Obszerny test mikrofonów

Tutaj zgłaszajcie wszystkie wasze pomysły jak i zauważone błędy na forum. Jest to też miejsce do zgłaszania postów do działu FAQ.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

enzo2211
Posty: 12
Rejestracja: 2009-12-03, 11:59
Lokalizacja: Gidle

Post autor: enzo2211 »

A że tak zapytam kiedy dokładnie był by ten test?? Bo może pojadę... ciekaw jestem jak to wypadnie. ;-)
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

enzo2211, test odbędzie się na ogólnopolskim zlocie w Iłkach Termin 25.06.2010 -27.06.2010 - 3 dni

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

To ja dodam, że czekam z niecierpliwością na wyniki waszego testu ;-)
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
greorg
Posty: 94
Rejestracja: 2008-12-07, 20:26
Lokalizacja: SDL

Post autor: greorg »

Mam taką sugestie nagrywając mikrofony, używajcie wyjścia na zewnętrzny głośnik łączcie je z wejściem w kamerze dyktafonie czy innym sprzęcie do nagrywania, da to na na pewno lepszą jakość a wystarczy kabelek jack mono - jack mono lub jack mono- czincz. Tylko troszkę więcej roboty a różnice między mikrofonami będą wyraźniejsze i łatwiejsze do wychwycenia.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

greorg, tylko że to nie daje dźwięku odsłuchu z radia... a odsłuch przetworzony o drazu na postać cyfrową... My zrobiliśmy to inaczej....

Test nie był obszerny....prawie wszyscy co się deklarowali dali brzydko mówiąc D...y... Ale nie zmienia to faktu że zrobiliśmy kameralny test (Wybraliśmy bardziej popularne mikrofony z okolic średniej półki) mający wychwycić który mikrofon daje jaką barwę... Nie badaliśmy pod kątem wzmocnienia i głośności modulacji... Takie badanie jednak zostanie wykonane prawdopodobnie we Wrześniu. Jedak bliżej określonego terminu jeszcze nie znamy.


Wyniki Testu niebawem.
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Marosz prawda , szczera prawda.


Dodam tylko , że mimo wszystko poza barwą było czuć który jest głośniejszy a który nie i tak na prawdę zgodnie z przewidywaniami okazało sie ,ze mik należy wybierać pod własną barwę głosu. :-D
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

kgb14 pisze:mik należy wybierać pod własną barwę głosu
No bez przesady - mam przebierać w 100 mikrofonach aby tobie podobała sie moja barwa głosu z mojego mikrofonu?

Ważne jest wzmocnienie, czy dobrze pracuje i modulator w radiu.

A czy barwa głosu rozmówcy nie zależy tez od tego czy mikrofon posiada echo czy nie?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

JanC pisze:No bez przesady - mam przebierać w 100 mikrofonach aby tobie podobała sie moja barwa głosu z mojego mikrofonu?
Nie, możesz sobie zostawić seryjny.
JanC pisze:Ważne jest wzmocnienie, czy dobrze pracuje i modulator w radiu.
A mikrofon bez wzmocnienia pracuje źle?? i co znaczy dobrze pracuje??
JanC pisze:A czy barwa głosu rozmówcy nie zależy tez od tego czy mikrofon posiada echo czy nie?
W odsłuchu tak, o ile jest ono włączone...
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

maroosz pisze:i co znaczy dobrze pracuje?
Brak przesterowania,a nie tak jak to było w KPO Jarkowym w pierwszym teście.
maroosz pisze:A mikrofon bez wzmocnienia pracuje źle?
Jeżeli masz na myśli oryginalny jaki jest w radiu to na pewno pracuje dobrze, ale jak masz np. EC-2018 i słaba bateria albo wkładka wypadła ze swego gniazda to modulacja jest zniekształcona, jeżeli wkładka jest "zapluta" lub przegrzana podczas lutowania to też na nic się da większe wzmocnienie.

I mało jest mikrofonów ze wzmocnieniem z wkładką elektretową, które wiernie przenoszą naturalna modulację mówiącego. Pod tym względem wkładki dynamiczne są lepsze.

I ie zrobiliście testów z wyłączonym echem w mikrofonach.

Jola - EC-2018 z twoją modulacją ładnie brzmi.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

No to ja dorzucę swoje trzy grosze w tej dyskusji która mi sie na razie podoba bo jest jak na nasze forum dość merytoryczna :mrgreen:

1. Faktycznie - nikt nie pomyślał aby zapiac seryjny mikrofon do walkera :oops: Chyba też nikt takowego nie miał :-P
2. Mi też jeśli chodzi o głośność mojej barwy dźwięku najbardziej do gustu przypadł EPM EC-2018 . Natomiast najbardziej naturalny z niewielkim pogłosem podoba mi sie jednak Kpo - nm- 452 .
3. Janek ma racje też w kwestii innej - faktycznie to wypadł test walkera - jak pracuje z konkretnymi mikami - może być np. tak że EPM EC-2018 z walkerem będzie działał super a z A-28 będzie porażka - tego nie wiemy .
4. Radyjek mieliśmy znacznie więcej niż było ludzi...... bez komentarza .
5. Można było zrobić przejściówki na wiecej radyjek - ale obawiam sie , ze lutowania byłoby tyle samo albo i wiecej - przecież miki też były zapięte na różne radia i trzeba by było przelutowywać wtyczkę przejściówki ;-)
6. Faktycznie mój głos jest chyba nie najlepszy do testów - potrzebny jest chyba bardziej łagodny .
7. Najwięcej problemów sprawiał mik FD 2060 - zwłaszcza jeśli ktoś ma głośnik zewnętrzny - bardzo ciężko ustawić.
8. Odniosę się do uwagi dot. wzmocnienia i echa . Wzmocnienia z tego co mi wiadomo były ustawione na max w każdym - natomiast echa - o tyle o ile - znaczy dość min - tak jak ja miałem ustawione w moim minimalne echo - tak aby było - wiec można powiedzieć , że było sprawiedliwie :mrgreen:
9. Ostatnie ---- ja nadawałem zawsze z tej samej odległości od ust - starałem się zwrócić na to uwagę .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Co się martwicie, początki są zawsze trudne. Wiem to po naszym teście. Szkoda, że akurat zlot wypadł w moje urodziny, pewno podzieliłbym się swoimi uwagami.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

kgb14 pisze:4. Radyjek mieliśmy znacznie więcej niż było ludzi...... bez komentarza .
tak tylko przelutowywanie wtyków zajęło by cały dzień... (znów się upomnę o moje przejściówki... które uznaliście za niepotrzebne :mrgreen: )
kgb14 pisze:5. Można było zrobić przejściówki na wiecej radyjek - ale obawiam sie , ze lutowania byłoby tyle samo albo i wiecej - przecież miki też były zapięte na różne radia i trzeba by było przelutowywać wtyczkę przejściówki ;-)
Wystarczyło by odgórnie określić radia np. Alan 87, Lincoln, Uniden.
I Każdy wcześniej w domu przygotował po 3 przejściówki... ew. powtarzające się kombinacje wcześniej ustalić i podzielić...
kgb14 pisze:6. Faktycznie mój głos jest chyba nie najlepszy do testów - potrzebny jest chyba bardziej łagodny .
Głos, głosowi nie równy, myślę że dobrze było by zrobić przynajmniej dla 4 barw głosu...
3 męskie i Jola znów ;) to raptem 20 sekund mówienia więcej...ale trzeba obrać głosy: niski, średni, i sopranowy... takie typowe...

kgb14 pisze:9. Ostatnie ---- ja nadawałem zawsze z tej samej odległości od ust - starałem się zwrócić na to uwagę .
Ty tak ale po przeanalizowaniu testów Joli ten mikrofon często oddalał się od ust..



Mamy potencjał, Ja jeszcze myślę że jakość odsłuchu jest dobrze obrana i mamy bez dużych zniekształceń faktyczny odsłuch radiowy...
Obrazek
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Chłopaki to teraz można wziąć Karolę do testów bo ma bardziej sopranowy głos bez chrypki.
marooszowaty jak będziesz wiedział czy jedziesz we wrześniu na kolejny zlot (czy jak to nazwał) to będziemy do tego czasu w domu robić przejściówki.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

pamięci w kompie dużo ;) wszystko zależy od waszej cierpliwości i chęci... Ja tak jak pisałem wymagam tylko wielu mikrofonów... może do tego czasu dorobię się czegoś więcej niż EPM''a... i fajnie było by jakieś bazowniki posprawdzać...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie, propozycje i błędy”