Verva - tankować, czy nie

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
culpa
Posty: 16
Rejestracja: 2016-03-18, 12:38

Verva - tankować, czy nie

Post autor: culpa »

placebo :merygreen:
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Odp: Verva - tankować, czy nie

Post autor: Piotrek-TJE »

Dużo zależy od paliwa na danej stacji. Mam dwa Orleny w okolicy - na jednym paliwo jest lepszej jakości i tańsze, na drugim - "chrzczone" i droższe.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
culpa
Posty: 16
Rejestracja: 2016-03-18, 12:38

Verva - tankować, czy nie

Post autor: culpa »

Tutaj jestem się w stanie zgodzić że od stacji też czasem sporo zależy, też mam takie swoje na których paliwo wydaje się być lepsze ale tak jak mówiłem to może byc placebo :p
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Verva - tankować, czy nie

Post autor: angel_dark666 »

W irlandi jest 95 PB i auto jedzie normalnie:) nie ma zadnych super oktanowych , drogich itp. Jest albo diesel albo PB95
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Verva - tankować, czy nie

Post autor: kubaopp »

bo w Polsce tak trzaska się kasę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Verva - tankować, czy nie

Post autor: domino.pl »

culpa pisze:placebo
u mnie Verva + to co na foto, i jak bym miał z 20 koni więcej. :mrgreen:

Obrazek
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

Verva - tankować, czy nie

Post autor: db68 »

Próbowałem wszystkich lepszych paliw. Najlepsze moim zdaniem jest to z shella. Jednak najlepiej pracuje na zwykłym z lotosa+olej 2t.
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Verva - tankować, czy nie

Post autor: kedar1 »

mi dobrze robi na głowę, to se leję :mrgreen:
857d
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Verva - tankować, czy nie

Post autor: domino.pl »

Lepiej niech ktoś powie w którym paliwie nie ma wody? Której stacji. Shell z rury leje się woda, (nie tankuję tam zazwyczaj) na Lukoilu mnie podkusiło zatankowałem 95 pod korek, paliwo konsystencji i wyglądu oleju roślinnego z miodem. :shock:
Co do orlenu chyba najmniej mam wątpliwości.
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Verva - tankować, czy nie

Post autor: kubaopp »

jak dobry silnik to na wodę z cukrem pojedzie :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Verva - tankować, czy nie

Post autor: Lagunasnk16 »

domino.pl pisze: Co do orlenu chyba najmniej mam wątpliwości.
Orlen jakość Orła :mrgreen:
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Verva - tankować, czy nie

Post autor: heniopt »

domino.pl pisze:Lepiej niech ktoś powie w którym paliwie nie ma wody? Której stacji. Shell z rury leje się woda, (nie tankuję tam zazwyczaj) na Lukoilu mnie podkusiło zatankowałem 95 pod korek, paliwo konsystencji i wyglądu oleju roślinnego z miodem. :shock:
Co do orlenu chyba najmniej mam wątpliwości.
Ktoś już wcześniej napisał, ale powtórzę. W Polsce nie ma zbyt dużego wyboru. Albo dostaniesz paliwo z koncernu Orlen, albo Lotos. Jeśli chodzi o łódzkie, to większość stacji zaopatruje Orlen-Koluszki. Jeśli chodzi o paliwa premium to będzie podobnie, czy to będzie shell, czy orlen to jest to samo paliwo tylko nazwa inna. Oczywiście, paliwo na stacje może trafić z różnych zbiorników z rafinerii, z innego dnia produkcji, cysterna mogła być inaczej wypróżniana i czyszczona przed załadunkiem no i w końcu same filtry końcowe na stacji mogą się różnić. Inne paliwo jest jak przeleci przez dystrybutor a nieco inne w komorze zbiorników. Do tego dochodzi jakość wykonania zbiorników oraz temperatura paliwa. Stąd mogą brać się różnice pomiędzy stacją a stacją.
Także możesz takie samo paliwo jak na orlenie czy schelu zatankować na stacji przy marketowej. Najbardziej obawiałabym się prywatnych stacji, które nie są częścią żadnej większej sieci. Dlaczego? Ponieważ tam rzadko, kiedy ktoś monitoruje jakość paliw. Stacje sieciowe oprócz kontroli państwowych mają co jakiś czas kontrole z prywatnych firm. Warto też na takich stacjach uważać na PB98. Może zdarzyć się tak, że dla zarobków, do komory na 98 wlano 95. Po prostu przy dostawie np. 15tys litrów 95, 13tys może trafić do odpowiednio zbiornika, a pozostałe 2tys do zbiornika 98. Właściciel zapłaci za paliwo mniej, a klient zapłaci za to więcej. Ot taka mała sztuczka :) Do tego przyjmijmy poprawkę na to, że norma dla jakości paliw w Polsce jest jaka jest. Szczególnie jak porównasz lepiej przygotowanego Diesla na zimę z tym letnim. Różnią się nawet gołym okiem.

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Verva - tankować, czy nie

Post autor: BeBek »

Na stacji orlenu jest tak że paliwo dostarcza współpracująca z nimi firma i tyle ile zeszło paliwa z cysterny ma się znaleźć w zbiorku (mają do tego monitoring). Każde dolanie czegokolwiek do zbiornika spowoduje że orlen o tym wie. Jedynie można by teoretycznie np. wlać o 1000l mniej i zamiast tego np. wodę a 1000l obok to beczki, ale nie wiem czy to technicznie możliwe (nie wiem jak jest monitorowana cysterna i jakie czynności raportuje). Generalnie chodzi o to aby jakość pod szyldem była w możliwie najlepszy sposób monitorowana. Jak jest na innych stacjach nie wiem ale pewnie podobnie, bo wtedy ktoś pod daną marką paliwa mógłby sprzedawać co mu się żywnie podoba. Najniebezpieczniej jest na małych stacjach, bo tam o nadużycia łatwiej, choć nie ma co generalizować. Mam obok siebie stację która jest tania i paliwo na 100% jest nie "wzbogacane" żadnymi dodatkami "od siebie".
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Verva - tankować, czy nie

Post autor: AntekPabianice »

culpa pisze:placebo :merygreen:
Jak to sprawdziłeś?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Verva - tankować, czy nie

Post autor: Szpadyzor11 »

Moim zdaniem szkoda lać caly czas takie paliwa. Raz na jakiś czas czemu nie ;-)
Na większości paliw wysoko oktanowych to kręcą mapy i stroją silniki.
Ja u siebie raz na jakiś czas zaleje do swojej kuchenki, by wybełtać paliwka :-P
Wydziobane z Microsoft Mobile.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”