000 v6 [mod] + FD2060 [mod] + Sirio T3 27 / Sirio Flex Log 4
161ZT521
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

Mam taką propozycję, żaby nie mnożyć tematów typu co kupić za 100, co za 150, co za 250, a co za 255. A jakie radio do fiata a jakie do seata.. Jeden temat co kupić i ewentualne nowe posty w nim. A tak jest 100 takich samych pytań i 100 odpowiedzi typu Yosan i ML. Odpowiedni zapis w regulaminie i egzekwowanie go.

Taka moja sugestia.
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie, propozycje i błędy”