Jakie żarówki H4 polecacie

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: kubaopp »

Jak w temacie szukam dobrych żarówek typy H4

dobrych to znaczy!!! mają ładnie oświetlać otocznie i być przy tym dość długo żywotne.

są w sklepach żarówki wzmacniane i i ponoć ładnie oświetlają trasę ale żywotność tych żarówek jest do bani , może wy coś polecicie ???
ML145 +DNT Strato FM
MarianP.

Post autor: MarianP. »

Hella, Osram, Philips - normalne, żadne super hiper 50% światła więcej, żadnych niebieskich i innych wynalazków. To tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

H4 raczej nie mają tendencji do przepalania się. Ja używam Philips'y Vision Plus, i jestem z nich bardzo zadowolony, a mam je już chyba od roku i świecą dalej jak świeciły.
H7 rzeczywiście mają skłonność do szybkiego przepalania się (mniejsza bańska - wyższa temperatura pracy)
popieram też Mariana. Żadnych niebieskich wynalazków.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Hella Offroad 80/100W o ile masz metalowe odbłyśniki.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

nie no nie che 100 W jescze mi sie kable poprzepalają i kostki potopią

i nie che żarówek typu super xenon 50%,90% światła więcej!!! bo to ponoć chwyt marketingowy, do tego drogi bo szybko się wypala :cry: światła wcale nie ma więcej tylko jest jaśniejsze i od to tyle .

ostatnio kupiłem oryginalne fiata po 6 zł za sztukę już rok mają ale się powypalały jak jadę nie oświetloną drogą to tak jak by mi świece oświetlały droge :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ponoć Magneti Marelli są dobre maił ktoś może
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

illegal...
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

sprawdź napięcie na kostce, jak znacząco różni się od tego na klemach akumulatora podczas pracy silnika to problem z połączeniem, zaśniedziałe konektorki, słaba masa. Ja Ci polecam te Philipsy, to najzwyklejsze dobrze świecące i trwałe żarówki.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

Lasmen pisze:sprawdź napięcie na kostce, jak znacząco różni się od tego na klemach akumulatora podczas pracy silnika to problem z połączeniem, zaśniedziałe konektorki, słaba masa. Ja Ci polecam te Philipsy, to najzwyklejsze dobrze świecące i trwałe żarówki.
na allegro są jakieś Vision Plus , 50,60,100%+ z niebieskim paskiem ????
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Kiedyś jak miałem Poldka MR-a woziłem w reflektorach 4x90/130W. Jak się odpalało "długie" to ściana światła powalała. Oczywiscie tzreba było mieć zawsze dobre ustawione swiatła, zeby nie grzac po oczach jadącym z przeciwka.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

Besserwisser pisze:Kiedyś jak miałem Poldka MR-a woziłem w reflektorach 4x90/130W. Jak się odpalało "długie" to ściana światła powalała. Oczywiscie tzreba było mieć zawsze dobre ustawione swiatła, zeby nie grzac po oczach jadącym z przeciwka.
M
dobre dobre

ja miałem fiata uno i padł mi regulator napięcia, to przy 3tys. obrotów światło było tak jasne jak by ktoś spawał spawarką :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

hella long life
i podstawa to nie więcej niż :arrow: 55W

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Młody

Post autor: Młody »

Ja zawsze używam H4 Philipsa, żadne long czy blue i są ok. Rok wytrzymują robiąc ok tysiąc km tygodniowo.
Awatar użytkownika
GRZECH
Posty: 54
Rejestracja: 2012-08-19, 14:56
Lokalizacja: qth: JO90LH, Chorzów

Post autor: GRZECH »

Przez 2,5 roku używałem Boscha long life +10%. Koszt 1 szt. ~20zł. Wymieniałem średnio 3 żarówki rocznie. Świecą ładnie i polecam.

Jednak od 1,5 roku eksperymentuje i to z zadowoleniem...
Kupuje żarówki noname w promocji za 4zł/szt. Fakt wymieniam zamiast 3 żarówek rocznie 4-5 szt., więc trochę częściej, ale za to w kieszeni zostaje spora kasa.
Świecą identycznie dobrze i z odpowiednim skupieniem światła.
Nie było różnicy więc po co przepłacać.....
Pozdrawiam,
-------------------------------------------
mobil: Yosan Pro 120 (tuning Konektor) + Sirio Omega 27 mag
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

kubaopp, dokładnie nie pamiętam, ale mam chyba vision plus 50%, na pewno żadnych niebieskich paseczków. Dodam też że dużo jeżdżę po terenie, po bardzo nierównych drogach i żarówki są narażone na spore wstrząsy. Dzielnie to znoszą.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

GRZECH, albo masz padnięty regulator , albo żarówki H7, bo jak H4 przepala ci się 4 razy do roku to wiedz że coś się z autem dzieje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”