KAMERA SAMOCHODOWA

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: Speed »

Bartek048 pisze:Ile wam trzyma wbudowana bateria w G1WH? U mnie ledwo 10 sekund...
Czyli wszystko w porządku :-D
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: poweredge »

Witam .

Zapytam się w tym temacie . Chciałem nabyć rejestrator oparty na konstrukcji G1WH . Niestety problem jest ich zasilanie (ładowarki) fabryczne , powodują zakłócenia w CB Radiu . Sprawdzałem dwa modele DVR- 600 i DVR -900 lecz w obu przypadkach była to ta sama ładowarka :-(

Czy ktoś z kolegów posiada obecnie jakąś ładowarkę sprawdzoną która nie generuję zakłóceń i na dzisiejsze czasy są do kupienia gdzieś bez problemu w sklepie (model , producent)
....
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: maraft1 »

Ja zamontowałem u siebie ładowarkę Nokia DC-20. Wtyk od kamery przerobiłem na USB i ładnie działa nic nie zakłóca.
]
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: poweredge »

maraft1,

Dzięki za sugestię, zainteresuję się tym modelem . Nawet na filmiku Kolega prezentuję jak badziewne może być tanie zasilanie ... Trochę przynudza ale widać o co chodzi ... Tu przypadek zakłócania radia FM i też poleca Nokie DC-20

https://www.youtube.com/watch?v=8m5R8HCYlsQ" onclick="window.open(this.href);return false;
....
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: Bartek048 »

Nokia DC-20. Mam 2 sztuki i jest super. G1WH odpuść ;) Ile ja walczyłem z tym dziadostwem, nie działa na każdym kablu USB, ile ja kombinowałem żeby do tego dojść, poprawnie działa na oryginalnym kablu BlackBerry. Sprzedawca też gówno wie o tym sprzęcie, od razu wymienili mi na nową która działałą tak samo. Idź do euro i tam coś kup, ja poprzednio miałem Prestigio 515 które po 14 miesiącach padło, w Euro zwrócili mi pieniądze. Jak G1WH mi padnie to sprzedawca z pcimia dolnego zrobi wszystko żeby mnie wyrolować.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: poweredge »

Bartek048 pisze: G1WH odpuść
Kurcze myślałem że to jest najlepsze rozwiązanie w klasie do 200 zł ... W Euro właśnie jest kamerka na bebechach G1WH sprawdzałem ją właśnie i oprócz siejącego zasilacza nie można się zbytnio do czego doczepić . Te mniejsze kamerki mają wejście już microUSB to z kablami nie powinno być problemu w dodatku w komplecie jest dosyć długi kabel microusb-USB .

Muszę tylko znaleźć sensowną ładowarkę ;-)
....
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Re: KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: maraft1 »

Ja mam NavRoad my cam HD. Działa fajnie, i w upały i w zimie działa. Filmy w nocy czytelne. Co do ładowarki to kiedyś też kupiłem taki badziew 2x usb i już nawet nie mówiąc o cb to parę kilometrów od miasta już i fm nie działało :) z nokii jestem bardzo zadowolony i polecam.
]
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: Speed »

poweredge pisze:Kurcze myślałem że to jest najlepsze rozwiązanie w klasie do 200 zł ...
Bo jest. Jak się kupuje podrobiony produkt (a było tego dużo swego czasu na allegro) to i pojawiają się problemy. Fabryczna ładowarka działa tak jak napisałem kilka postów wyżej.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: Bartek048 »

Ucz sie na bledach innych, taniej wyjdzie ;) doloz pare groszy i bierz coś z duzego sklepu, tam chociaz masz gwarancje ze bedzie to dzialac. Co do przytyku z postu wyzej, to swoja kupilem z polecanego na forum autowrzuta duzego sklepu za 240zl i niestety bardzo żałuję. Jak juz odkrylem co jej dolega to padla bateria, trzyma 10 sekund itd itp, wiecznie cos.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: Speed »

Co do baterii to trzeba mieć świadomość, że z czasem każda jedna padnie. Czytasz forum autowrzuta, więc nie ma potrzeba dalej tego wyjaśniać ;-) To wyżej to nie tyle przytyk, co raczej zapaliła mi się lampka w głowie, bo w czasach, kiedy ta kamera zyskiwała popularność, dużo osób się skarżyło na podobne objawy jak u Ciebie. Jak się później okazało, kupowali "*uj wie gdzie" :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 246
Rejestracja: 2011-04-18, 21:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: majbiker »

Speed pisze: Czytasz forum autowrzuta, więc nie ma potrzeba dalej tego wyjaśniać ;-)

O co, biega, możesz napisać- nie każdy śmiga po tamtym forum.
Jackson II ASC, Colorado 1800 Power
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: Speed »

Krótko mówiąc jeżeli chcesz kamerę na lata to szukaj takiej, która ma kondensator zamiast baterii.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: c64club »

Szukając koniecznie kamerki z kondensatorem, ograniczasz sobie wybór, w tym najciekawsze kamery za przyzwoite pieniądze, tylko dlatego, że nie mają tego magicznego kondensatora.

Jak dla mnie błędem jest samo podejście do zasilacza jako do "ładowarki". Kwestia aku/kondenastor nie ma znaczenia, bo to nie jest źrodło zasilania tylko "wyrównywacz napięcia". Taki, jak to sie dzisiaj ładnie z angielska mawia, "hajp" na te kondensatory, nakręcony przez tych co mają na wyposażonych w nie kamerkach większą marżę. Kamerę zasila się z instalacji pojazdu. Można się nie przejmować akumulatorem kamerki, póki nie padnie on tak, aby zwierał zasilanie. Aku kiedy już padnie (po ilu latach?) można spokojnie wymienić na lekko padnięty z telefonu albo baterię kondensatorów jak_najwięcej_uF/6,3V, byle w kamerce upchać. W nawigatorze zmieściłem 3 rzędy po 5 sztuk 150uF/10V, bo akurat takie miałem pod ręką. W taniej kamerce z Biedromki (słynny model za 30-50zł) też wstawiłem kondensatory - 4 sztuki 2200uF/6.3V z wylutu z płyty głównej PC. Działa normalnie (w kwestii zasilania, nie jakości nagrań, oczywiście). KOndków kupionych specjalnie na tę okazję, dzisiejszych i o niższym napięciu weszłoby tam ze dwa razy tyle uF.

Dla nas tutaj ważniejszą kwestią jest przetwornica takiej kamerki, okrutny siewnik z dwumetrową anteną rozłożoną pięknie w kabinie od gniazda zapalczniki aż po kamerkę. Wymiana na liniowy stabilizator 7805 jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się tego źródła śmieci w "bliskim eterze". Okupionym stratą jakichś 2, max 3 watów (przy alternatorze z 200-400W zapasu...) ale pewnym.
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: poweredge »

... Dalszy temat zasilania :mrgreen: Dziś przerobiłem dwa rejestratory jeden Vakoss i Blaupunkt . W jednym i drugim są z wglądu identyczne zasilacze jak w przypadku G1WH .I o dziwo żaden nie zakłócał mi radia :shock:
Czemu tak nie wiem :-/

Vakoss od razu za jakość filmów odleciał .. Dramat to nawet bez sensu przyklejać na szybę , szkoda wydanych pieniędzy (ale nie siał w radiu :) )

Blaupunkt tu na razie się zastanawiam pierwsze nagranie w bardzo kiepskich warunkach (dzisiejszy dzień) nie wypadło tragicznie ma możliwość podstawowej ustawień balansu bieli więc będzie trzeba zobaczyć jak i co ... Kupiony w biedronce z możliwością zwrotu .. Też nie ma problemu z zasilaniem cisza spokój :-D

Filmik
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0zDezDr ... e=youtu.be[/youtube]

wydaję mi się że na rejestrator to wystarczy tablice czytelne . Vakoss to nie widział tablic z takiej odległości :-P
....
c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

KAMERA SAMOCHODOWA

Post autor: c64club »

Tragedii ni ma, ale widać że na szybie bardziej sfokusowany niż na obiektach za nią. Ciekawe jak w nocy widzi.
Ile to kosztowało? Jak do 3 stów to można przeboleć.
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”