Dacia Duster 1.6 16V

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

ursa
Posty: 8
Rejestracja: 2014-12-15, 17:21
Lokalizacja: Wadowice

Re: Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: ursa »

Ani żona, ani ja na komfort jazdy nie narzekamy. Jeździmy codziennie i robimy ok. 100 km (dojazdy do pracy). Dusterem jeździłem przez pierwsze miesiące po odbiorze. Miejsca w środku sporo i ja i żonka mamy ponad 180 cm wzrostu, syn ponad 190, żadne nie narzeka na ciasnote nawet z tyłu. Oczywiście 5 osób na wczasy komfortowo nie pojedzie, ale przynajmniej u mnie Duster nie służy do takich wyjazdów.
Auto prowadzi sie nad wyraz dobrze, oczywiście ze względu na wysokość do sportowej jazdy słabo sie nadaje, ale jako narzędzie do przemieszczania jest świetne ( żebyś mnie źle nie zrozumiał - 150 km/h też jeździ, ale autostadami poruszam sie rzadko. Chodziło mi raczej o szybke zakręty).
Spalanie - fabryczny LPG ok. 9 l/100 km. Jak dobrze się udaje zatankować gaz to benzyny pali ok 0,2 l /100 km. Jak gaz się skończy, a dojechać trzeba, benzyny pożre więcej :-)
Jakość wykonania - oglądalem w salonie Dustera ph1, a po 2 latach kupilem Dustera ph2. Na oko przepaść pomiędzy stylizacją jednegi i drugiego (na korzyść ph2), porównać jakości wykonania nie mogę, ale do jakości wykonania swojego nie mam raczej zastrzeżeń.
Kolega wyżej pisał o uszczelce w drzwiach. Technolodzy - kretyni zdarzają sie w różnych firmach - ułożenie uszczelki jest idiotyczne. Wystarczy uszczelkę zdjąć i zalożyć na nowo, łączenie ustawiając w tylnej części progu. Uszczelka nie jas klejona, wiec to minuta roboty, a faktycznie ustawienie fabryczne łączenia w miejscu gdzie akurat przekłada sie nogi przez próg, powoduje szybkie uszkodzenie uszczelki na łączeniu ( przerobiłem temat).
Kończe żeby nia zanudzić koleżeństwa :-). W razie dodakowych pytań - jestem do dyspozycji :-)

Wysłane z mojego KianoIntelect7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Olo.. »

Wojtuś pier.ol Dacię...

http://allegro.pl/zestaw-wyprawowy-yaes ... 50326.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bierz z autem i git...
:shrek:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: domino.pl »

:mrgreen:

http://opinie.auto.com.pl/porownanie/Da ... ia_Sandero" onclick="window.open(this.href);return false;
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: SP9 »

Z opiniami jest różnie co portal to inaczej, zestaw wyprawowy mam :-P dzięki Olo ...zamiast HF1 poluje na dobrą skrzynkę automatyczną
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: SP9 »

Byłem...pomacałem...pojeździłem, środek - tapicerka foteli..taka trochę lipa, dużo plastiku w środku, wykonanie - takie sobie :-| ale autko wygodne, dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów z tyłu, duży bagażnik, autko zwrotne, dość dynamiczne - jak na taki klocek (trochę je popiłowałem), duży prześwit - pojeździłem po krawężnikach :-P - zawieszenie miękko pracuje, wersja z napędem na przód nawet sobie radzi poza asfaltem, w środku nie jest tak bardzo głośny, zawieszenie dobrze wybiera większe dziury :mrgreen: mi się jazda podobała ...panu z salony niezbyt, tylko radio przydało by się jeszcze włożyć i sprawdzić jak zakłócenia, na pytanie o zrobienie dziur ( dziurka x 2 - 2m/70cm i CB/KF) w dachu na anteny.... pan zrobił dziwną minę :shock: (nowe auto i pan che dziury w dachu robić...relingi wsiąść - powiedziałem że nie zda egzaminu i odpada )...ale zrobią mi to w cenie jak się zdecyduje na kupno.
Ogólnie uczucia mam mieszane na jedno auto mi się podoba, fajnie się nim jeździ, nie jest drogie w utrzymaniu, przeglądy nie są drogie, spalanie - nie ma tragedii z drugiej strony wykonanie wnętrza :-/
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Szpadyzor11 »

Lepiej żeby dziurkę zrobili oni, może nie unieważnia Ci gwarancji na karoserię.
Dacia nastawia sie na szerokie grono stad takie niskie ceny samochodów, ale coś za coś, lepiej żeby z czasem nie zaczęły trzeszczeć plastiki :-)
Jeśli decydujesz sie na zakup nowego (przy używanym takie poczynania to norma) to przed odebraniem pojazdu dobrze obejrzyj samochód, niektórzy wybierają sie do salonu nawet z miernikiem lakieru :-P
Generalnie do Dusterów nie mam żadnych zastrzeżeń.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Pyrek »

Wojtek Dacia to auto budżetowe konstrukcyjnie Renault z lat 00-05 cudów nie będzie.
Co do używki Redwhite szukał używki i generalnie większość to jakieś przeszczepy z francji z niepewną historią... teraz mam Skodę z której nie jestem zadowolony wcześniej miałem Hyundaia to może byś się za takim cudem zorientował? ja byłem mega zadowolony 175tyś bez najmniejszej usterki spalanie jak spalanie śmigałem na LPG
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Francuz »

Szpadyzor11 pisze:Dacia nastawia sie na szerokie grono stad takie niskie ceny samochodów
Tak, ale ......
Jeśli chcesz żeby ta Dacia, a w szczególności Duster była jakoś wyposażona to musisz za nią zapłacić górę kasy.
Tanie są tylko wersje ubogo wyposażone (słowo ubogo każdy interpretuje po swojemu).
Dla mnie samochód ma mieć wszystko co się da na pokładzie, a taki Duster kosztuje tyle co Megane Grandtour więc wybór prosty.
Jeżdżę Renault (różnymi) i brałem Dustera pod rozwagę ale naczytawszy się o tandetnym wykonaniu odpuściłem.
Poza tym jak wchodzę do salonu i otwieram np. Meganę czy Clio to ze środka czuć zapach, w przypadku Dustera jest to raczej smród tanich tworzyw.
Każdy wybiera co woli, ale ja Dustera na razie odsunąłem na nieco dalszy plan ...
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: SP9 »

A brzydal Nissan Juke ? Miał ktoś z nim do czynienia ?
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: ROMAN06 »

Wojtek KR, nie sluchaj nie mysl o autach na F znajomi mieli juz trzy marki i teraz czeka na koniec gwarancji i bedzie kupowal samochod.
A co do wyposarzenia to nie moge sie zgodzic z Fracuzem , na grzyba ci full wypas elektronika ASP,ESP,ABS,ASR,EL szyby , sterowanie radia z kierownicy i miliony innych badziewi??? A nie wystarczy klima wspomaganie kierownicy ,radio plus (pod warunkiem ze robisz dlugie (autostradowe) trasy) tempomat. Im wiecej szmelcu w budzie tym czesciej witasz w serwisie, a to nastepny wydatek.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Speed »

ROMAN06 pisze:Im wiecej szmelcu w budzie tym czesciej witasz w serwisie
I więcej potencjalnych siewników :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Nikita_Bennet
Posty: 9
Rejestracja: 2012-07-03, 19:11
Lokalizacja: płn PL

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Nikita_Bennet »

nie bijcie za odkopywanie trupa ;)
Gdzie najlepiej w tym autku dać antenę?
Wiercić w dachu nie mam chęci, myślałem o relingu lub tylnej klapie ale czytam że reling alu i nie bardzo się nada. Klapa tylna to nie wiem czy taki dobry pomysł. Magnesu nie chcę.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: SP9 »

Nie wiem jak na relingi z "masą" - czy jest połączenie z dachem i czy będzie wystarczającą przeciwwagą dla anten.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Nikita_Bennet
Posty: 9
Rejestracja: 2012-07-03, 19:11
Lokalizacja: płn PL

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Nikita_Bennet »

reling myślę że wytrzyma, po prostu autko z zeszłego roku i czas doposażyć w cb bo jednak się przydaje tym bardziej że radio leży z poprzedniego auta. Ciepło się robi a i kilka dni urlopu więc myślę w końcu się za to wziąć bo jednak nawet do słuchania co w trasie to się cbradio przydaje.
A może antena triflex?
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Kasztelan »

Magnes załóż :mrgreen: , coraz mniejszy ruch w eterze.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”